SAntorina gece manzara resimleri Kendi Çektiklerim, Yunan Adası Santorini Gece ve Ay resimleri, Sant

zahide 2 Eyl 2015

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  216,246
  1,977
  38


  AY MAVİ OLACAK DEDİLER NEREDEYSE SABAHA KADAR BEKLEDİM OLMADI, AMA SANTORİNİDE MAVİ AYI GÖRDÜM0)) Kesinlikle photoshop yoktur gerçekten maviydi,

  Santorini), Ege Denizi'nde, Yunanistan'ın 200 km güney doğusunda yer alan volkanik adalar grubu.
  MÖ 1650 - 1450 yılları arasında püskürmeye başlayan volkan, kısa sürede çökerek adanın 73 kilometrekarelik bir alanının deniz altında kalmasına yol açtı. Bu tarihte bilinen en büyük volkanik etkinliklerden biridir, Doğu Akdeniz'de çok büyük yıkıcı etkiler yaratan doğa olaylarına neden olmuştur. Bilinen en büyük yıkım Girit'te gerçekleşti, merkezi bu adada olan Minos uygarlığı üzerinde büyük tahribat yaptı.
  Çökmenin ilk etkisi, çöküntünün neden olduğu tsunami sonucu, Girit'in kuzey ve kuzey batı kıyıları boyunca yer alan balıkçı köylerinin, denizden fazla yüksek olmayan yerleşimlerin ve denizlerde ya da limanlarda bulunan ticaret ve balıkçı teknelerinin yok olmasıydı.
  İkinci dalga etki, rüzgarın sürüklediği toz bulutlarından serpilen volkanik küllerdi ve Girit adasının neredeyse tamamının, on santimetre kalınlığında bir volkanik kül tabakasıyla örtülmesine neden oldu.
  Minos uygarlığının tarih sahnesinden silinişinin bu olayın sonucu olduğu konusunda bugün için net bir görüş yoktur. Minos uygarlığının, bu felaketin yol açtığı tahribatın ardından Miken savaşçılarınca yağmalandığı ve yakıldığı görüşü, genel kabul görmektedir.

  Bugün Santoron, Akdeniz'in en çok rağbet gören turistik bölgelerinden biridir

  [​IMG]

  [​IMG]

   
 2. S£V®

  S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  206,859
  3,195
  36


  ZAHİDE Hanım Emegine sağlık paylaşım için teşekkürler
   
 3. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  216,246
  1,977
  38


  teşekkürler sağol sev,
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş