Web Hosting Nedir? Web Hosting Ne İşe Yarar?, Web Sitesi Kurmak İsteyenlere Öneriler, Web Sitesinde

..::İLAYDA::.. 23 Mar 2011

Son Konular


 1. Web Hosting Nedir? Web Hosting Ne İşe Yarar?
  [​IMG]  Web hosting nedir ?

  Bir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfaların, resimlerin veya dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda durması gerekir. Bu bilgisayar sizin evdeki bilgisayarınız olamaz, çünkü gerekli program ve donanımınız varsa bile bilgisayarınızın internet bağlantı hızı bu iş için oldukça yetersiz kalacaktır.

  O sebeple internette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediğiniz dosyaların saklanması gerekir.

  İşte web sitenize ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

  Web hosting işini yapan yüzlerce firma ve her firmanın size uygun olabilecek farklı boyutlardaki hosting paketleri vardır.

  kısaca Web Hosting ;

  Web sitesinde yayınlamak istediğiniz içeriğin internet üzerinde bulunan gerekli program ve donanıma sahip, yüksek hızda yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilen, sunucu bir bilgisayar sistemine yerleştirilip, internet kullanıcılarının kullanımına sunulmasına web hosting denir.

  Hosting Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

  - Bu iş için ayırabilceğiniz bütçeye karar verin. Kuracağınız web sitesinin gereksinimlerini belirleyin. Kaliteli bir hosting firması ve iyi bir fiyat için piyasa araştırması yapın.

  - Web sitenizde kullanıcağınız programlama diline karar verin. PHP ise Unix, ASP ise Windows hosting kullanmanız gerekecektir. HTML dilinde hem Unix hem de Windows hosting kullanabilirsiniz.

  - MySQL gibi veri tabanı yönetim sistemlerine olan ihtiyacı belirleyin. Eğer MySQL gerekliyse, bunun Unix hostinglerde PHP ile hızlı ve uyumlu çalıştığını hatırlatmak isteriz.

  - Sitenizin ziyaretçi profili Türkiye ağırlıklıysa, hıza ve teknik desteğe önem veriyosanız sunucuları Türkiyede bulunan bir firmadan, ekonomik olsun diyorsanız sunucuları yurtdışında bulunan bir firmadan hosting almanızı öneririz.


   


 2. Çok Teşekkür ederim
  İlayda
  Önemli Bir Konu.
   


 3. güzel yorum için teşekkür ederim güzel gönlünüze sağlık
  goz:goz:goz:


   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş