Köylü Nineden Televizyonda Evlenenlere Mektup Var, Köylü Ninenin Tv de Evlenenlere Mektubu, Köyden Y

zahide 23 Oca 2011

1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

203,664
    1,787
    38

TELEVİZYONDA EVLİLİK:

Bolca Nene den mektup): Emine gızım, benim gine, Bolca nenen. Köyün de, sizin de hasretiniz göz göz közlüyor ciğerimi, ama az daha galacam ben bu şeherde. Sağ olsun oğlan doktora çıkarttı, daha eyiceyim. “Yatsın evde nene!”dediler, yatıyorum yorgan, döşek. Ehh… biliyon.. Kaldın mı oğlan eline, muradı eyleyecen geline. Oğlan gidiyo işine, torun mektebe, ben galıyom gelinen. Yer yokluğuna oturma odasına yatak seriverdi gelin.
    Gotluğa mindere sözüm yok emme, odadaki televizyon tar..tar..tar.. şişirdi gafamı! Gelin ağşama gadar onun önünde. Ne etcen gayrı çekiyoruz işte… Aptal kutusuna konuşuyo, yetmiyo telifon çekiyo; “Sen bırak o gızı, ötekine yanaş!” diyo. Gendi gendine gevezeleniyo. Ses etmedim ya….ne seyrediyo bu diye merag da edim hani. Yorgan altından höyle bi bakdıydım..
    Amanınnnn…! Üç oğlanı gapamışlar, camın ardına da gızları koymuşlar evlensinler diye seyrediyorlar. Eskiden görücü usulü olurdu bu işler….. Hinci herkes görmeden olmuyo herhal….. Gızlar düğün dernek gurulmadan hamamda gibi giyinip oğlanlara laf atıyorlar. “Oğlan bana baktıydı, sana bakmadıydı..” diye yoluşanlar……. “senin olmayacaksa ver bana, benim olsun, bana ışık yaktı, al senin olsun, caydım ikimizin olsun” diye gonuşanlar. “Beni al, onu alma!” diye sırnaşanlar, dellenip coşanlar…..!!! Allahdan değil, guldan da heç utanmıyolar, cıvıyıp cyaklıyolar…….
    Eminem bak biii… Arada bi de gara bi gız var. Gutsal evlilik felani feşmekan sayıyo sayıyo, döküyo sonna da “Almıycan mı Jale’yi, tuttun mu Hale’yi” diye. Tövbe…tövbe…. Rezillensinler diye para da vereceklermiş.” Hırs gelir…. göz kararır, hırs gider….yüz gızarır”. Aha bak ağzıynan söylüyorlar . Karaitler’e de tatile yolluycaklarmış….. Ben de telefon çekeyim de o oğlanlara “Bağ kuşu dağda, dağ kuşu bağda olmaz a yavrımm..” diye nasihat edeyim diye niyetlendim, baktım oğlanlara da hepsi aylak…..
    Hasılı perde yok! Camın önünde de ardında da. Gonuşurlar aralarında;” Otomofil senin olsuni gız benim, galanları da gırışalım aramızda…” Hele bak Eminem, ben sana niye yazdım. Pişkinlikleri de, seyirler de, saldıkları zehir de yetti gari, yetti de ondan!

2. ::ÇisiL::

::ÇisiL:: ÜYE

30,801
    14
    0

Paylaşım adına teşekkürlerr emeğine sağlıkk cnmm...

3. paylaşım için tskrler ablam

4. B.Melek

B.Melek ÜYE

35,290
    1
    0

Güzel paylaşım için tesekkürler Ablacım , emeğine sağlık...

5. KAFKASKIZI

KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

49,143
    1,854
    0

emeğine ellerine sağlık Zahide'm güzel paylaşımın için teşekkür ederim,

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş