Yalnızlık Nasıl Giderilir, A Sosyal OLmak, Sosyalleşmek Nasıl Olur, Yalnızlıktan kurtulmanın yolları

zahide 28 May 2012

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  212,800
  1,936
  38


  Öyleyse biraz sosyalleşmekte fayda var!

  Son zamanlarda yeteri kadar arkadaşınız olmadığını düşünüyor ve kendinizi yalnız mı hissediyorsunuz? Yaşlar ilerledikçe artan sorumluluklarla ve stresle arkadaşlık kurmak da gitgide zorlaşıyor… Ancak tekrar renkli bir sosyal yaşam istiyorsanız, sizin için hazırladığımız bu öneriler sayesinde kolaylıkla bunu sağlayabilirsiniz!

  Eğlenceli bir şeylerle başlayın

  Tekrar sosyalleşmeye başlamanın en kolay yolu kontrolü ele almaktan geçer. Birilerinin sizi arayıp bir yerlere davet etmesini bekleyeceğinize, kendiniz bazı planlar yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızı bir araya getirecek bir kokteyl düzenleyebilir, bir sohbet esnasında onları evinizde Oyun gecesine davet edebilir ya da sevgili adayınızı bir haftasonu birlikte yürüyüş yapmaya davet edebilirsiniz.

  Grup çalışmalarına katılın

  Eğer yeni insanlarla tanışmak istiyor ve artık evden çıkmak istiyorsanız, bir çalışma grubuna ya da takıma katılmak en iyi çözümlerden biri olacaktır. Ne yapmaktan hoşlandığınızı bulun. Daha sonra internet üzerinden ya da iş arkadaşlarınıza sorarak nasıl bir çalışmaya katılabileceğinize dair ufak bir araştırma yapın. Yürüyüş kulüpleri ya da resim dersleri yeni insanlarla tanışabileceğiniz yerlerden bazıları!

  Sosyal hayatınız önceliğiniz olsun

  Genellikle hayatın koşuşturması içinde ilk ve en kolay vazgeçtiğimiz şey sosyal hayatımızdır. Aile, sevgili, iş derken arkadaşlar ve dolayısı sosyal hayat hep dördüncü beşinci sıraya düşer. Bu sebeple eğer siz eğlenceli bir sosyal hayat istiyorsanız, önceliklerinizi gözden geçirmeli ve arkadaşlarınıza çok daha fazla zaman ayırmalısınız.

  Eski arkadaşlarınızı ihmal etmeyin

  Eski arkadaşlar ne zaman ararsanız arayın hep oradadırlar. Peki, bu durumu avantaja çevirmeye ne dersiniz? Bir yemek planı yapın ya da haftasonu birlikte bir yerlere gitmeyi teklif edin. Böylece hem kendinizi güvende hissedebilir, hem de sosyal hayatınızı renklendirebilirsiniz.

  "Evet" demeyi öğrenin

  Şöyle bir düşünün size yapılan teklifleri kaç kere reddettiniz. Haftasonu tatilleri, akşam yemekleri, sinema... Akşamları yorgun argın işten çıktığınızda tek aklınızdan geçen muhtemelen kanepeye uzanmak ve televizyon seyretmektir. Ancak bunun sosyal hayatınızın bir numaralı düşmanı olduğunu unutmayın. Dolayısı ile bir sonraki alacağınız teklifte, bu tuzağa düşmezseniz sosyal hayatınızı renklendirebilirsiniz


   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş