Windows 7'yi Yükleme, Windwos 7 Yükseltme Hakkında Hersey, Windwos 7 Öğrenme, Windwos 7 detayli bi

eXCaLiBuR 21 Nis 2013

 1. eXCaLiBuR

  eXCaLiBuR Guest

  0
  0
  0


  Windows 7'yi yükleme
  Bu belgede
  Microsoft® Windows® 7 yüklemeden önce bilmeniz gereken genel bilgiler verilmiştir.
  Windows 7 yüklemesi için iki seçenek vardır:
  Yükseltme:
  Geçerli Windows sürümünüz yükseltilebiliyorsa dosyalarınızı ayarlarınızı ve programlarınızı saklamak için Yükseltme'yi seçin. (Windows sürümünüz yükseltilemiyorsa Windows’un yeni bir sürümünü yüklemek için Özel'i seçmeniz gerekir.)
  Özel:
  Windows'u seçtiğiniz bölüme yüklemek için Özel'i seçin. Bu seçenek bu bölümdeki programlarınızı ve ayarlarınızı siler. Yüklemeden sonra geri yükleyebilmeniz için korumak istediğiniz dosyaları ve ayarları yedeklemeniz gerekir. Yükleme tamamlandığında programlarınızı yeniden yüklemeniz gerekir.
  Başlamadan önce:
  *Dosyalarınızı harici bir sabit diske DVD'ye veya CD'ye USB flash sürücüye ya da ağ klasörüne yedekleyin.
  *Windows paketini inceleyerek bilgisayarınızın sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.
  *Windows 7'nin 32 bit sürümünü mü yoksa 64 bit sürümünü mü yükleyeceğinize karar verin. Windows'un 64 bit sürümünü çalıştırmak için bilgisayarınızda 64 bit özellikli bir işlemci bulunması gerekir.
  *25 karakterli Windows ürün anahtarınızı bulun. Ürün anahtarınızı bilgisayarınızda veya Windows paketinin içindeki yükleme diski kutusunda bulabilirsiniz.
  *Bir ağa bağlanacaksanız bilgisayarınızın adını not alın. Windows Vista çalıştırıyorsanız bilgisayarınızın adını şu şekilde bulabilirsiniz: Başlat'ı tıklatın Bilgisayar'ı sağ tıklatın ve ardından Özellikler'i tıklatın. Bilgisayarınızın adı Bilgisayar adı etki alanı ve çalışma grubu ayarları altında görüntülenir.
  *Bu belgenin sonunda bulunan “Bilinen sorunlar” konusunu okuyun.
  *Http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288 adresindeki Windows 7 gizlilik bildirimini okuyun.
  *En son yükleme güncelleştirmelerini edinebilmeniz için Internet'e bağlanın. Internet bağlantınız olmasa da Windows’u yükseltebilir veya yükleyebilirsiniz.
  *Virüsten koruma programınızı (gerekirse) güncelleştirin çalıştırın ve sonra da devre dışı bırakın. Windows 7'yi yükledikten sonra virüsten koruma programınızı etkinleştirmeyi veya Windows Vista ile birlikte çalışan yeni bir virüsten koruma yazılımı yüklemeyi unutmayın.
  *Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı Download: Windows Malicious Software Removal Tool - Microsoft Download Center - Download Details adresinden yükleyip çalıştırın. Bu araç bir yükseltmeyle de etkileşebilecek belirli kötü amaçlı yazılımların sisteme bulaşıp bulaşmadığını denetler ve bulaşma belirlerse temizlenmesine yardımcı olur. Araç kaldırılan kötü amaçlı yazılımların açıklandığı bir rapor görüntüler ve Microsoft ürünlerini ve hizmetlerini geliştirmemize yardımcı olmak için Microsoft'a bir rapor gönderir. Bu raporlardaki hiçbir bilgi kimliğinizi belirlemek veya sizinle iletişim kurmak için kullanılmaz. Daha fazla bilgi için Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool Privacy Statement adresinde çevrimiçi olarak bulunan Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı gizlilik bildirimini okuyun.
  Windows 7'ye yükseltmek için
  Yükseltme seçeneği Windows'un tüm sürümleri tarafından kullanılamaz. (Windows sürümünüz yükseltilemiyorsa Windows’un yeni bir sürümünü yüklemek için Özel'i seçmeniz gerekir.)
  Not:
  Bilgisayarınızda oturum açmak için bir parmak izi okuyucu veya başka bir biyometrik aygıt kullanıyorsanız yükseltmeden önce parolanızı bir kenara yazdığınızdan emin olun. Yükseltmeden sonra Windows'u ilk kullandığınızda kullanıcı adınızı ve parolanızı yazarak oturum açmanız gerekir.

  1. Windows'un normal olarak başlaması için bilgisayarınızı açın. (Yükseltme yapmak için bilgisayarınızı Windows 7 yükseltme diskinden başlatamaz veya “önyükleyemezsiniz".)
  2. Windows yükleme diskini bilgisayarınızın DVD veya CD sürücüsüne yerleştirin.
  3. Bilgisayarınızın Windows 7 çalıştırıp çalıştıramayacağını görmek için Uyumluluğu çevrimiçi denetle'yi tıklatarak Windows 7 Yükseltme Danışma’nı açın.
  4. Windows Yükle sayfasındaŞimdi Yükle'yi tıklatın.
  5. Yükleme için önemli güncelleştirmeleri al sayfasında başarılı bir yükleme gerçekleştirmeye ve bilgisayarınızın güvenlik tehditlerine karşı korunmasına yardımcı olmak için en son güncelleştirmeleri edinmenizi öneririz. Bu güncelleştirmeleri almak için Internet bağlantısı gerekir.
  6. Lütfen lisans koşullarını okuyun sayfasında lisans koşullarını kabul ediyorsanız Lisans koşullarını kabul ediyorum'u tıklatın ve ardından İleri'yi tıklatın.
  7. Hangi yükleme türünü istiyorsunuz? sayfasında Yükseltme'yi tıklatın.
  8. Yönergeleri izleyin. Bir uyumluluk raporu görürseniz raporda listelenen yönergeleri izleyin. Raporun bir kopyası masaüstüne kaydedilir.
  Windows XP'den Windows 7'ye yükseltmeyle ilgili not
  Windows XP'den Windows 7'ye doğrudan yükseltme yapamazsınız. Bununla birlikte dosyalarınızı ve ayarlarınızı korumak için Windows Kolay Aktarım'ı kullanabilirsiniz. Ardından Windows 7'yi yüklemek için Özel seçeneğini kullanabilir ve dosyalarınızı ve ayarlarınızı yeniden bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.
  Windows XP'den Windows 7'ye geçişinizde yardımcı olması için Windows Kolay Aktarım'ı kullanma konusunda daha fazla bilgi almak üzere çevrimiçi olarak Performing a custom installation of Windows 7 - Help & How-to - Microsoft Windows sayfasına gidin.
  Windows 7'nin Özel (yeni) bir sürümünü yüklemek için
  Geçerli işletim sisteminizi tümüyle değiştirmek istediğinizde; geçerli işletim sisteminizi korumak ve Windows'u sabit diskinizde kullanılabilir durumda olan ayrı bir bölüme yüklemek istediğinizde (çoklu önyükleme); veya yüklü bir işletim sistemi olmadığında Özel seçeneğini kullanın.
  Özel seçeneği programlarınızı ve ayarlarınızı siler. Yüklemeden sonra geri yükleyebilmeniz için korumak istediğiniz dosyaları ve ayarları yedekleyin. Yükleme tamamlandığında programlarınızı yeniden el ile yüklemeniz gerekir.
  Uyarı:
  *Bir bölümü siler veya biçimlendirirseniz programlar ve ayarlarla birlikte dosyalar da dahil olmak üzere bölümdeki tüm veriler kalıcı olarak silinir.
  *Seçtiğiniz bölümde Windows'un bir sürümü varsa ve bölümü biçimlendirmez veya silmezseniz kullanıcı dosyaları bölümdeki bir Windows.old klasörüne kaydedilir. Yükleme tamamlandıktan sonra bu klasöre göz atabilirsiniz.
  *Yine de özel bir yükleme yapmadan önce kullanıcı dosyalarınızı harici bir konuma yedeklemenizi öneririz. Örneğinşifrelenmiş dosyalarınız varsa bir yedekleme yapmadıysanız Windows'u yükledikten sonra bu dosyalara erişemeyebilirsiniz. Kullanıcı dosyalarınızı yedeklediniz ve Windows'u yükledikten sonra bu dosyaları başarıyla geri yüklediyseniz Windows.old klasörünü Disk Temizleme'yi kullanarak silebilirsiniz.

  1. Bilgisayarınızı açın Windows yükleme diskini bilgisayarınızın DVD veya CD sürücüsüne yerleştirin ve sonra da şunlardan birini yapın:

  *Bilgisayarınızda yüklü bir işletim sistemi zaten varsa ve disk bölümleri oluşturmak mevcut bölümleri genişletmek silmek veya biçimlendirmek istemiyorsanız adım 2’ye geçin.
  *Bilgisayarınızda yüklü bir işletim sistemi yoksa veya bölüm oluşturmak mevcut bölümleri genişletmek silmek veya biçimlendirmek istiyorsanız DVD veya CD sürücüsüne yükleme diski yerleştirilmiş durumdayken bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Böylece bilgisayarınız yükleme diskinden başlatılır (veya “önyüklenir”). DVD veya CD’den başlatmak için bir tuşa basmanız istenirse herhangi bir tuşa basın. Windows Yükle sayfası görüntülenirse adım 2’ye geçin.
  *Windows Yükle sayfası görüntülenmezse ve DVD veya CD'den başlatmak için bir tuşa basmanız istenmezse temel giriş/çıkış sisteminde (BIOS) bilgisayarınızın başlangıç aygıtı olarak CD veya DVD sürücüsünü kullanacağını belirtmeniz gerekebilir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:
  Uyarı: BIOS ayarlarını değiştirirken dikkatli olun. BIOS arabirimi ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmıştır ve bilgisayarınızın düzgün şekilde açılmasını engelleyen bir ayarı değiştirmek mümkündür.
  a. Bilgisayarınızı açın Windows yükleme diskini sürücüye yerleştirin ve sonra da bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  b. Daha yeni bilgisayarlarda genellikle bir başlangıç (veya önyükleme) menüsü görüntülenir. Başlangıç menüsünde "BIOS kurulumu" veya "BIOS ayarları" ya da benzer bir seçeneği belirleyin sonra da BIOS kurulumu ekranını görüntülemek isteyip istemediğiniz sorulduğunda uygun tuşa basın.
  İzlenecek adımlar BIOS üreticisine göre değişir. Genellikle bilgisayarınızı açtıktan hemen sonra Windows başlamadan önce bir tuşa (örneğin F2 F12 Del Esc) veya tuş bileşimine basarak erişebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bilgisayarınızın belgelerine bakın veya üreticisinin web sitesini ziyaret edin.
  c. BIOS kurulumu ekranında “Önyükleme sırası” veya benzer bir seçeneği belirleyin.
  d. İlk başlangıç aygıtı olarak DVD veya CD sürücünüzü seçin ayar değişikliklerini kaydedin ve ardından BIOS'tan çıkın.
  e. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sonra da Windows’u yukarıda açıklandığı gibi yükleme DVD’si veya CD’sinden başlatın.
  2. Bilgisayarınızın Windows 7 çalıştırıp çalıştıramayacağını görmek için Uyumluluğu çevrimiçi denetle'yi tıklatarak Windows 7 Yükseltme Danışma’nı açın. (Bilgisayarınızı yükleme DVD'sini veya CD'sini kullanarak başlattıysanız bu seçenek görünmez.)
  3. Windows Yükle sayfasında görüntülenen yönergeleri izleyin ve ardından Şimdi yükle'yi tıklatın.
  4. Yükleme için önemli güncelleştirmeleri al sayfasında başarılı bir yükleme gerçekleştirmeye ve bilgisayarınızın güvenlik tehditlerine karşı korunmasına yardımcı olmak için en son güncelleştirmeleri edinmenizi öneririz. Bu güncelleştirmeleri almak için Internet bağlantısı gerekir. (Not: Windows’u yükleme diskinden başlatırsanız bu sayfa görüntülenmez.)
  5. Lütfen lisans koşullarını okuyun sayfasında lisans koşullarını kabul ediyorsanız Lisans koşullarını kabul ediyorum'u tıklatın ve ardından İleri'yi tıklatın.
  6. Hangi yükleme türünü istiyorsunuz? sayfasında Özel'i tıklatın.
  7. Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz? sayfasında aşağıdakilerden birini yapın:
  *Windows'un seçtiği bölümü kabul etmek ve Windows’u belirli bir disk bölümüne yüklemek veya sabit diskinizde disk bölümleri oluşturmak istemiyorsanız yüklemeyi başlatmak için İleri'yi tıklatın.
  *Windows’u yeterli boş alan bulunan belirli bir disk bölümüne yüklemek isterseniz kullanmak istediğiniz bölümü seçin ve ardından yüklemeyi başlatmak için İleri'yi tıklatın. (Varolan Windows sürümünüzü korumak ve birden çok önyüklemeli bir yapılandırma oluşturmak isterseniz Windows'u geçerli Windows sürümünüzün yüklü olduğu bölümden farklı bir bölüme yüklemeye dikkat edin.)
  8. Bir disk bölümünü oluşturmak genişletmek silmek veya biçimlendirmek isterseniz (ve Windows’u yükleme diskinden başlattıysanız) Sürücü seçenekleri (gelişmiş) öğesini ve istediğiniz seçeneği tıklatıp yönergeleri izleyin. Yönergeleri izleyerek devam edin.

  Önemli:Yükleme tamamlandıktan sonra yeni bir virüsten koruma yazılımı yüklediğinizden emin olun.
  Bilinen sorunlar
  Windows Vista'dan yükseltme yapıyorsanız Windows Vista'daki varsayılan Windows görevlerine hizmetlerine ve diğer sistem ayarlarına yapılmış değişikliklerin üzerine varsayılan Windows 7 yapılandırması yazılabilir.
  Resim bilgileri
  *Kasımpatı: © DLILLC/Corbis
  *Kral Penguenler: © DLILLC/Corbis
  *Koala Portresi: © image100/Corbis
  *Monument Vadisi: © Ron Chapple/Corbis
  *Laleler: © David Nadalin-Microsoft çalışanı
  *Ortanca: © Amish Patel-Microsoft çalışanı
  *Denizanası: © Hang Quan-Microsoft çalışanı
  *Deniz Feneri: © Tom Alphin-Microsoft çalışanı
  *Gülümseyen heykelcik çizimi: © Punga – Çizer
  *Lunapark treni: © Donovan Reese/Getty Images
  *Denizyıldızı: © Spirit Value RF/Corbis
  *Plakçalarda dönen vinil plak: © Steven Errico/Getty Images
  *Porselen kedi: © Tetsuo MORITA/Getty Images
  *Jiroskop: © Laurent Hamels/Getty Images
  *Uyuyan kedi yavrusu: © GK Hart/Vikki Hart/Getty Images
  *Yıldızçiçeği: © Dave Zubraski/Getty Images
  *Yeldeğirmeni: © Marco Simoni/Getty Images
  *Dönen Top: © Adhemas Bastista
  *Renkli dokumalar: © Whit Richardson/Getty Images
  *Kavak yaprağı: © Rob Atkins/Getty Images
  *Çoban köpeği: © Digital Zoo/Getty Images
  *Pastel boyalar: © Jeffrey Hamilton/Getty Images
  *Yanar Durumda Yıldız Şeklinde Fener: © Johner/Getty Images
  *Girişler: © Jeffrey Coolidge/Getty Images
  *Boyalı ker*** merdiven: © Livia Corona/Getty Images
  *Origami Vinç: © Ryan McVay/Photodisc/Getty Images
  *Gitar: © Aaron Graubart/Getty Images
  *Pomeranyalı: © Gary Spradling
  *Kurmalı Robot Oyuncak: © David Selman/Corbis
  *Serilmiş el örgüsü kumaş: © R H Productions/Getty Images
  *Ayçiçekleri: © imagewerks/Getty Images
  *Kırmızı semerli palyaço balığı: © Georgette Douwma/Getty Images
  *Sıcak hava balonu: © James Hager/Getty Images
  *Uykulu Yüz Çizimi: © Kat Leuzinger
  *Kumsalda yelkenli: © Sakis Papadopoulos/Getty Images
  *Futbol Topu: © Vincenzo Lombardo/Getty Images
  *Renkli dokumalar: © Martin Child/Getty Images
  *Üç cam bilye: © Jeffrey Coolidge/Getty Images
  *Renkli Pencere: © Alberto Coto/Getty Images
  *Fas halıları: © Martin Child/Getty Images
  *Kraliçe Kelebek: © Purestock/Getty Images
  *Döner merdiven: © WIN-Initiative/Getty Images
  *Deniz Feneri: © Chad Ehlers/Stone/Getty Images
  *Bitkideki su damlaları: © Pete Leonard/zefa/Corbis
  *Aeonium Glutinosum Yaprakları: © Mark Bolton/Corbis
  *Gelin Soğanı Yakın Çekim: © Rob Tilley/DanitaDelimont.com
  *Enginar yakın çekim: © Will Austin
  *Yıldızçiçeği yakın çekim: © Will Austin
  *Sonbahar Yaprakları: © Will Austin
  *Kumtaşı Kaya Oluşumları: © Martin Ruegner/Stone/Getty Images
  *Muir Körfezi'nde Kıyıya Vurmuş Buzul Parçaları Glacier Körfezi Ulusal Parkı ve Koruma Alanı: © Carr Clifton/Minden Pictures
  *Surf Kayalara Vuran Sörf Keoleola Körfezi Maui Hawaii: © Tim Fitzharris/Minden Pictures
  *Yosunlu Kayalardan Dökülen Şelale: © Photolibrary Group Ltd
  *Göndoğumunda Mesa Arch Canyonlands NP Utah: © Giovanni Simeone/SIME-4Corners Images
  *Lavanta Tarlası Provence Fransa: © Cornelia Doerr/Getty Images
  *EMP binası ve Space Needle: © Will Austin
  *Turuncu Işıltılarla EMP Binası: © Will Austin
  *Almanya Düsseldorf tiyatro binası: © Gregor Schuster/zefa/Corbis
  *EMP binası ve Monoray hattı bulanık: © Will Austin
  *Selfridges Binasının Dış Görünümü Birmingham İngiltere: © Andreas Stirnberg/Getty Images; Architect: Future Systems
  *Melbourne City Link Paralı Yolu: © John Gollings/Arcaid/Corbis
  *Karakterler - Yuko Kondo: © Yuko Kondo- Çizer
  *Karakterler - Kat Leuzinger: © Kat Leuzinger-Çizer
  *Karakterler - Osmand Nosse: © Osmand Nosse - Çizer
  *Karakterler - Klaus Haapaniemi: © Klaus Haapaniemi - Çizer
  *Karakterler - Red Nose Studios: © Red Nose Studios
  *Karakterler - Punga: © Punga
  *Görünümler - Pomme Chan: © Pomme Chan-Çizer
  *Görünümler - Kustaa Saksi: © Kustaa Saksi - Çizer
  *Görünümler - Nanospore: © Nanospore
  *Görünümler - Adhemas Batista: © Adhemas Batista - Çizer
  *Görünümler - Kai and Sunny: © Kai and Sunny
  *Görünümler - Hvass Hannibal: © Hvass Hannibal
  Telif Hakkı
  URL ve Internet Web sitelerine yapılan diğer göndermeler dahil olmak üzere bu belgedeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Aksi belirtilmediği sürece buradaki örneklerde anılan şirketler kuruluşlar ürünler etki alanı adları e-posta adresleri logolar kişiler yerler ve olaylar kurgusaldır. Gerçek bir şirketle kuruluşla ürünle etki alanı adıyla e-posta adresiyle logoyla kişiyle yerle veya olayla hiçbir bağlantı amaçlanmamıştır veya bu türden bir bağlantı olduğu ima edilmemelidir. İlgili tüm telif hakkı yasalarına uymak kullanıcının sorumluluğundadır. Telif hakları kapsamındaki haklar saklı kalmak kaydıyla Microsoft Corporation'ın yazılı açık izni olmadan bu belgenin hiçbir bölümü herhangi bir biçimde herhangi bir yöntemle (elektronik mekanik fotokopi kayıt veya başka şekilde) veya herhangi bir amaçla çoğaltılamaz aktarılamazbir geri alma sisteminde saklanamaz veya bu tür bir sisteme konamaz.
  Bu belgeye konu olan malzemeye ilişkin olarak Microsoft’un patentleri patent başvuruları ticari markaları telif hakları veya diğer fikri mülkiyet hakları olabilir. Microsoft tarafından yazılı bir lisans koşullarında açıkça belirtilmediği sürece bu belgeyi bulundurmak size patent ticari marka telif hakkı ve diğer fikri mülkiyet haklarını kullanma yetkisi vermez.
  © 2009 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.
  Microsoft MS-DOS Visual Basic Visual Studio Windows Windows NT Windows Server Active Directory Aero BitLocker HotStart ReadyBoost ReadyDrive SideShow ve SuperFetch Microsoft şirketler grubunun tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır.

  Bu yazılımın bazı bölümleri Spider Systems ® Limited’in çalışmasını temel almaktadır. Spider Systems Limited’in yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:
  Telif Hakkı 1987 Spider Systems Limited
  Telif Hakkı 1988 Spider Systems Limited
  Telif Hakkı 1990 Spider Systems Limited

  Bu yazılımın bazı bölümleri Seagate Software’in çalışmasını temel almaktadır.

  Bu yazılımın bazı bölümleri ACE*COMM Corp. çalışmasını temel almaktadır. ACE*COMM Corp. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:
  Telif Hakkı 1995-1997 ACE*COMM Corp

  Bu yazılımın bazı bölümleri Sam Leffler and Silicon Graphics Inc.'in çalışmasını temel almaktadır. Sam Leffler and Silicon Graphics yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  Telif Hakkı © 1988-1997 Sam Leffler
  Telif Hakkı © 1991-1997 Silicon Graphics Inc.

  Bu yazılımı ve belgelerini herhangi bir amaçla ve ücretsiz olarak
  kullanma kopyalama değiştirme dağıtma ve satma izni
  (i) yukarıdaki telif hakkı notunun ve bu iznin yazılımın ve ilişkili
  belge dosyalarının tüm kopyalarında görünmesi ve
  (ii) Sam Leffler ve Silicon Graphics adlarının önceden yazılı ve açık
  izin alınmadan yazılımla ilgili reklam veya tanıtımlarda
  kullanılmaması koşuluyla verilir.

  YAZILIM ALINIP SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK DAHİL
  ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN AÇIK VEYA ÖRTÜK HİÇBİR
  GARANTİ VERİLMEDEN "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMAKTADIR.

  SAM LEFFLER VE SILICON GRAPHICS OLASILIĞI BELİRTİLMİŞ OLSA BİLE
  HERHANGİ BİR ŞEKİLDE BU YAZILIMIN KULLANIMI VEYA PERFORMANSINDAN
  KAYNAKLANAN ÖZEL BAĞLI DOLAYLI YA DA NEDEN OLUNAN ZARARLARDAN VEYA
  YAZILIMIN KULLANILAMAMASINDAN VERİ VEYA KAZANÇ KAYBINDAN DOĞAN ZARARLARDAN HİÇBİR DURUMDA
  SORUMLU TUTULAMAZ.


  Bölümler İçin Telif Hakkı © 1998 PictureTel Corporation

  Bu yazılımın bazı bölümleri Highground Systems’ın çalışmasını temel almaktadır. Highground Systems’ın yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  Telif Hakkı © 1996-1999 Highground Systems


  Windows 7 Info-ZIP grubun sıkıştırma kodunu içerir. Bu kodun kullanılmasından dolayı ek bir ücret ve maliyet yoktur ve orijinal sıkıştırma kaynakları Internet'te Info-ZIP Home Page veya ftp://ftp.info-zip.org/pub/infozip/src/ adresinden ücretsiz olarak edinilebilir.


  Bölümler İçin Telif Hakkı © 2000 SRS Labs Inc


  Bu ürün 'zlib' genel amaçlı sıkıştırma kitaplığından yazılımlar içerir.

  Bu yazılımın bazı bölümleri ScanSoft Inc. çalışmasını temel almaktadır. ScanSoft Inc. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoftyazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:
  TextBridge® OCR © ScanSoft Inc.


  Bu yazılımın bazı bölümleri University of Southern California’nın çalışmasını temel almaktadır. University of Southern California’nın yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  Telif Hakkı © 1996 University of Southern California
  Tüm hakları saklıdır.

  Bu yazılımı ve belgelerini kaynak ve ikili dosya biçimlerinde herhangi bir amaçla ve ücretsiz olarak kullanma kopyalamadeğiştirme ve dağıtma izni yukarıdaki telif hakkı notunun ve bu iznin tüm kopyalarda görünmesi ve yazılımın kısmen University of Southern California Information Sciences Institute tarafından geliştirildiği bilgisinin dağıtımla ilgili olan tüm belge reklam malzemesi ve diğer malzemelerde belirtilmesi koşuluyla verilir. Önceden verilmiş yazılı izin olmadan bu yazılımın türevi olan ürünlerin tanıtımında veya desteklenmesinde Üniversite'nin adı kullanılamaz.

  UNIVERSITY OF SOUTHERN CALIFORNIA bu yazılımın herhangi bir amaca uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmamaktadır. YAZILIM TİCARİ OLARAK SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇBİR GARANTİ VERİLMEDEN "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMAKTADIR.

  Bu yazılımın bölümleri için başka telif hakları da geçerli olabilir ve bu durumda belirtilir.


  Bu yazılımın bazı bölümleri James Kanze’nin çalışmasını temel almaktadır. James Kanze’nin yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  TELİF HAKKI VE İZİN BİLDİRİMİ
  Tüm hakları saklıdır.

  Bu yazılımın ve ilişkili belge dosyalarının (“Yazılım”) bir kopyasını alan her kişiye bu belgeyle; Yazılımı kullanma kopyalamayayımlama dağıtma ve/veya kopyalarını satma hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Yazılımın hiçbir kısıtlama olmadan ticaretini yapma ve Yazılımın tedarik edildiği kişilerin bunu yapabilmesine olanak verme izni yukarıdaki telif hakkı bildirimlerinin ve bu izin bildiriminin Yazılımın tüm kopyalarında görünmesi ve yine yukarıdaki telif hakkı bildirimlerinin ve bu izin bildiriminin ilişkili belgelerde görünmesi koşuluyla ücretsiz olarak tanınır. Değiştirilmiş yazılımda "GB_" önekinin başka bir ibareye değiştirilmesi ve aynı zamanda eklenen dosyaların ad dizinlerinin (bu dağıtımda "gb") de değiştirilmesi koşuluyla bu izin yazılımın değiştirilmesi için de tanınır.

  YAZILIM TİCARİ OLARAK SATILABİLİRLİK BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA ÜÇÜNCÜ TARAF HAKLARININ İHLAL EDİLMEMESİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN AÇIK VEYA ÖRTÜK HİÇBİR GARANTİ VERİLMEDEN "OLDUĞU GİBİ" VERİLMEKTEDİR. BU BİLDİRİMDE AÇIKLANAN TELİF HAKKI SAHİPLERİ ÖZEL DOLAYLI YA DA NEDEN OLUNAN ZARARLARDAN VEYA YAZILIMIN KULLANILAMAMASINDAN VERİ VEYA KAZANÇ KAYBINDAN DOĞAN TÜM ZARARLAR BU YAZILIMIN KULLANIMI VEYA PERFORMANSINDAN KAYNAKLANAN SÖZLEŞME GEREĞİ OLAN İHMAL VEYA BAŞKA HAKSIZ FİİLE DAYANAN ZARARLARDAN HİÇBİR DURUMDA SORUMLU TUTULAMAZ.

  Bu bildirimde açıklanmasının dışında telif hakkı sahibinin adı reklamlarda ya da satışa kullanıma veya bu Yazılımın başka şekillerde ticaretine yönelik tanıtımlarda telif hakkı sahibinin önceden yazılı izni alınmadan kullanılamaz.

  Bu ürün Cisco ISAKMP Services yazılımı içerir.

  Bu yazılımın bazı bölümleri RSA Data Security Inc. kuruluşunun çalışmasını temel almaktadır. RSA Data Security Inc. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  Telif Hakkı © 1990 RSA Data Security Inc. Tüm hakları saklıdır.

  Bu yazılımı kopyalamak ve kullanmak için gerekli lisans yazılımın veya bu işlevin belirtildiği veya bu işleve gönderme yapılan tüm malzemelerde "RSA Data Security Inc. MD5 İleti Özeti Algoritması" olarak tanımlanması şartıyla verilir. Lisans aynı zamanda türetilen çalışmaları oluşturmak ve kullanmak için ilgili çalışmaların belirtildiği veya ilgili çalışmalara gönderme yapılan tüm malzemelerde "RSA Data Security Inc. MD5 İleti Özeti Algoritması’ndan türetilmiştir" olarak tanımlanması şartıyla verilir.

  RSA Data Security Inc. bu yazılımın ticari olarak satılabilirliği veya herhangi bir amaca uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmamaktadır. Açık veya zımni hiçbir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmıştır.

  Bu bildirimlerin bu belge ve/veya yazılımın tüm parçalarında kullanılması gerekir.


  Bu yazılımın bazı bölümleri OpenVision Technologies Inc.'in çalışmasını temel almaktadır. OpenVision Technologies Inc. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  Telif Hakkı 1993 OpenVision Technologies Inc.

  Bu yazılımı ve belgelerini herhangi bir amaçla ve ücretsiz olarak kullanma kopyalama değiştirme dağıtma ve satma izniyukarıdaki telif hakkı notunun tüm kopyalarda ve telif hakkı notu ile birlikte bu izin notunun destekleyici belgelerde görünmesi ve OpenVision adının önceden yazılı ve açık izin alınmadan yazılımın dağıtımıyla ilgili reklam veya tanıtımlarda kullanılmaması koşuluyla verilir. OpenVision bu yazılımın herhangi bir amaca uygunluğu konusunda hiçbir açıklamada bulunmaz. Açık veya dolaylı hiçbir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmıştır.

  OPENVISION ALINIP SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK BAĞLAMINDAKİ ZIMNİ GARANTİLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE BU YAZILIMLA İLGİLİ TÜM GARANTİLERDEN GEÇERSİZ OLDUĞUNU BEYAN EDER. OPENVISION ÖZELDOLAYLI YA DA NEDEN OLUNAN ZARARLARDAN VEYA YAZILIMIN KULLANILAMAMASINDAN VERİ VEYA KAZANÇ KAYBINDAN DOĞAN TÜM ZARARLAR BU YAZILIMIN KULLANIMI VEYA PERFORMANSINDAN KAYNAKLANAN SÖZLEŞME GEREĞİ OLAN İHMAL VEYA BAŞKA HAKSIZ FİİLE DAYANAN ZARARLARDAN HİÇBİR DURUMDA SORUMLU TUTULAMAZ.


  Bu yazılımın bazı bölümleri Regents of The University of Michigan'ın çalışmasını temel almaktadır. Regents of The University of Michigan'ın yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  Telif Hakkı © 1995 1996 Regents of The University of Michigan.
  Tüm Hakları Saklıdır.

  Bu yazılımı ve belgelerini herhangi bir amaçla ve ücretsiz olarak kullanma kopyalama değiştirme ve dağıtma izni yukarıdaki telif hakkı notunun tüm kopyalarda ve telif hakkı notu ile birlikte bu izin notunun destekleyici belgelerde görünmesi ve The University of Michigan adının önceden yazılı ve açık izin alınmadan yazılımın dağıtımıyla ilgili reklam veya tanıtımlarda kullanılmaması koşuluyla verilir. Bu yazılım açık veya zımni hiçbir garanti olmaksızın olduğu gibi sağlanmaktadır.

  Telif Hakkı © 1993 1994 Regents of the University of Michigan.
  Tüm hakları saklıdır.

  Kaynak ve ikili dosya biçimlerinde yeniden dağıtım ve kullanım izni bu bildirimin korunması ve Ann Arbor'daki Michigan Üniversitesi'nin adının gereken şekilde anılması koşuluyla verilir. Önceden verilmiş yazılı izin olmadan bu yazılımın türevi olan ürünlerin tanıtımında veya desteklenmesinde Üniversite'nin adı kullanılamaz. Bu yazılım açık veya dolaylı hiçbir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmıştır.


  Bu yazılımın bazı bölümleri Massachusetts Institute of Technology’nin çalışmasını temel almaktadır. Massachusetts Institute of Technology’nin yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  Telif Hakkı 1989 1990 Massachusetts Institute of Technology. Tüm Hakları Saklıdır.

  Bu yazılımın Amerika Birleşik Devletleri’nden ihraç edilmesi için ABD Hükümeti’nden özel bir lisans alınması gerekebilir. İhracat öncesinde söz konusu lisansı edinmek ilgili kişi veya kuruluşun sorumluluğundadır.

  BU SINIRLAMA KAPSAMINDA bu yazılımı ve belgelerini herhangi bir amaçla ve ücretsiz olarak kullanma kopyalamadeğiştirme ve dağıtma izni yukarıdaki telif hakkı notunun tüm kopyalarda ve telif hakkı notu ile birlikte bu izin notunun destekleyici belgelerde
  görünmesi ve M.I.T. adının önceden yazılı ve açık izin alınmadan yazılımın dağıtımıyla ilgili reklam veya tanıtımlarda kullanılmaması koşuluyla verilir. M.I.T. bu yazılımın herhangi bir amaca uygunluğu konusunda yorumda bulunmaz. Açık veya dolaylı hiçbir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmıştır.

  ABD yasalarınca bu yazılım ABD Ticaret Bakanlığı'nın lisansı olmaksızın ABD dışına ihraç edilemez.

  Telif Hakkı 1994 Massachusetts Institute of Technology. Tüm Hakları Saklıdır.

  Bu yazılımın Amerika Birleşik Devletleri’nden ihraç edilmesi için ABD Hükümeti’nden özel bir lisans alınması gerekebilir. İhracat öncesinde söz konusu lisansı edinmek ilgili kişi veya kuruluşun sorumluluğundadır.

  BU SINIRLAMA KAPSAMINDA bu yazılımı ve belgelerini herhangi bir amaçla ve ücretsiz olarak kullanma kopyalamadeğiştirme ve dağıtma izni yukarıdaki telif hakkı notunun tüm kopyalarda ve telif hakkı notu ile birlikte bu izin notunun destekleyici belgelerde görünmesi ve M.I.T. adının önceden yazılı ve açık izin alınmadan yazılımın dağıtımıyla ilgili reklam veya tanıtımlarda kullanılmaması koşuluyla verilir. M.I.T. bu yazılımın herhangi bir amaca uygunluğu konusunda yorumda bulunmaz. Açık veya dolaylı hiçbir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmıştır.


  Bu ürün Berkeley'deki California Üniversitesi ve bu üniversiteye katkıda bulunanlar tarafından geliştirilen bir yazılımı içermektedir.

  Bu yazılımın bazı bölümleri Northern Telecom'dan lisanslı "Entrust" güvenlik teknolojisi çalışmasını temel almaktadır.

  Bu yazılımın bazı bölümleri Hewlett-Packard Company’nin çalışmasını temel almaktadır. Hewlett-Packard Company’nin yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  Telif Hakkı © 1994 Hewlett-Packard Company

  Bu yazılımı ve belgelerini herhangi bir amaçla kullanma kopyalama değiştirme dağıtma ve satma izinleri yukarıdaki telif hakkı notunun tüm kopyalarda ve bu telif hakkı notu ile bu izin notunun destekleyici belgelerde yer alması koşuluyla ücretsiz olarak verilmiştir. Hewlett-Packard Company ve Microsoft Corporation bu yazılımın herhangi bir amaca uygunluğu konusunda hiçbir açıklamada bulunmaz. Açık veya dolaylı hiçbir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmıştır.


  Bu ürün 'libpng' PNG başvuru kitaplığından yazılımlar içerir.

  Bu yazılımın bazı bölümleri Autodesk Inc. çalışmasını temel almaktadır. Autodesk Inc. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoftyazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  © Copyright 1995 Autodesk Inc.

  Bu ürün grafik filtre yazılımı içerir; bu yazılımın bir bölümü Bağımsız JPEG Grubu'nun çalışmalarını temel alır.


  Bu ürün KS Waves Ltd.'nin “True Verb” teknolojisini içerir.


  Bu yazılımın bazı bölümleri SGS-Thomson Microelectronics Inc. çalışmasını temel almaktadır. SGS-Thomson MicroelectronicsInc. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  Telif Hakkı 1996 SGS-Thomson Microelectronics Inc. Tüm Hakları Saklıdır


  Bu yazılımın bazı bölümleri Unicode Inc. çalışmasını temel almaktadır. Unicode Inc. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoftyazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  TELİF HAKKI VE İZİN BİLDİRİMİ

  Telif Hakkı © 1991-2005 Unicode Inc. Tüm hakları saklıdır. Unicode Terms of Use adresindeki Kullanım Koşulları kapsamında dağıtılmıştır.

  Unicode veri dosyalarının ve ilişkili belge dosyalarının (“Veri Dosyaları”) veya Unicode yazılımın ve ilişkili belge dosyalarının ("Yazılım") bir kopyasını alan her kişiye bu belgeyle; kullanım kopyalama değiştirme birleştirme yayımlama dağıtım ve/veya kopyalarını satma hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Veri Dosyalarının veya Yazılımın hiçbir kısıtlama olmadan ticaretini yapma ve Veri Dosyalarının veya Yazılımın tedarik edildiği kişilerin bunu yapabilmesine olanak verme izni(a) yukarıdaki telif hakkı bildiriminin ve bu izin bildiriminin Veri Dosyalarının veya Yazılımın tüm kopyalarında görünmesi (b) yukarıdaki telif hakkı bildiriminin ve bu izin bildiriminin ilişkili belgelerde görünmesi (c) verilerin veya yazılımın değiştirildiğine dair Veri Dosyaları veya Yazılımla ilişkili belge dosyalarının yanı sıra değiştirilen her Veri Dosyasında ve Yazılımda açık bir bildirim bulunması koşuluyla ücretsiz olarak tanınır.

  VERİ DOSYALARI VE YAZILIM TİCARİ OLARAK SATILABİLİRLİK BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA ÜÇÜNCÜ TARAF HAKLARININ İHLAL EDİLMEMESİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN AÇIK VEYA ÖRTÜK HİÇBİR GARANTİ VERİLMEDEN "OLDUĞU GİBİ" VERİLMEKTEDİR. BU BİLDİRİMDE AÇIKLANAN TELİF HAKKI SAHİPLERİ ÖZEL DOLAYLI YA DA NEDEN OLUNAN ZARARLARDAN VEYA YAZILIMIN KULLANILAMAMASINDAN VERİ VEYA KAZANÇ KAYBINDAN DOĞAN TÜM ZARARLAR BU YAZILIMIN KULLANIMI VEYA PERFORMANSINDAN KAYNAKLANAN SÖZLEŞME GEREĞİ OLAN İHMAL VEYA BAŞKA HAKSIZ FİİLE DAYANAN ZARARLARDAN HİÇBİR DURUMDA SORUMLU TUTULAMAZ.

  Bu bildirimde açıklanmasının dışında telif hakkı sahibinin adı reklamlarda ya da satışa kullanıma veya bu Veri Dosyalarının ya da Yazılımın başka şekillerde ticaretine yönelik tanıtımlarda telif hakkı sahibinin önceden yazılı izni alınmadan kullanılamaz.

  Combined PostScript Driver Adobe Systems Incorporated ve Microsoft Corporation tarafından yürütülen ortak bir geliştirme sürecinin ürünüdür.


  Bu yazılımın bazı bölümleri Media Cybernetics’in çalışmasını temel almaktadır. Media Cybernetics’in yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılımla birlikte aşağıdaki metni de eklemek zorundadır:

  HALO Image File Format Library © 1991-1992 Media Cybernetics Inc.


  Bu yazılımın bazı bölümleri Luigi Rizzo’nun çalışmasını temel almaktadır. Luigi Rizzo’nun yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  © 1997-98 Luigi Rizzo (luigi@iet.unipi.it)

  Bazı kısımları Phil Karn (karn@ka9q.ampr.org) Robert Morelos-Zaragoza (robert@spectra.eng.hawaii.edu) ve Hari Thirumoorthy (harit@spectra.eng.hawaii.edu) tarafından Ağustos 1995’te geliştirilen koddan türetilmiştir

  Değişiklik yapılarak veya yapılmaksızın kaynak ve ikili dosya biçimlerinde yeniden dağıtım ve kullanım izni aşağıdaki koşullarda verilir:

  1. Kaynak kodunun yeniden dağıtımı yukarıdaki telif hakkı notuna buradaki koşullar listesine ve feragatnameye uygun olmalıdır.

  2. İkili dosya biçiminde yapılan yeniden dağıtımlarda yukarıdaki telif hakkı notunun koşullar listesinin ve aşağıdaki feragatnamenin çoğaltılarak dağıtımda sağlanan belgelerde ve/veya diğer malzemelerde yer alması gerekir.

  BU YAZILIM YAZARLAR TARAFINDAN TİCARİ OLARAK SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN AÇIK VEYA ÖRTÜK HİÇBİR GARANTİ VERİLMEDEN "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMAKTADIR. HİÇBİR DURUMDA OLASILIĞI BELİRTİLMİŞ OLSA BİLE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE HERHANGİ BİR SÖZLEŞME VEYA KESİN SORUMLULUK KURAMINA GÖRE HAKSIZ EYLEM (İHMAL VB. DAHİL) ANLAMINDA BU YAZILIMIN KULLANIMINDAN KAYNAKLANABİLECEK DOLAYLI DOLAYSIZ BAĞLI ÖZEL ÖRNEK VEYA MÜTEAKİP ZARARLARDAN (DENK MAL VE HİZMET TEDARİK EDİLMESİ; KULLANIM VERİ VEYA KAZANÇ KAYBI; İŞ KESİNTİSİ DAHİL OLUP BUNLARLA SINIRLI KALMAYAN) YAZARLAR SORUMLU TUTULAMAZ.

  Bu yazılımın bazı bölümleri W3C’nin çalışmasını temel almaktadır. W3C’nin yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  W3C ® YAZILIM BİLDİRİMİ VE LİSANSI
  http://www.w3.org/Consortium/Legal/2002/copyright-software-20021231

  Bu çalışma (ve içeriği yazılımlar BENİOKU gibi belgeler ya da diğer ilgili öğeler) telif hakkı sahipleri tarafından aşağıdaki lisans kapsamında sağlanmaktadır. Bu çalışmayı edindiğinizde kullandığınızda ve/veya kopyaladığınızda lisans alan taraf olarak aşağıdaki kullanım şart ve koşullarını okuduğunuzu anladığınızı ve bunlara uyacağınızı kabul etmiş olursunuz.

  Bu yazılımı ve belgelerini herhangi bir değişiklikle veya değişiklik yapmadan herhangi bir amaçla veya ücretsiz olarak kopyalama değiştirme ve dağıtma izni aşağıdakileri değişiklikler de dahil olmak üzere yazılımın ve belgelerin veya parçaların TÜM kopyalarına eklemek koşuluyla verilir:
  1. Yeniden dağıtılan veya türetilen çalışmanın tüm kullanıcılar tarafından görülebilen bir yerinde bu BİLDİRİMİN tam metni.
  2. Önceden varolan tüm fikri mülkiyet hakkı sorumluluk reddi beyanları bildirimleri veya hüküm ve koşulları. Bunların hiçbiri yoksa yeniden dağıtılan veya türetilen kodun gövdesine W3C Yazılımı Kısa Bildirimi eklenmelidir (köprü metni tercih edilirmetne izin verilir).
  3. Değişikliklerin yapıldığı tarih bilgisiyle birlikte dosyalarda yapılan tüm değişikliklere yönelik bildirimler. (Kodun türetildiği konumun URL’lerini sağlamanız önerilir.)

  BU YAZILIM VE BELGELER "OLDUĞU GİBİ" VERİLMEKTEDİR VE TELİF HAKKI SAHİPLERİ ALINIP SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK YA DA YAZILIMIN VEYA BELGELERİN KULLANILMASINDA ÜÇÜNCÜ TARAFA AİT PATENTLERİ TELİF HAKLARINI TİCARİ MARKALARI YA DA DİĞER HAKLARI İHLAL ETMEYECEĞİ KONUSU DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN AÇIK VEYA ÖRTÜK HİÇBİR BEYANDA BULUNMAZ VE GARANTİ VERMEZ.

  TELİF HAKKI SAHİPLERİ YAZILIMIN VEYA BELGELERİN KULLANIMINDAN KAYNAKLANABİLECEK DOĞRUDAN DOLAYLI ÖZEL VEYA MÜTEAKİP ZARARLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ.

  Telif hakkı sahiplerinin adı ve ticari markaları önceden yazılı ve açık izin alınmadan yazılımla ilgili reklam ve tanıtımlarda KULLANILAMAZ. Bu yazılımda ve ilişkili tüm belgelerdeki telif hakkı başlığı her zaman için telif hakkı sahiplerine aittir.


  Bu yazılımın bazı bölümleri Sun Microsystems Inc.'in çalışmasını temel almaktadır. Sun Microsystems Inc. yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  Sun RPC bir Sun Microsystems Inc. ürünüdür ve bu açıklama notunun tüm bant medyalarda ve yazılım programının parçası olarak kısmen veya tamamen eklenmesi koşuluyla sınırsız kullanım için sağlanmıştır. Kullanıcılar Sun RPC’yi ücretsiz olarak kopyalayabilir veya değiştirebilir ancak kullanıcı tarafından geliştirilmiş bir ürünün veya programın parçası olarak lisanslanmadığı veya dağıtılmadığı sürece başka bir kişiye lisanslama veya dağıtma yetkileri yoktur.

  SUN RPC TASARIM ALINIP SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA TİCARİ İŞLEMLER SIRASINDA OLUŞAN VEYA TİCARİ KULLANIMLARDAN KAYNAKLANAN HİÇBİR GARANTİ OLMADAN OLDUĞU GİBİ SAĞLANMAKTADIR.

  Sun RPC destek sağlanmadan ve kullanımı düzeltilmesi değiştirilmesi veya geliştirilmesinde Sun Microsystems Inc. açısından hiçbir sorumluluk olmadan sağlanır.

  SUN MICROSYSTEMS INC. TELİF HAKLARININ TİCARİ SIRLARIN VEYA SUN RPC YA DA BAŞKA ŞAHISLARA AİT PATENTLERİN İHLALİNDEN DOLAYI HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU TUTULAMAZ.

  Sun Microsystems Inc. bu zararın oluşma olasılığı daha önceden bildirilmiş olsa da gelir kaybı veya diğer özel dolaylı ve neticede oluşan zararlardan sorumlu tutulamaz.

  Sun Microsystems Inc.
  2550 Garcia Avenue
  Mountain View California 94043


  Dolby Laboratories lisansıyla üretilmiştir. "Dolby" ve çift D simgesi Dolby Laboratories'in ticari markalarıdır. Yayımlanmamış gizli çalışmalar. Telif Hakkı 1992-1997 Dolby Laboratories. Tüm hakları saklıdır.

  Bu yazılımın bazı bölümleri Andrei Alexandrescu’nun çalışmasını temel almaktadır. Andrei Alexandrescu’nun yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  Loki Kitaplığı
  Telif Hakkı © 2001 Andrei Alexandrescu
  Bu kod şu kitapta bulunmaktadır:
  Alexandrescu Andrei. "Modern C++ Design: Generic Programming and Design Patterns Applied" (Modern C++ Tasarımı: Uygulanan Genel Programlama ve Tasarım Düzenleri). Telif Hakkı © 2001. Addison-Wesley.
  Bu yazılımı herhangi bir amaçla kullanma kopyalama değiştirme dağıtma ve satma izinleri yukarıdaki telif hakkı notunun tüm kopyalarda ve bu telif hakkı notu ile bu izin notunun destekleyici belgelerde yer alması koşuluyla ücretsiz olarak verilmiştir.
  Yazar veya Addison-Wesley Longman bu yazılımın herhangi bir amaca uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmamaktadır. Açık veya dolaylı hiçbir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlanmıştır.


  Bölümler için Telif Hakkı © 1995 Jeffrey Richter


  Bu yazılımın bazı bölümleri Distributed Management Task Force Inc. (DMTF) çalışmasını temel almaktadır. DMTF belirtimlerini temel alan yazılımı bu ürüne ekleyen Microsoft aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  Telif Hakkı © 2007 Distributed Management Task Force Inc. (DMTF). Tüm hakları saklıdır.


  Bu çalışmanın bazı bölümleri Prentice-Hall tarafından yayımlanan ve P.J. Plauger tarafından yazılan "The Draft Standard C++ Library" (Standart C++ Kitaplığı Taslağı) Telif Hakkı © 1995 adlı kitaptan türetilmiş ve izin kapsamında kullanılmıştır.

  Bu yazılımın bazı bölümleri Hewlett-Packard Company’nin çalışmasını temel almaktadır. Hewlett-Packard Company’nin yazılımını bu ürüne ekleyen Microsoft yazılıma eşlik eden aşağıdaki metne de yer vermek zorundadır:

  Telif Hakkı © 2002 2003 Hewlett-Packard Company.

  Hakkında Bildirimi:
  Bu yazılım MPVTools Project Home Page adresinden alınabilen yazılımı temel alır.

  Bu yazılımda MPV adlı bir biçim işlenir. MPV; fotoğraf video ve müzik içeriği olan koleksiyonları ve multimedya yürütme listelerini ve bunlarla ilgili meta verileri yönetme amaçlı olan ve ücretsiz olarak Optical Storage Technology Association'dan temin edilebilen bir açık belirtimdir. MPV belirtimi hakkında daha fazla bilgi MPV Home adresinde bulunabilir.

  İzin Bildirimi:
  Bu yazılımın ve ilişkili belge dosyalarının (“Yazılım”) bir kopyasını alan her kişiye bu belgeyle; Yazılımı kullanma kopyalamadeğiştirme birleştirme yayımlama dağıtma alt lisans verme ve/veya kopyalarını satma hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Yazılımın hiçbir kısıtlama olmadan ticaretini yapma ve Yazılımın tedarik edildiği kişilerin bunu yapabilmesine olanak verme izni aşağıdaki koşullara bağlı olarak tanınır:

  Yukarıdaki telif hakkı bildirimi bu izin bildirimi ve yukarıdaki Hakkında Bildirimi Yazılımın tüm kopyalarına veya Yazılımın temel bölümlerine eklenmelidir.

  YAZILIM TİCARİ OLARAK SATILABİLİRLİK BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA HAK İHLALİ DURUMUNUN OLMAMASI DAHİLANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN AÇIK VEYA ÖRTÜK HİÇBİR GARANTİ VERİLMEDEN "OLDUĞU GİBİ" VERİLMEKTEDİR. YAZARLAR VEYA TELİF HAKKI SAHİPLERİ SÖZLEŞME GEREĞİ OLAN HAKSIZ FİİLE DAYANAN VEYA BU YAZILIMDAN VEYA ONUNLA BAĞLANTILI OLARAK VEYA YAZILIMIN KULLANIMI
  YA DA BAŞKA ŞEKİLLERDE TİCARETİNDEN KAYNAKLANAN ZARARLARDAN HİÇBİR DURUMDA SORUMLU TUTULAMAZ.

  Bu bildirimde açıklanmasının dışında telif hakkı sahibinin adı reklamlarda ya da satışa kullanıma veya bu Yazılımın başka şekillerde ticaretine yönelik tanıtımlarda telif hakkı sahibinin önceden yazılı izni alınmadan kullanılamaz.

  Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerine aittir.
   
 2. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  181,322
  1,916
  38


  paylaşim için sağol ablam
   
 3. eXCaLiBuR

  eXCaLiBuR Guest

  0
  0
  0


  OnemLi deqiL biLgiLendirmek gorevimiz :D
   


 4. Paylaşım için teşekkürler...Emeğinize sağlık...
   
 5. ::ÇisiL::

  ::ÇisiL:: ÜYE

  22,250
  12
  0


  Paylaşım adına teşekkürler emeğinize sağlıkk...
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş