Sigara Bıraktıran Fesleğen Yaprağı ve Faydaları nelerdir, Sigarayı bırakmak için ne yapmak lazım

zahide 15 Haz 2018

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  194,935
  1,437
  38  goktepeliler feslegen.jpg


  Sigarayı doğal yollardan bırakmak isteyenlere tavsiye edilen fesleğen yaprağının sigarayı bıraktırmadaki etkisi ve diğer faydalarını sizler için araştırdık…


  Gün içerisinde üç kez çiğnenen fesleğen yaprağı sigarayı bıraktırmada en etkili doğal bir yöntem olma özelliğini taşıyor. Bu konuda açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Erkan TOPUZ sigarayı bırakmak isteyenlerin muhakkak fesleğen yaprağı çiğnemelerini, bu yöntemin sigara bırakmada etkili bir yöntem olduğunu vurguladı.

  Bu konu ile ilgili son yıllarda yapılan araştırmalar da Prof. Dr. Erkan TOPUZ’u destekler nitelikte olup, sigarayı bırakmada fesleğen yaprağının en doğal yöntem olduğunu ortaya koymuştur.

  Eski zamanlarda kralların hastalıklarının tedavisinde yaygın olarak kullanılan fesleğen bu nedenle “kraliyet ilacı” olarak da bilinirmiş. Bilimsel adı “Ocimum basilicum” olan bu harika bitkinin sigarayı bırakmak için nasıl kullanacağınızı, bunun haricinde sağlığımıza ne gibi faydaları olduğunu aşağıda bulabilirsiniz.

  Fesleğen İle Sigara Nasıl Bırakılır, Sigarayı Bırakmada Nasıl Kullanılır?
  Amerika’da yapılan klinik bir araştırmaya göre günde 3 kez fesleğen çiğnenerek tükürülmesinin ya da yutulmasının sigarayı bıraktırdığı ortaya konulmuştur. Bunun için sigara içenlerin yapması gereken ağız dolusu fesleğeni bir müddet çiğnedikten sonra tükürmeleri ya da yutmaları olacaktır. Biraz önce de değindiğimiz gibi bunu günde 3 kez tekrarlamanız gerekiyor. Bu uygulamayı düzenli yaptığınızda sigaradan kurtulduğunuzu göreceksiniz. Bu şekilde kullanımını yapamam diyorsanız eğer, yoğurtla da karıştırıp tüketebileceğiniz gibi, çayını yaparak da tüketebilirsiniz.
   
 2. S£V®

  S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  152,861
  2,312
  36


  ZAHİDE Hanım Güzel olmuş Emegine sağlık paylaşım için teşekkürler,
   
 3. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  194,935
  1,437
  38


  teşekkürler sağ ol sev
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş