Teşkilatın Silahşörü Yakup Cemil Efsanesi, Yakup Cemil Kimdir, YAkup Cemil Efsanesi Nedir, Yakup Cem

goktepelilerr 6 Haz 2010 1. YAKUP CEMİL

  1)Yakup Cemil son adamlarını,ünü bütün imparatorluğa yayılmış ve günümüze kadar da gelmiş olan Sinop Zindanlarından devşirir. Hepsi birbirinden belalı,hepsi birbirinden tehlikeli iki bin adam."Berberler bir adım öne çıksın"der.Ve komutlar komutları izler:"1 leşi,2 leşi,3 leşi,4 leşi,14 leşi olan bir adım öne çıksın".Sonunda bir kişi kalır hem berber olan hem de 14 leşi bulunan,yani 14 cinayeti olan,yani 14 adam öldüren.Yakup Cemil 14 leşli berberi şöyle bir süzer tepeden tırnağa ve sonra"getir bir sandalye ve beni tıraş et,seni özel berberim tayin ettim"der. Berberin gözü kanlı,Yakup Cemil’in gözü kara. Usturanın sapı katilin elinde,ağzı Yakup Cemil’in gırtlağında.Ölümle liderlik arasındaki süre saniyeden de kısa.14 leşli özel berber Yakup Cemil’in yüzünü sabunlamada, 2 bin kanlı katil sahneyi izlemede ve Yakup Cemil sandalyede ayak ayak üstüne atmış tütününü tüttürmede.O sandalyenin üstünde,o usturanın ucunda ve o 2 bin kanlı katilin huzurunda liderlik sınanmada,daha doğrusu insanlara liderlik dersi verilmede,bilmem başka söze gerek varmı.

  2)Cellada gülümseme her insana nasip olmaz sadece güçlü,korkusuz,idealist insanlara nasip olur.Teşkilat-ı mahsusa da bir Yakup Cemil vardır.Büyük bir fedai.Vatanı kurtarmak için yola çıktığı bayrak,silah kur’an üstüne yemin ettiği arkadaşlarıyla savaşırlar didinirler,can alıp can verirler.Gün gelir ters düşerler.Yakup Cemil'in idam emri çıkar.Asker için o kadar büyük bir komutandır ki kurşuna dizmek üzere vazifeli olan erler silahlarını ona doğrultamazlar.İnfaz komutanı ateş emri verir: Erler kıpırdamaz.Emri tekrarlar:Erler kıpırdamaz.Yakup Cemil bakar ki er komutana baş kaldıracak.Üniformanın şerefini kurtarmak için bağırır:Asker nişan al!Asker Yakup Cemilin sesiyle kendine gelir.Nişan alır. Yakup Cemil celladına gülümser ve kendi infazını emreder:ATEŞ!askerler ateş açarlar yakup cemil'in cücuduna 14 mermi isabet eder.idamında vücuduna 14 mermi saplanmasına rağmen yarım saat boyunca can vermediği söylenir.Vücudundan sızan kanların toprağa önce vatan yazdığı efsanesi türemiştir.İnsan bazen celladına gülümser bilmeden fark etmeden ama bazen de bilip fark edip gururla gülümser.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Şub 2011


 2. [​IMG]
  İlyas Kara
  Teşkilatın Silahşörü Yakup Cemil

  Yakup Cemil... Bir döneme mührünü vuran bir idealist... Mangal gibi bir yüreğe vatan sevgisini dolduran bir Türk... Hayatının her sefhasını mücadele ve kavgayla geçiren, Türk olmanın bilincini ve aşkını beynine nakşeden bir aksiyon adamı... Yakup Cemil'i okurken emperyalist ülkelere kininiz bir kat daha bilenecek... Bu ülkenin ve bu milletin m ensubu olmanın gururunu yaşayacak, mandacı zihniyeti daha iyi anlayacaksınız... Bu kitap: vatanı için. sevdası için, inançları uğruna ölüme gidenlerin hayat hikayesidir... (Arka Kapak
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Haz 2010


 3. [​IMG]

  Teşkilatın İki Silahşörü (Soner Yalçın)

  Soner Bey beni arıyormuşsunuz!'
  Tanışmamız telefonda bu cümleyle başladı.
  Tarih 16 haziran 1999."
  Torun "Yakub Cemil" yurtdışında katıldığı silahlı operasyonları ve dedesi, İttihat ve Terakki Cemiyeti'nin ünlü fedaisi Yakub Cemil'le benzerliklerini anlattı...
  "30 Ekim 1984. İstanbul Çınar Oteli'ndeyiz.
  Odada, subaylıktan ayrılma Yılmaz ve MİT'ten emekli Mehmet Ali Ağabey de var. Bir de 'Akrep!' Planı ezberlekdik. Birer gün arayla inecektik Atina'ya..."
  "Kelle alana, yani tetiği çekene biz 'Teğ-Men' veya 'Çiftçi' derdik. Bu şifreler bize, İttihat ve Terakki Cemiyeti'nin silahlı müfrezesi Teşkilatı Mahsusa'dan mirastır. Teşkilatı Mahsusa'nın baş harfleri, 'T' ve 'M' nedeniyle 'Teğ-Men' şifresini kullanıyorduk. 'Çiftçi'de, bu özel örgütün amblemindeki 'çift ay'dan kaynaklanıyordu...."
  "Beyrut benim ilk işimdi.
  Sıcak ete ilk orada sıktım..."
  "1983 yılının 15 nisanı.
  İki komportıman çalışacağız. 1-2-3 ve 4-5-6.
  Ben 4'üm!
  Liége-Brüksel ve Rotterdam--Abnham hattı bizimdi..."
  "Operasyondan sonra elerimizi kolonyalı mendillerle sildik. Paris-Orly Havaalanı yolunda otomobil değiştirdik, dörtlülerini yakmış bir diğer taksiye bindik..."
  "PKK'lı Abdullah Öcalan'la da, MLSPB'li Şemsi Özkan'la da aynı okulda okudum..."
  "1979 yılının bir mart günü Ankara'dan ayrıldım. İzmir yakınlarında Amerikalılardan kalma bir yerde aylarca eğitim gördüm, gerilla gibi yetiştirildim."
  "Bu kavgada bizim iki sadık dostumuz vardı: biri hayat, diğeri ölüm!.."
  Sistemler, rejimler değişti, teşkilat hep aynı kaldı.
  Fedaileri dün Dede Yakub Cemil'di, bugün Torun "Yakub Cemil."
  İki Silahşorun Gerçek Yaşamöyküsü...
   
 4. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  203,333
  1,786
  38


  çok etkileyici hikaye sağol varol arkadasım,
   


 5. [ame]http://www.youtube.com/watch?v=ferd2zWPKJM[/ame]
   


 6. İnsanoğlu bazen celladına gülümser aynı Yakup Cemil gibi...
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş