Tartışmasız En Büyük Lider

sardunya 30 Haz 2008

Son Konular

1. sardunya

sardunya ÜYE

191
    0
    0

Sistem liderinin niteliklerini kısaca tanımlayarak başlamak istiyorum. Sistem lideri oluşturduğu modelle kendisinden sonra da yaşayan, devamlı gelişim ve değişim gösteren bir kurum yaratır, bir sistem kurar. Sistem lideri, olağan dışı şartlarda da güçlü kişilik özelliklerini, kavrama, yargılama, değerlendirme niteliklerini koruyabilen ve yönetsel becerilerini uygulamaya koyabilen kişidir.

Sistem liderliğinde amaç; mevcut yapıyı olduğu gibi devam ettirmek değil, insanları peşinizden sürüklemek hiç değil, birlikte oluşturulan bir geleceğe ve hedefe doğru yürümek, yokluğunuzda da gelişerek devam eden bir sistem kurmaktır. Hedef lider olabilmek değil, lider kalabilmektir.

Konu sistem liderliği olunca Türkiye'nin ve dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sistem liderini anmadan, o büyük insandan alıntılar sunmadan edemem.

Bir ülkenin kötü talihini yenen, vatan ve millet bilincini oluşturan, tüm dünyanın saygı duyduğu, iç ve dış düşman güçlere karşın hala dimdik ayakta duran bir sistem kuran büyük önder Atatürk'ü bazı fikirleri ile gündeminize getirmek istiyorum.İşte gerçek sistem liderinin bazı yorumları:

"İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... ikinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle "ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal Odur!"

"Zafer," Zafer benimdir" diyebilenindir. Başarı ise " Başaracağım" diye başlayarak sonunda "Başardım" diyebilenindir."

"Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim."

"Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

"Milletimi şimdiye kadar söylediğim sözlerle ve hareketlerimle aldatmamış olmakla gurur duyuyorum."

Bir röportajda "Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyor musunuz ?" diye sorulduğunda Atatürk : "Şartlarımızı koyarız, kabullerine bağlı. Biz müracaat etmeyiz üye olmak için. Davet gelirse düşünürüz."yanıtını verir. BM yasasını değiştirir ve ilk davet edilen ülke Türkiye olur.

Atatürk'ün 84 yıl önce 6 Mart 1922 tarihinde yaptığı meclis konuşmasında sanki günümüzde yaşananları görür gibi yorumlarıyla, gerçekleri vurgulayıp, doğruları gösterişini hayretle ve şaşkınlıkla okudum. Günümüzdeki gelişmelere yönelik değerlendirmeyi sizlere bırakıyorum. Bakınız ne diyor büyük önder : " Türkiye'yi yok etmeye girişenler, Türkiye'yi ıslah etmek, uygarlaştırmak gibi bahanelerle, Türkiye'nin iç hayatına sızmışlardır. Bunun etkisi altında kalarak, milletin; en çok da yöneticilerin zihinleri bozulmuştur. Durumu düzeltmek, insan olmak için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine uygun yürütmek gibi düşünceler ortaya çıkmıştır. Oysa... Hangi istiklal vardır ki, yabancıların nasihatleriyle, yabancıların planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir olayı kaydetmemiştir."
    alıntı

2. Ynt: Tartışmasız En Büyük Lider

tabii kii

3. Ynt: Tartışmasız En Büyük Lider

teskurler bilgi icin

4. ufuk

ufuk ÜYE

416
    0
    0

slm ben ufuk

cok guzel ellerine saglık

5. CarteL

CarteL ÜYE

22
    0
    0

Ynt: Tartışmasız En Büyük Lider

Arkadaşım Adamı Peygamber İlan Etseydin ? Yahu Ata mızın Emeği Çok, Lakin yaLan Tarih Bu Adamı Nerdeyse Tanrı Yapıcak..!!! Bugün Ata Dediğiniz Şahıs Yaşasaydı Atatürkcüyüm Dienlerin Alayının Yüzüne Tükürürdü ;) Biraz Mantıkçı Düşünün. Ata Dediğiniz Kişiyi Örnek Alıyorsanız Eğer ,)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş