KÖyÜmÜzÜn aĞaÇlandirilmasi İÇİn toplanan paranin hesap dÖkÜmani,

zahide 26 Nis 2009

1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

193,592
    1,393
    38

Köyümüzün Ağaçlandırılması için Belcika ve Fransada para toplandı, toplanan paraların listesi sitede mevcuttur. Bilindiği gibi mart ayında koyümüze agaç dikimini gercekleştirdik, toplam 3500 agaç dikildi,
    Koyün 5 ayrı yerine dikildi,

1- Köyün giris yolu, köy girisinden 1 km su kanalı boyu, bir tarafa bir sira bir tarafa iki sıra agaç dikilmis
    bunlar telle çevrilmiştir,

2-Mezarlığın içine büyük kapıdan küçük kapıya kadar olan duvar boyuna agaç dikimi yapılmıs,ayrıca
    koyde minareden anons yapılarak isteyenlerde yakınlarının başlarına agaç dikmişlerdir..
    Yine Mezarlığın yola bakan duvar kısmıyla yol arasına tüm duvar boyunc a agaç dikimi yapılmıs
    telle çevrilmiştir.
    3- Küyün alt kısmı yani golun orasına tahmini 4 dönümlük yere ilerde park yapılmak üzere agaç dikimi
    yapılmış yine telle çevrilmiştir.

4-Okulun bahçesine de agaç dikimi yapılmıştır.

5-Düden nin her iki yakasına tahmini 10 dönümlük yere iki parca halinde agaç dikimi yapılmıs , her iki tar
    tarafda telle çevrilmiştir, Ayrıca her iki tarafada damlama sulama yapılmıştır.Damlama Sulama Çizelgesi
    aşagıdadır.

Tüm bu yapılanların harcamaları ve Toplanan paranın dökümanları liste halında aşagıya çıkartılmıştır.

İsteyenlere daha detaylı bilgi verilecektir, özelime mesaj attığınız takdirde tüm harcamaların tektek hesabını gön derebilirim. Yapılan harcamalar kayıt altına alınmıştır vede fiş fatura alındı belgesi gibi resmiyete dökülmüştür.

TOPLAM TOPLANAN PARA; Belcika; 4735 euro, Fransa 1180 euro

Bu paralar türk parasına çevrilerek, yukarıda saydığım agaç dikimi harcamaları, ayrıca parayla agaç alımı, bunların nakil üçretleri, agaç dikimi için çalısan traktorlere mazot alını, çalısan işc ilere yevmiye,
    yine çalısan işcilere yemek masrafı, köyün kamarasının parasinin odenmesi ayrıca koyün kamerasının başka bilgisayara nakli, dikenli tel alımı, vs gibi harcamalar yapılmış geriye 3515 YTl para kalmıstır, bu para bankaya koy hesabına yatırılmıştır. Yine bu kalan paradan bundan sonraki agaçların bakımı yapılacaktır, damlama sulama için bir adet su motoru alınması gerekiyor, ayrıca haftada bir kere sulama yapılacaktır, düden deki damlama sulamaya su motoru kurulup 4 saat çalısarak agaç bası 16 litre su verec ektir, koyün giris yolu mezarlık okul ve park olan yerlerde tankerle sulanacaktır bunlar için yevmiye verilecektir, en az iki yıl agaçların çok iyi bakılması gerekiyor çünkü topragımız bilgidiğiniz gibi kötü biz sulama ve gubrelemeyle dektekleyerek bu agaçları yetiştirmeye calısacağız,

Bu yolda bana destek veren bizim koylulere, bizim köyyden olmayıpda para yardımında bulunanlara, maddi manevi beni desteleyen herkese çok çok teşekkür ediyorum, hepinizden allah razı olsun, insallah köyümüzün kaderi değisecek, bundan sonrada yine koyümüzü için yapılacak her seyde varım, güc üm yettiği surece koyum için cabalayacağım,

Herkese Saygılarımla..... Ayşe Dudu DEMİRBAŞ

2. koselerhasan

koselerhasan ÜYE

46
    0
    0

Ynt: KÖYÜMÜZÜN AĞAÇLANDIRILMASI İÇİN TOPLANAN PARANIN HESAP DÖKÜMANI,

hala cok guzel bir aciklama olmus allah sendende razi olsun saygilarimla hasan koseler

3. Ynt: KÖYÜMÜZÜN AĞAÇLANDIRILMASI İÇİN TOPLANAN PARANIN HESAP DÖKÜMANI,

abla aciklaman kafi derece de bilgilendirici bence ellerine saglik , ve artik agaclarin yeserdigi ve tutdugu haberlerinide aliyoruz masaallah diyelim ,......

4. alhan

alhan ÜYE

28
    0
    0

KOYLU ACIKLAMALARIN ICIN TESEKURLER OMER VE HASANA KATILIYORUM ELLERINE SAGLIK INSALLAH YESIL BIR GOKTEPE GORURUZ SEN O ZAMAN BIZIM SEVINCE BAK

5. zahide

193,592
    1,393
    38

Yorumlar için s agolun, evet koylüm insallah emekler bosa gitmez, bekleyip gorecez, allah y üzümüze baksinda su agaçlar tutsun,

6. kral-deniz

kral-deniz ÜYE

74
    0
    0

ewt hersey cok guzel olmus butun emegi cekenlerden ALLAH razi olsun

7. zahide

193,592
    1,393
    38

3515 lira kalan paranın hesap dökümanı aşağıdadır,

1, Gölün Yanındaki park olacak yere Damlama Sulama yapıldı,

Malzeme Parası 600 lira

Kurum masrafı ve işcilik ve eksiklerin alınması, 250

Toplam 850 bin lira gölün orasının damlama sulama yapma masrafı,

2, Yol boyundaki ağaçların otlarının temizlenmesi sürülmesi mazot ve işcilik 200 lira,

3, Düdende bozulan tellerin yapılması, tamiratı, 200 lira,

4, Yol Boyu Mezarlık, gölün oradaki park yani toplam 4 yerde yaz boyunca sulama yapıldı, bu sulamalar ayda iki kere olmak üzere mayıs hazıran temmuz ağustos ve eylül olmak üzere toplam 10 kez sulama yapılmıştır, tankerle yapılan sulamada iki kişi biri traktör sürüp diğeri hortumla sulama yapılmıştır, damlama sulama yapılan yerde yani düdendede iki kişi çalışmıştır, bir sulama 150 lira olarak hesaplanmıştır şöyleki tankerle sulamada traktör mazotu ve iki kişi iki gün sürmektedir, yol boyu mezarlık gölün oradaki park, ve düden bir gün sürmektedir mazot ve iki toplam 150 lira hesaplandı ve 10 sulama 1.500 lira tutmuştur,

5, sivrihisara ve çeltiğe malzeme almaya gidişler olmustur, bunlar için araba kirası 100 lira ödenmiştir, ayrıca çalışan işcilere yemek içecek vs masrap 150 lira yapılmıştır,

6, köy sitesinin host parası ve site kirası olarak sınırsız yer alınmıştır, yani site paralı olmustur, daha güvenilir ve profesyonel olması için, yani hackerlere falan karşı koruma altına alınmıştır, bunlar için toplam 300 lira para ödenmiştir,

7, Köy Kamerası bozulmuştur, onun tamiri ve köy koop internetine bağlanmıştır, ek olarak aylık 25 lira üçret ödenmektedir, bunlar içinde bu güne kadar l50 lira ödeme yapılmıştır,

son kalan para 3515 liraydı yukarıda yazdığım masraflar toplamı 3550 liradır , toplanan para bitmiştir hatta bir sürü kendi cebimden yaptığım masraflarım vardır, helal hos olsun, yaptığım harcamaların resmi belgeleri bende mevcuttur, isteyenlere faks çekilir, her sey açık ve alenidir, herkes her şekilde bana sorabilir, hiç bir laf söz kabul etmem, ben köyüme ağaç dikeyim diye yola çıktım, tabiki bir sürü engel ve dedikoduya maruz kaldım yılmadım yılmayacağımda, bu yolda bana destek olan herkesden allah razı olsun, yolumuza gidebileceğimiz yere kadar devam edeceğiz, köyümü çok seviyorum, şimdilik hoscakalın, Ayşe DEMİRBAŞ

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş