Sırtımızdaki Yağları Nasıl yaparız, Sırt Egzersizi nasıl yapılır, Sırtımızı nasıl eritiriz, Sırt eri

zahide 12 Eyl 2019

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  216,247
  1,977
  38


  goktepeliler sırt.jpg
  Sırt Eritme Egzersizleri


  Bölgesel egzersizlerle kaslara şekil vermek mümkün fakat vücudun belirli bir noktasından kilo vermek mümkün değil. Fazla kilolar ancak bir bütün olarak yakılabilir. Sırt eritme egzersizleri de genel olarak yağ yakmayı hızlandıracak kardio egzersizleri ve sırt bölgesini şekillendirecek, kasların görünümünü arttıracak egzersizlerdir. Tabi tüm bunların -eğer amacınız kilo vermekse- alınan kalori miktarının kontrol altında tutulduğu bir diyetle birleştirilmesi gerekir.

  Kardio Egzersizleri: Nabzı belirli bir oranda yükseltip, 20-30 dakika bu seviyede tutmanıza yarayan egzersizler vücut genelinde yağ yakılmasını sağlar.

  Koşu, yokuş yukarı tempolu yürümek, merdiven çıkmak, bisiklet, yüzme gibi aktiviteleri -tempolu yapıldığında- kardio egzersizleri arasında sayabiliriz. Kilo kaybını hızlandırmak için egzersiz sürenizi 60 dakika olarak belirleyin ve bu egzersizleri düzenli olarak haftanın 3-5 günü yapın.

  Ağırlık Egzersizleri: Sırt bölgesini şekillendirmek için ağırlıklardan yardım alabilirsiniz. Omuz ve sırt kaslarını çalıştırmak için bir sandalyeye sırtınız tam düz olacak şekilde oturun ve ayak tabanlarınız yine düz olarak yere bassın.

  İki elinizdeki ağırlıkları omuz hizasından kollarınız tam açılacak şekilde yukarı kaldırın. Her sette 10 kez olmak üzere 4 set tekrarlayabilirsiniz.

  İkinci ağırlık egzersizi için ayakta dizlerinizi hafif kırarak biraz öne doğru eğilin. Bacaklarınızla vücudunuzun üst kısmı arasında yaklaşık 60 derecelik açı olması gerekiyor. İki elinizde bulunan ağırlıkları yukarı doğru çekin ve kollarınızı yavaşça aşağı doğru sarkıtın. Bu hareketi 10’atlık tekrarlar şeklinde 4 set yapabilirsiniz.

  Bu videoda evde ağırlıklarla yapabileceğiniz, sırt bölgesini çalıştıran hareketleri bulabilirsiniz.
   
 2. S£V®

  S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  206,811
  3,195
  36


  ZAHİDE Hanım emegine sağlık paylaşım için teşekkürler,
   
 3. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  216,247
  1,977
  38


  teşekkür ederim.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş