Yumurtalar Buzdolabında Nasıl Saklanır, Buzdolabında Yumurtalar Nasıl Saklanır, Yumurtaların saklanm

zahide 2 Haz 2018

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  212,527
  1,933
  38
  goktepeliler yumurta.jpg

  Yumurtalar Buzdolabında NAsıl saklanır,


  Yumurta alırken son tüketim tarihi muhakkak kontrol edilmelidir. Kendi paketin içerisinde buzdolabınızın orta yada alt raflarında saklamalısınız. Alt rafta olan ısı üst raflara oranla daha az değişmektedir.
  - Yumurtalarınız buzdolabınızda 3 hafta kadar saklı kalabilir. Pişmiş yumurta kabuğu soyulmamak şartı ile 7 gün içerisinde, yumurtanızın akı 4 gün, yumurtanızın sarısıysa sıkı bir şekilde kapatılmış kap içerisinde 2 gün kalabilir.
  - Yumurtanın taze olduğunu nasıl anlarız ? Taze yumurta alacağınız zaman sallarsanız ve ses çıkmaz ise sorun yok demektir. Ancak salladığınızda ses gelirse bozuluyor demektir.
  - Eğer yumurtayı tuzlu suya batırırsanız taze olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bu işlemi yaptığınız zaman yumurta suyun dibine çökerse bozulma yok demektir. Fakat bayatlamış yumurta ise suya konulduğu zaman önce suyun ortasında kalıp ardından suyun dibine doğru inmektedir.
  - Elektrikleriniz kesilir ise buzdolabınızda olan gıdaların ısınmaması için ve buzlukta olan yiyeceklerin çözülmüş hale gelmesini geciktirebilmek için buzdolabı kapaklarını açmamalısınız.
  - Eğer elektrik kesildiğinde kapakları kapalı tutarsanız yiyecekler 4 saat boyunca soğuk kalabilir. Aynı zamanda buzlukta bekleyen yiyecekleriniz çok ise 2 gün az ise 1 gün donuk bir şekilde bekleyebilir. Eğer buzluktaki buzlarınız çözülmüş ise yiyecekleri hemen tüketin.
   
 2. S£V®

  S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  196,017
  3,090
  36


  ZAHİDE Hanım emegine sağlık paylaşım için teşekkürler,
   
 3. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  212,527
  1,933
  38


  teşekkürler sağol
   
 4. KAFKASKIZI

  KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  56,202
  2,154
  0


  emeğine ellerine sağlık Zahide'm güzel paylaşımın için teşekkür ederim,
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş