Zanaatkar Nedir, Zanaatkar Hakkında, Zanaatcılık Nedir, Zanaatcı Kime Deniz, Zanaat Çeşitleri, Zanaa

zahide 7 Nis 2010

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  214,936
  1,963
  38


  ZANAATKAR KİME DENİR:Güzel sanatlara ait eserler meydana getirmekte bilgi ve ustalığı olan,o işi meslek edinerek sanatla uğraşan kişilere sanatkar denir.


  ben artı olarak sanatla alakalı kendi fikirlerimi ve düşüncelerimi yazmak istiyorum ...
  kuaförlük mesleğini yapan bi cok kişi var ve bu bir cok kişi bunu okusa gerçi okumasınada pek gerek yok bu meslekte olupta işi sanatıyla icra etmesede kendini sanatkar sanan bazı insanlar var ......cama yazarlar işte kesim 2 ytl? iste onun sanatıda 2 ytllıktır!!!!!!! bir düzen tutturup giderler her gelen gelin başı aynıdır farklı bişe yok tuttururlar bişe devam ederler hep aynı topuz hep aynı lahana!ve onlar kendini sanatkar sanarlar aslında sanatla pek alakası olmayan bu işi sadece sürümle kazanan insanlar !

  Sanatkar el ile yaptığı işi kendisine meslek edinen işçi veya usta demektir, sanatçı anlamına da gelir. Zanaatkar ise belli bir zanaatla uğraşan, bir zanaatı meslek edinen emekçi demektir. Zanaat ise insanların maddeye dayanan gereksinimlerini karşılamak için yapılan, öğrenimle birlikte deneyim, beceri ve ustalık gerektiren iş demektir.
  [​IMG]
   
 2. arnavutali

  arnavutali ÜYE

  1,825
  0
  0


  Güzel sanatlara ait eserler medna getirmekte bilgi ve ustalığı olan, o işi meslek edinerek sanatla uğraşanlara sanatkar denir.
  Sanatkar olmak için büyük bir sanat duygusu ve sevgisine sahip olmakla beraber, o duygu, sevgi ve becerileri başkalarına ileten, öğreten bir ifade kabiliyetine ve iktidarına sahip olmak gerekir.
  Gerçek sanatkarda aranan nitelik, beceri ve ustalıktan çok, sanata gösterdiği sevgi, coşku, duyarlılık ile çağdaş duygu ve düşüncedir. Bununla birlikte; konusunda biraz bilgisi olan herkese üstad denildiği gibi sanatla uğraşan herkese de sanatkar denilmesi yanlıştır.

  ELİNE SAĞLIK ARKADAŞIM GÜZEL PAYLAŞIMDI
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Nis 2010


 3. Paylaşım için çok teşekkür ederim Emeğinize sağlık.
  [​IMG]
   
 4. KAFKASKIZI

  KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  58,693
  2,185
  0


  emeğine ellerine sağlık Zahide'm güzel paylaşımın için teşekkür ederim,
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş