Sinekleri Karıncaları Kovmak için doğal çözümler, Böcekleri kovmek için doğal yöntemler nelerdir

zahide 14 Tem 2018 00:51

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  195,737
  1,492
  38  goktepeliler sinek.jpg


  Sineklere Karşı Bitkisel Çözüm


  Özellikle yaz aylarında dış mekanlarda vakit geçirmek sinekler yüzünde bir sorun haline gelebilir. Marketlerde ve eczanelerde sineklere ve böceklere karşı pek çok farklı koruyucu sprey bulabilirsiniz. Ancak bu spreyler doğal olarak bazı kimyasal maddeler içerir ve cilde sıkıldığında bazen alerjik reaksiyona neden olabilirler. Sineklere karşı daha doğal, bitkisel bir çözüm arıyorsanız biberiye, nane ve limon yağıgibi doğal yağları deneyebilirsiniz.

  Sinekler İçin Bitkisel Çözümler
  Nane yağı sineklerin cilde konup sokmasına engel olur. Ayrıca karıncalar için iyi bir çözümdür. Karıncaların yol yaptığı yerlere nane yağı sürüp uzaklaşmalarını sağlayabilirsiniz. Nane yağını cildinize sürerken az kullanın çünkü güçlü bir yağdır ve yanmaya neden olabilir  Sineklere karşı cildinize sıkabileceğiniz bir sprey yapmak istiyorsanız üzüm çekirdeği yağı, bir miktar su ve az miktarda alkol kullanabilirsiniz. Hoş kokulu ve etkili bir sprey için limon ağacı yağı, nane yağı ve biberiye yağını (5’er damla) bir miktar suyla karıştırın ve spreyli başlığı bulunan bir şişeye doldurun.

  Diğer Böcekler İçin Çözümler
  Mutfak tezgahının üzerine bırakılan salatalık dilimleri karafatma ve karıncaları uzak tutacaktır.

  Sabunlu su bahçedeki pek çok haşereyi uzaklaştırır. Bunun için spreyli bir şişeyesabunlu su koyun ve bahçenize sıkın.

  Karıncalar sarımsağı pek sevmez. Mutfakta çok karınca oluyorsa köşelere ve karıncaların geldiği yerlere birer diş sarımsak koyabilirsiniz.

  Sonuç olarak sinekler ve diğer böceklerden korunmanın tek yolu kimyasal ürünler değil. Doğal çözümlerle de haşarattan korunabilirsiniz. Ancak etkili bir doğal çözüm için deneme yanılma yöntemini kullanmanız gerekiyor. Sizin için en uygun çözümü ancak bazı doğal yağları, alkol ve suyu karıştırarak bulabilirsiniz.

  Evinizde veya bahçenizde çok fazla sinek oluyorsa kendinizi korumak yerine önce sineklerin azaltılması için genel bir ilaçlama yapmayı düşünebilirsiniz.
   
 2. S£V®

  S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  154,530
  2,367
  36


  ZAHİDE Hanım Emegine sağlık paylaşım için teşekkürler,
   
 3. KAFKASKIZI

  KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  39,861
  1,278
  0


  çok güzel bilgiler emeğine ellerine sağlık Zahide'm güzel paylaşımın için teşekkür ederim,
   
 4. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  195,737
  1,492
  38


  teşekkürler sağ olun,
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş