USB belleklerde devrim, Flash Belleklerdeki son yenilikler, en Yeni flash bellek hangileridir, enerj

İSADAMİ 3 Eki 2011

 1. İSADAMİ

  İSADAMİ tasarımcı Tasarımcı

  56,375
  11,387
  0


  [​IMG]

  USB belleklerde nanoteknoloji devrimi!

  Nanoteknolojinin nimetlerinden yararlanan yeni flash bellekler, bugünküleri unutturacak kadar güçlü!

  Tekstilden bilişime kadar kullanılan nanoteknoloji, her alanda hayata olumlu katkı yaparak yeni teknolojilerin ya da gelişmelerin önünü açıyor. Bu teknolojiden yararlanan son ürün flash bellekler oldu. Nanoteknolojinin kullanıldığı flash belleklerde sadece daha hızlı okuma/yazma oranları alınmadı, ayrıca elektrik tüketimi de 99% oranına kadar azaldı.
  İngilizce açılımı ferroelectric transistor random access memory olan, Türkçeye Ferroelektrik Transistörlü Rastgele Erişimli Hafıza diye çevrilebilecek FeTRAM'ler yakın gelecekte hayatımıza büyük katkı sağlayacaklar. Organik Ferroelektrik polimer ile Silikon Nano-bağlantıyı birleştiren bu yeni teknoloji, Purdue Üniversitesi'nde geliştiriliyor.
  Bu araştırmanın temel amacı, düşük enerji tüketen, uzun ömürlü, veri yazma/okumaortamı oluşturmak. Zira normal şartlarda belleklerin çok sık kullanıldığı, giderek daha yüksek kapasiteye sahip belleğe ihtiyaç duyulduğu bilgilerinden yola çıkan araştırmacılar, ısınma ve kapasite sorunu gibi çözümleri son kullanıcıda pek olmayan durumları azaltmaya ve engellemeye çalışıyorlar.
  Üniversiteden görevliler, basına yaptıkları tanıtımda, sunulan demonun çalıştığını ancak "ticari" bir ürünün henüz yakın zaman için planlanmadığını belirttiler.
   
 2. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  214,969
  1,963
  38


  ali sağol güzel paylaşımlar bunlar,
   
 3. Gulay

  Gulay ÜYE

  2,063
  0
  0

  Emeğinize sağlık teşekkürlerr


   


 4. paylaşım için tesekkürler alii
   
 5. İSADAMİ

  İSADAMİ tasarımcı Tasarımcı

  56,375
  11,387
  0


  Güzel Yorumlarınız için çok çok Tşkr ederim
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş