Yeni Doğan Bebeğin Beslenmesi, Bebek Anneyi emmiyorsa ne yapmak lazım, Bebek Beslenmesi nasıl oluyor

zahide 28 Tem 2016

1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

198,785
    1,595
    38

Bir Anneanne olarak ve 3 çocuk büyütmüş anne olarak sizlerle tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Yeni doğan bebeğin çenesi zayıf olduğu için çok zor emer ve hemen yorulur, Eğer birsorun yoksa mutlaka emzirin anne sütünün faydaları tartışılmaz,

Eğer ememiyorsa sütünüzü sağın çay kaşığıyla verin, Sabırla deneyin ilk bir kaç gün zor olabilir büyüdükçe beslenmeside kolaylaşacak, bebek ağlıyorsa karnı aç demektir doktorunuza danışın bir mama tavsiyesi alın ve mama verin, mama verirsem süt emmez diye korkmayın ilk zamanlarda verirsiniz sonra yani emmeye başlayınca kasersiniz, Özellikle ilk bir ay çok önemli bebeği çok sık sık emzirmeyi deneyin çok sabırlı olmalısınız bu kısa bir süreç mutlaka geçecek.

Eğer hiç sütünüz gelmediyse zaten doktorunuzun tavsiye edeceği bir mama vereceksin,

Benim bu yazıyı yazmamın sebebi bebeğin çok minik olduğundan dolayı çenesinin zayıflığını göz önünde tutun ve sabırla sık sık emzirin ve karnının doyduğundan emin olun,

Biz ilk günden Ihlamur çayı vermeye başladık, ıhlamur çiçekleri aldık kaynamış suya birtutam koyduk çay kasığıyla ılık ılık verdik buda rahatlamasına yardımcı oldu,
    Eğer emziriyorsanız ilk 4 ay sadece emzirme yetiyor ondan sonra doktorun tavsiyesiyle ek gidalara geçiliyor,

Yardımcı olduysam ne mutlu bana))
    Anneannenin Tecrubeleri)))
    www.goktepeliler.com

2. E b r u

E b r u süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

22,865
    764
    38

emeklerıne sagık ablam guzel paylasım ıcın tesekkurler

3. S£V®

S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

161,147