Photoscapeyle Hareketli Işıklı Çubuk Gifleri Nasıl Yapılır Resimli Anlatım , Işıklı Çubuk Yapma Resi

zahide 23 Haz 2012

1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

181,322
    1,916
    38

Selam arkadaslar Sizlere Photoscapeyle nasıl ışıklı çubuk yapılır onu anlatmaya calısacağım umarım işinize yarar, takıldığınız yerleri yazın tekrar anlatarım kolay gelsin,,

şimdi bu aşağıdaki hareketli işikli çubuğu yapacağız,

1, Photoscape proğramını açip düzenleyi tikliyoruz,

2, Işıklı çubuk yapmak için malzemeye ihtiyaç var siz bunu kendi yaratıcılığınızı kullanarak bulabilirsiniz, ışıklı çubuklara bakarak hangi malzemelerden yapılmış nasıl yapılmış, bende yaratıcılığımı kullanarak herhangi bir nesneden parça kırparak bir model aldim kendime,

3, Şimdi Hareketli çubuk yapmak için bir zemine ihtiyacımız var, önceden hazırladığım bir zemin olusturdum, bunu yapmak için sizlerde herhangi bir siyah arkafon kullanın, yada başka bir renk arkafonlu kullanabilirsiniz, ben şimdi beyaz kullanıyorum kayıt ederken onu siyah yapacam,

4, Şimdi aldığımız o zemin üzerine kırptığımız nesneyi alarak işe baslıyoruz,,

5, Pcmizde kırptığımız parçayı bularak tamam deyip zeminimize alıyoruz,

6, Kırptığımız parçayı zemine aldık bir tape kopyesini yaptık üzerine sağ tıkladık 180 derece döndür dedik onuda karşısına aldık böylelikle çubuğumuzun ilk oluşumunu yaptık, [​IMG]

7, kaydet dedik karışmaması için deneme dedik kayit ettik[​IMG]

8, Şimdi iki tane olan çubuğumuzu yavas yavar aralarını açarak kayıt ediyoruz, burada dikkat edilmesi gereken aynı çizgide kaydırmak, ıışıklı çubuğumuzun düzgün olması için bu önemli her kaydırmadan sonra deneme 1, deneme 2 diye kayıt ediyoruz,

9, Her kaydırma aşamasını tek tek resimlemedim, ne kadar az kaydırarak kayıt ederseniz çubuğunuz o kadar düzgün olur, sanırım ben 7 defa yaptım,

10, kaydırarak kayıt etme isi devam ediyor,

11.kaydırdık zemin boşaldı bir tanede bu boş zemini kayıt ediyoruz, kaydırma kayıt etme işimiz bitti,

12, burada kayıt ettiklerimizi bir klasörde topladık burada onlar gösteriyor,

13, Burada Aynı proğramın yukarıdaki menusunde antigif yazan kısmını açtık,

14, Pcmizde deneme yaparak kayıt ettiğimiz resimleri bulduk sonra hepsini üzerinden çizerek yukarı taşıdık gifimiz oynamaya başladı,

15, kayıt işlemi kaldı burada dikkat etmemiz gereken zemin siyah yapacaz resimde gösterildiği gibi sonra kayıt et diyecez isterseniz burada boyutunu zamanın ayarlaya bilirsiniz, bitti))))

sonuç)))) umarım işinize yarar, kolay gelsin sanırım bir teşekkür edersiniz)))

2. Ellerine emeklerine saglik Zahidemm, cok güzel anlatmisin..
    Zamanim olugu zaman kesin deneyecem..

3. zahide

181,322
    1,916
    38

dün gece kafaya taktım baktım google yok işi çözdüm du resimli anlatam dedim belki yapmak isteyenler olur)))

4. klassarı

klassarı ÜYE

13
    0
    0

ellerine saglik çok güzel anlatim....
    simdi benim sorum su bu gifli resimi ses yerindeki audi çubuguna nasil getirebilirim yani ses yerinde sese ayarli olacak sekilde sesle hareket edecek sekilde insALLAH anlatabilmisimdir veya anlamissinizdir.. simdiden tesekkürler

5. Hüseyin_

Hüseyin_ ÜYE

176
    0
    0

zahide hanimin anlattiği gif yapmak icin.
    sizin bahsettiginiz olayda gifi koyarsan gifin bir anlami kalmaz.sesle hareket edecek. ama jpg türü reesimleri koymak icin resme sağ tiklayim use as volumeteri secin. aşağida resimli gösterdim.kolay gelsin.

6. ~Destan~

~Destan~ ÜYE

3,019
    0
    0

Zahide..Emegine saglık guzel bir anlatım olmus tsk.ler

7. zahide

181,322
    1,916
    38

yorumlar için teşekkürler,