Kız İsteme, Dünürcülük, Köyümüzde Geleneksek KIz İsteme, ( Naciye'nin İstenmesi), Kız İsteme Canlı Ç

zahide 18 Ağu 2009

1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

211,315
    1,909
    38

Köyümüzün geleneklerinden olan kız isteme, ekranın sağ alt köşedeki kareyi tıklayarak tam ekran bakabilirsiniz, tekrar aynı yere basarak normala dönersiniz,

[YAHOO]
    15108207​
    [/YAHOO]

2. mahmut

mahmut ÜYE

35
    0
    0

Ynt: Köyümüzde Geleneksek KIz İsteme, ( Naciye'nin İstenmesi)

slm hayirli ugurlu olsun ALLAH iki tarafada hayirlisini versin ..... ( omer abi bizden kiz almasi zordur bak yazin gorusuruz iyi hazirlikli gelin ) omer abii cvp bekliyom

3. Ynt: Köyümüzde Geleneksek KIz İsteme, ( Naciye'nin İstenmesi)

slm mahmut cuma a benim canim harika cocuklar dan biri olan mahmut cummm , bende tam tersini dusundum mahmut izah edeyim neyi nasil ini, bak bi kere bizim akrabalarimz cok halim selim , misafirperverler cok iyi mutevazi insanlar gozleri tok elleri bol hasil kelam ben cok memnun kaldim butun akrabalarimzdan , kiz almak zordur (kizdir nazdir bin altin azdir aaa naciyeye bin altin evet azdir )bu kesin cok deger veriyorum naciyeye ve anne babasina tabiki buna muteakip butun akrabalarimiza , bu sebeplendirki ne istenirse hic bir itirazim olmaz basimla derim , ve ben sunada vakif oldum goktepede kendimizi koyumuzde ve evimizde gibi hissettik iste meselenin ozeti budur ve oglan tarafi kiz tarafi gibi bir deyim dahii duymadim arti bunu kimse hissettirmedi , bilmem izah ta basarili oldummu , ne vardi biliyormusun mahmut en iyi sekilde nasil bir evlilikleri olur naciye ile h omer in butun herkesin dusuncesi bu idi akibetlerinin cok iyi ve hayirli olmasi icin dili donen herkes hayr dua da bulundu , ez cumle sunu israrla belirtmek isterim akrabalarimiz cok sahsiyetli davradilar hic bir seye tenezzul dahi etmediler ve biz cok guzel anilarla ayrildik , simdiden gel temmuz 2010 diyoruz ALLAH o gunleri gormeyi bize nasip etsin , hic eksiksiz butun akrabalari bekleyecegiz dugune , zaten iki taraf da yakin oldugu icin sanirim gelenlerin tamami bizlerin ve sizlerin davetlisi olacak bize dusen en iyi sekilde agirlamak , laaa maho sen zaten benden yana olursun bak usagim bakarsin seninde dugunun olur ve bu konularda bi hayli uzmanim (ikna kabiliyetimin yuksekliginden cok soz edilir (gunahi diyenlere)))))))))))) ) sahi uzun cocuk yakisikli mahmut cumm seninki ne zaman bakalimmi bakiyormusun bir AZIZE YE imm ne dersin hadi tez tut elini de temmuz 2010 da seninde dugunun olsun insaallah ,, bak bi cevap dedin bende laf cok gordugun gibi uzattim konuyu yada anlasilir olmak icin ,,, selam ile mahmut cum seni gozlerinden operim asil cocuk mahmuttt , okuyan herkese selamlar ....

4. mahmut

mahmut ÜYE

35
    0
    0

Ynt: Köyümüzde Geleneksek KIz İsteme, ( Naciye'nin İstenmesi)

OMER ABI BEN NI ACIKCA HAYRAN BIRAKTIN KENDINE VE BU NU OKUYAN KISILERI KESIN OLARAK ABI BIZIMKISI SAKA IDI AMA ALLAH IZIN VERIRSE TEMMUZDA BIZ AKRABALAR OLARAK ELLIMIZDEN GELEN HER SEYI BASLA GONULLE YAPMAYA HAZIRIZ OMER ABI AYRICA BIZ KOY OLARAKTA COK COK MISAFIR PERVER BIR KOYUZDUZ BUNU DA HISSETMISIN VE AYRICA ALLAH IKI KARDESIMI MESUT BAHTIYAR ETSIN OMER ABI DUGUN BIZIM DUGUN HERSEYIN HAYIRLISI

5. zahide

211,315
    1,909
    38

Ynt: Kız İsteme, Dünürcülük, Köyümüzde Geleneksek KIz İsteme, ( Naciye'nin İstenmesi)

Ne güzel dilekler böyle,, bende evliliklerden insanların birbirinin soyunu sülalesini tanımasını isterim.. insan gurbete gidiince kendi sulalesinin ne kadar değerli olduğunu anliyor... ben soyumla gurur duyuyorum.. ayrıca ömer gördüklerini çok güzel dile getirdiğin için teşekkür ederim.. allah hayırlı uğurlu etsin... gecim dirlik versin..

6. Canan

Canan ÜYE

50
    0
    0

Ynt: Kız İsteme, Dünürcülük, Köyümüzde Geleneksek KIz İsteme, ( Naciye'nin İstenmesi)

slm omer abi seni baya bi heyecanli gordum ama cokta mutlu oldum gercekten cok guzel birsey allah herkeze yani bekarlara nasip etsin diyorum ve allahim iki guzel kardesimede mutluluk huzur versin diliyorum. gene ben sulu goz bakinca cok duygulandim :'( cok guzel olmus bizim orf ve adetlerimiz gibi varmi dedim.omer abi yorumun cok hos o anlari sen yasadin senden iyi kimse bilemez onemli olanda karsilikli iletisim ve anlasma degilmi zaten daha yazacak cok sey var ama bizim aileden olsa gerek yazdikca yazasimiz var neyse ben uzatmadan keseyim diyorum ve ALLAH IM agzinizi tadini bozmasin hep daim etsin insallah. hala senide unutmayayim ellerine saglik boyle guzel anlari bizimle paylastigin icin cok tesekkur ederim :-*

7. zahide

211,315
    1,909
    38

canan yeterki y asaan güzellikler olsun ben buraya yansıtırım, yorum için teşekkürler.

8. zahide

211,315
    1,909
    38

yeniden düzenlendi,

9. Nur

Nur Guest

0
    0
    0

ne kadar harikasınız sizlere hayran oldum ....

10. Canan

Canan ÜYE

50
    0
    0

nur abla bizde sana aramiza hos geldin hadi sende bizdensin. halisko yorum icin tsk.

11. zahide

211,315
    1,909
    38

yorumlar iç in teşekkürler..

12. Uckun

Uckun ÜYE

70
    0
    0

oh oh ne de kolay verdiler kızı,Allah tamamına erdirsin bir yastıkta kocarlar inşallah.

13. yilmazabi

yilmazabi ÜYE

12
    0
    0

Demek orada da kız isteme, aynı usüllerle, aynı cümlelerle başlayıp bitiyor.
    Her iki gencimize de yaşamları boyunca sağlıklı, sıhatlı ve mutlu bir yuva kurlamarı ile, bir yastıkta kocamalarını diliyorum.
    İnşaallah allah tamamına da erdirmiştir. Zira dört ay geçmiş aradan.

Teşekkürler zahidem, çok güzel bir an'a imza attınız. Saygılar efendim.

14. dumanbey

dumanbey ÜYE

34
    0
    0

yok be iyi isteyememisler kizi adam iki cumlede isi bitiriyor valla helal olsun yaa , kiz istemede bu dunurcu basini cagirmak lazim , kizi istiyor ve kiz babasi konusamayinca sukut ikrar dan ibarettir diyo ve isi bagliyo , sonra bide anneden onay aliyo , hadii hayirli olsun diyoo el opme faslina geciliyo tam dort dakkada , ama demekki kiz tarafi cok efendi insanlar yaa ,, herkese hayirli olsunn .erkek tarafida kesin iyidirler yani karsilikli sanirim bir omur mutluluklat dilerimm..

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş