Limon suyu cilt rengini acarmı, cilt rengini açmak için ne yapmak lazım, Limon suyuyla cildin rengin

zahide 14 Tem 2018

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  196,076
  1,493
  38


  goktepeliler limon.jpg

  Limon Suyu Cilt Rengini Açar mı?


  Evet, limon suyu cilt rengini açar, ancak aynı zamanda cildin kurumasına neden olabileceği için dikkatli kullanılmalıdır. Taze sıkılmış limon suyunu güneş lekeleri ve sivilce izleri için de kullanabilirsiniz. Cilt rengini açmak için mutlaka taze sıkılmış limon suyu kullanmalısınız çünkü hazır limon suları çeşitli gıda kimyasalları içerdiğinden alerjiye neden olabilir.

  Limon Suyuyla Cildin Rengini Açma
  Limon suyunun cildi kurutmaması için 1’e 1 oranında suyla karıştırılması gerekiyor. Limon suyunu yüzün genelinde değil de sadece lekelerin üzerinde kullanacaksanız direkt uygulayabilirsiniz.  Yüzün geneli içinse 1 limon suyunu yarım bardak suyla karıştırıp yüzünüze sürün. Limonu yüzünüze sürmeden önce tahrişe yol açıp açmadığını boynunuzun bir kısmına sürerek test edebilirsiniz.

  Limon suyu yüzünüzde 15-20 dakika beklettikten sonra bol ılık suyla yıkayın ve nemlendirici sürün. Bu uygulamayı istediğiniz sonucu alıncaya kadar her gün yapabilirsiniz (Bununla birlikte bazı kaynaklar gün aşırı yapılmasını tavsiye etmektedir. Bunun nedeni de limon suyunun cildi kurutmasıdır).

  Limon suyunu bir diğer uygulama şekli de sprey şişesi kullanmaktır. Bir sprey şişesine aynı ölçüde limon suyu ve su koyup elde ettiğiniz karışımı cildinize sıkabilirsiniz ( Sıkarken cildinizde yer alan yara ya da kesiklere gelmemesine dikkat edin).

  Uyarılar
  Limon suyunu cildinize uygulamadan önce mutlaka cilt doktorunuza danışın.

  Limon suyunu mutlaka suyla inceltin, çünkü limonun asitli yapısı cildinizi tahriş edebilir.

  Limon suyunu yüzünüze sürdükten sonra cildiniz çok kuruyorsa balla karıştırarak kullanabilirsiniz. Bal cildi nemlendirir ve kurumasını önler.

  Limon suyunun gözünüze gelmemesine dikkat edin.

  Ayrıca limonu sürdükten sonra güneşe çıkmamalısınız çünkü cildinizin güneş hassasiyeti limon nedeniyle artar. Güneşe çıkmanız gerekiyorsa mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanın.
   
 2. S£V®

  S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  154,866
  2,367
  36


  ZAHİDE Hanım Emegine sağlık paylaşım için teşekkürler,
   
 3. KAFKASKIZI

  KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  40,410
  1,294
  0


  çok güzel bilgiler emeğine ellerine sağlık Zahide'm güzel paylaşımın için teşekkür ederim,
   
 4. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  196,076
  1,493
  38


  teşekkürler sağ olun,
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş