Makro fotoğrafcılık hangi alanlarda kullanılır, Nelerin Makro fotoğrafı çekilir, Photomicrography ne

zahide 11 Şub 2018

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  213,354
  1,937
  38


  MAKRO FOTOĞRAFÇILIĞIN KULLANIM ALANLARI
  Makro tekniği kullanılarak çekilen fotoğrafların büyük bir çoğunluğu böcek türündeki (sinek, böcek vs.) havyanları kapsar. Özellikle bu alanda çalışan yüzlerce fotoğrafçı vardır.
  Kullanılan objektiflere bağlı olarak sinek portresi bile çekilebildiği için tercih edilen makro fotoğrafçılık, çok ilgi görmektedir. İnsan gözünün ayrıntılarını algılaması mümkün olmayan sinek, karınca vb. gibi hayvanların fotoğrafları dikkat çekici olmaktadır.
  Makro fotoğrafçılığın kullanım alanlarından biri de bilimsel araştırmalardır. Mikroskoplara bağlanarak çekilen fotoğraflar bilimsel amaçlı kullanılmakta ve bilime hizmet etmektedir. Bu tip kullanımda fotoğraf makinesi objektif kullanmadan doğrudan mikroskoba bağlanır. Alınan fotoğraflar ise mikroskobun büyütme oranına göre değişen (birkaç kez büyütmeden milyonlarca kez büyütmeye kadar) büyütmeye sahip olurlar. Burada dikkat edilmesi gereken şey mikroskobun fotoğraf makinesi ile kullanıma uygun olmasıdır. Mikroskop kullanılarak yapılan fotoğraflama tekniğine ‘Photomicrography’ adı verilir ve bir anlamda makro fotoğrafçılığın değişik bir türü olarak tanımlanabilir.
   
 2. S£V®

  S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  197,801
  3,092
  36


  ZAHİDE Hanım emegine sağlık paylaşım için teşekkürler,
   
 3. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  213,354
  1,937
  38


  tesekkürler sev,
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş