Zamanı en güzel kullanmanın yolu nedir, Zamanı nasıl güzel kullanırız, en güzel zaman nasıl kullanıl

zahide 30 Oca 2018

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  216,246
  1,977
  38


  Zamandan Nasıl Tasarruf Edersiniz?..
  Herkesin gün içinde daha verimli olduğu zamanlar vardır. En iyi zaman, günlük performans ve verimlilik düzeyinin en yüksek olduğu zaman dilimidir. Biz buna altın saatler diyoruz. Yapılan çalışmalar, herkesin gün içinde verimli olduğu saatlerin farklılaştığını ve altın saatlerinin farkında olan kişilerin zaman yönetimlerini daha iyi yaptıkları ve iş performanslarının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

  Bu en iyi zaman durumları açışından kişiler üç gruba ayrılabilirler:

  Sabah hazır olan kişiler
  Bu kişiler genellikle sabahları çok enerjik olurlar. En verimli oldukları zaman sabah işe geldikleri saatlerdir. Çünkü sabah saatlerinde iş motivasyonları ve odaklanma becerileri daha yüksektir. Öğleye doğru performansları düşer ve giderek verimlilik azalır.

  Eğer sabahları hazır olan gruba giriyorsanız; önemli ve acil işlerinizi (örneğin; önemli toplantılar, proje hazırlama, yazı yazma vb.) sabah saatlerinde yapmanız, daha az önemli ve acil olmayan işleri (örneğin; rapor hazırlama, mail'lerinizi kontrol etme, mail'leri cevaplama gibi) öğleden sonra saatlerine bırakmanız, zamanınızı etkin kullanabilmekte size yardımcı olacaktır.

  Öğleden sonra hazır olan kişiler

  Bu kişiler sabah saatlerinde önemli işlere konsantre olmakta zorluk çekerler. Motivasyonları ve odaklanma becerileri sabah saatlerinde günün diğer saatlerine göre daha düşüktür. Öğle saatlerine doğru ise performansları ve odaklanma becerileri giderek artar. Bu kişiler için günün en verimli zamanı öğleden sonra saatleridir.

  Eğer öğleden sonra hazır olan gruba giriyorsanız, günlük rutin işlerinizi (telefon görüşmeleri, sosyal medya vb.) sabah saatlerinde yapmanız, önemli ve dikkat gerektiren işlerinizi öğleden sonra saatlerinde yapmanız, zamanınızı etkin kullanabilmekte size yardımcı olacaktır.

  Her zaman hazır olan kişiler
  Bu kişiler, genellikle sabahları da öğleden sonraları da çok enerjik olurlar. İş motivasyonları ve odaklanma becerileri sabah ve öğleden sonra saatlerinde de benzer ve yüksektir. Bu kişilerin, sabah işe geldikleri ilk saatlerde ve öğleden sonra saatlerinde performansları yüksek olur.

  Eğer her zaman hazır olan gruba giriyorsanız, sizin için önemli ve acil olan, yoğun odaklanma becerileri gerektiren işlerinizi sabah ve öğleden sonra saatlerine ayırmanız, telefon görüşmeleri, mailler vb. gibi işleri öğle saatlerine bırakmanız, zamanınızı iyi yönetebilmeniz ile ilgili size yardımcı olacaktır.

  Sizin en verimli olduğunuz zaman dilimi hangisi? Sabah mı, öğleden sonra mı, her zaman mı hazır olan gruba giriyorsunuz. Unutmayın, performansınızın ne zaman yüksek olduğunu bilmeniz, yaptığınız işlerden verim alabilmeniz ve zamanınızı iyi yönetebilmeniz için önemlidir.
   
 2. S£V®

  S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  206,887
  3,198
  36


  ZAHİDE Hanım Emegine sağlık güzel paylaşım için teşekkürler,
   
 3. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  216,246
  1,977
  38


  teşekkürler sağ olun,
   
 4. KAFKASKIZI

  KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  58,696
  2,189
  0


  emeğine ellerine sağlık Zahide'm güzel paylaşımın için teşekkür ederim ederim can,
   
 5. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  216,246
  1,977
  38


  teşekkürler sağ olun
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş