Otomobil anahtarı ile telefon görüşmesi, Telefon ile araba yönetilirimi, telefon ile araba açılırmı,

İSADAMİ 2 Eki 2011

 1. İSADAMİ

  İSADAMİ tasarımcı Tasarımcı

  44,693
  11,103
  0


  [​IMG]
  Otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve lastik üreticisi Continental, otomotiv sektöründe en çok rağbet gören trendler arasında yer alan araç erişimi, entegrasyon ve işletim konseptlerini Frankfurt'ta gerçekleştirilen 64. iaa international motor show'da sergiledi.

  Continental'in "Sürüşünüzü Basitleştirin' konsepti altında sunduğu ve dijital anahtarın akıllı telefona entegre edilmesiyle, cep telefonunu devrim yaratan akıllı bir otomobil anahtarına dönüştüren yaratıcı çözümü, fuar ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü.
  Continental'in bu yeni "akıllı" çözümü, araç sahiplerinin araçlarını ve yetkilendirilmiş cep telefonlarını kaydedebilecekleri güvenli bir web sitesi aracılığıyla aktive ediliyor. SIM kart, otomobile erişim yetkisini kapsayan korumalı, kurcalamaya dayanıklı bir veri kaydını kapsıyor. Bu 'yakın saha iletişim (NFC) teknolojisi' veri alışverişine olanak tanıyor. Alıcılar aracın kapılarına veya bagaj kapağına takılırken, bir başka alıcı da akıllı telefonun koyulduğu yere yerleştirilebiliyor. Böylelikle yeni nesil cep telefonları kablosuz olarak şarj edilebiliyor ve motoru çalıştırabiliyor.
  Cep telefonuna entegre edilen dijital anahtar aracın kapısını açmakla kalmıyor; aynı zamanda, sürücünün en çok dinlediği radyo istasyonunu, tercih edilen oturma pozisyonunu veya önemli telefon numaralarını içeren kişisel profiller oluşturabilmek üzere internet anahtarı haline de geliyor. Yerleşik bilgisayara da daimi erişim sağlayan bu sanal anahtar, böylelikle araç verilerini ekrana çağırıp yakıt durumunun veya şarj düzeyinin de kontrol edilebilmesini sağlıyor.
  Cep telefonunu akıllı bir anahtara çeviren devrim niteliğindeki teknoloji, aynı zamanda hırsızlığa karşı da koruma sağlıyor. Otomobilin yetki haricinde hareket ettirilmesi halinde, cep telefonuna entegre edilmiş olan anahtar alarm veriyor. Aynı zamanda, otomobilden ayrılırken aracın konumunu kaydediyor ve GPS alıcısı sayesinde sürücünün tekrar park edilen yere yönelmesini sağlıyor. Üstelik, araç garaja park edildiğinde özel bir garaj çipi aracın kilidini açmaya, çalıştırmaya ve kilitlemeye de olanak tanıyor.
   
 2. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  186,434
  1,919
  38


  neler yapıyorlar ya ellerine sağlık ali.
   
 3. İSADAMİ

  İSADAMİ tasarımcı Tasarımcı

  44,693
  11,103
  0


  Güzel Yorumlarınız için çok çok Tşkr ederim


   
 4. Gulay

  Gulay ÜYE

  1,240
  0
  0


  Emeğinize sağlık


   
 5. İSADAMİ

  İSADAMİ tasarımcı Tasarımcı

  44,693
  11,103
  0


  Güzel Yorumlarınız için çok çok Tşkr ederim
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş