Şekerpancarı Nerede Yetişir - Şekerpancarı Nerede Yetiştirilir?, Şeker Pancarının En Çok Tüketilen T

..::İLAYDA::.. 2 Nis 2011

 1. Şekerpancarı Nerede Yetişir

  [​IMG]

  Pancar: Şeker pancarı ve kırmızı pancar en çok tüketilen türleridir. A, B, C ve P vitaminleri ile potasyum, sodyum, magnezyum, fosfor, çinko, demir, kalsiyum, brom ve bakır minerallerini içerir. Şifa amacıyla kullanılan kırmızı pancardır.

  Pancarın Faydaları: Kırmızı pancar, iştahı açar ve hazmı kolaylaştırır. Mide ve bağırsakları kuvvetlendirir. Mide ağrılarını ve ekşimelerini azaltır. İdrar söktürür ve kabızlığı giderir. Böbrekleri çalıştırır. Şeker hastalığı ile vereme karşı koruyucudur. Karaciğerin düzenli çalışmasına yardımcı olur ve kansızlığı giderir. Sinirleri yatıştırır. Kırmızı pancar suyu kansere karşı iyi bir koruyucudur. Ayrıca, yüksek tansiyonu düşürücü etkiye sahiptir.

  Pancar Nasıl Kullanılır? Şeker pancarı şeker üretiminde ve şeker pancarı pekmezi yapımında kullanılır. Kırmızı pancarın ise yemeği, salatası ve turşusu yapılır. Kırmızı pancar, sebze olarak kullanılmasının yanında, tedavi amacıyla da kullanılır. Kırmız pancar kaynatılıp içilirse böbrek kumlarını dökmekte faydalı olur. Pancar suyu sarılık tedavisinde kullanılır. Şeker hastalığı olanlar şeker pancarını kullanmamalıdır.   


 2. Paylaşım İçin Çok Teşekkür ederim
  İlaydam
   


 3. yorumlarınız için teşekkürler pirimm
  goz:goz:goz:

   
 4. [_ismet_]

  [_ismet_] ÜYE

  765
  0
  0


  paylasim icin tesekkürler
   


 5. yorumlarınız için teşekkürler ellerinize gönlünüze sağlık
  goz:goz:goz:

   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş