Sözlüsüne Yazdığı mektup, Köy Mektubu, Köyde Sevgiliye Yazılan Mektuplar, Güzel Köy Mektupyarı, İlgi

zahide 18 Kas 2008

1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

211,315
    1,909
    38

Mektubuma başlamadan önce selam kelam eder gözlerinden öperim..Nisanlım Gülendam. Düsündüm tasındam dedim Gülendama bir mektup yazam nasıl olsa nişanlım deelmi dedim. nasıl olsa yarın tarlaya pancar sulamaya gidecem aha orada yazarım. Kağıt kalem denkledim moturun alet edavat gözüne koydum, kağıt az kirlenmis ama sen kusuruma bakma gayri köy yeri işde her sey tam tekmil olmuyo, Bu sene çok pancak ekdik düğün var diye ama gel gör pancarlar iyi deel bubam iyide suladık gübresinide verdim emme çıkarkan soğuk vurdu diyo, masrafı kurtarsak iyi düğünde var emme nasıl edcez bilmem, hele anan tuturdu on kelleli altın diye nasıl denkleriz bilmem, gülendam diyomki bizim büyük gelinin on kelleli altını var ondan ödünç alıp sana taksak düğün olunca geri veririz hani el içine çıkalım laf söz olmasın diyom, anam bubam kara kara düsünüyor hadi altını ayarladık düğün neşel olur diyorlar valla benimde aklıma geldikce uykularım kacıyor bazen gece üst üste 4 sigara içiyom, içmek bir sey deel sigarada durmadan zamlanıyo hadi bırakayım diyom alıştım işde ama düğün dernek kuralım bıkacakacam, hem ev bark sahibi olacak köylük yerde para yetmez hele çoluk çocuk oluncakda eyice darlanırız, hadi gülendam ben mektubu kesiyom boruları değişecem sen kuyuya suya gelirken verecem sana bu ..hasretle sarılırım. Hayri

Yazın Ayşe DEMİRBAŞ

Tarih 17.11.2008

2. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

211,315
    1,909
    38

yeniden bakılsın

3. arnavutali

arnavutali ÜYE

1,825
    0