Kendine Aşık Ol, Kendimizle İlgili Romantik Yazılar, Kendi kendimize Aşık olmakla İlgili güzel Yazıl

Kimya 9 Mar 2011

1. Kimya

Kimya ÜYE

129
    0
    0

Yalnız başına bir ağacın altına oturup, ilk kez olarak kendine aşık ol. Dünyayı unut, yalnızca kendine aşık ol. Manevi arayış, aslında kişinin kendisine aşık olmayı arayışıdır. Dünya diğerlerine aşık olmaya dair bir yolculuktur- maneviyat ise kendine aşık olma yolculuğudur.

Maneviyat çok bencildir; kişinin kendini arayışı, kişinin ken...di manasını arayışıdır. Kendi varlığını kutlamak, kendinin tadını almaktır. Ve bu tat içinde belirmeye başladığında....biraz bekle, biraz daha ara. Kendi biricikliğini hisset, kendi varlığından zevk al. "Doğmasaydım ne yapardım? Burada olmasaydım bunu kime, nasıl şikayet ederdim?" diye düşün.
    Varsın! Bu gerçek bile, bu kadarı bile, "Varım" diyebilecek kadar farkındalık bile, mutluluğa açılan bir olasılıktır- sadece tüm bunlardan biraz sevinç duy.

Bırak tüm bunların tadı, her gözeneğine işlesin. Bunun heyecanıyla ayaklarının yerden kesilmesine izin ver- içinden dans etmek geliyorsa dans et, kahkaha atmak geliyorsa kahkaha at, veya canın bir şarkı söylemek istiyorsa şarkı söylemeye başla. Ama tüm bunların merkezine kendini koymayı unutma ve bırak mutluluk pınarı dışarıdan bir yerden değil, senin içinden aksın.

2. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

211,315
    1,909
    38

teşekkürler güzel yazılar

3. paylaşım için teşekkürler ellerine sağlık

;D;D;D;D;D

4. sevilay63

sevilay63 ÜYE

7,622
    0
    0

paylasim icin tskler

5. *özlem*

*özlem* ÜYE

689
    0
    0

güzel paylaşımın için teşekkür ederim..emegine saglık

6. Orhan-38

Orhan-38 tasarımcı Tasarımcı

430
    10
    0

Al Bu Yüreği Birazda Sen Ağla..

Anlatamadıysam sözlerimle sana bu aşkı bu kalbi al yanına o anlatsın sana
    yazarken ben ağladım okurkende sen ağla!!! Hiç sözlerimi dolandırmayacağım Romantik kelimelerim yağmur damlasından ince düşüncelerim tükendi artık İçimden geldiği gibi yazacağım En net kelimelerle en süssüz harflerimle en ağır duygularımı anlatacağım
    Sözlerimin gözlerinin derinliğinde kaybolduğu yerdeyim Duygularımın boğazıma düğümlendiği noktadayım
    Çıkartıp kalbimi koyacağım masaya Al diyeceğim al ve git Ellerimle sökeceğim kalbimi bedenimden kanlar damlarken masaya al diyeceğim Eğer gidiyorsan bir yere bu kalbi de al öyle git
    Zaten aldın tüm kalbimi beynimi hücrelerimi kendine aşık ettin şimdi gideceksen bu kalbi bu et parçasını da al öyle git Sensiz yaşabilirsem kalpsiz de yaşayabilirim
    Tek bir söz söyleme artık gitmek geçiyorsa aklından masadan kanları damlayan bu kalbi de al öyle git Anlatamadıysam sözlerimle sana bu aşkı bu kalbi al yanına o anlatsın sana
    Susturabileceksen içindeki sesi kırılmayacaksa kolun kanadın kopmayacaksa papatyadan yaprakların al bu kalbi de öyle git Senin için döktüğüm yıldız tozlarının sana aşık ruhumun yazdığım tüm yazıların kaynağı bu kalbimdi onu da yanında götür ve öyle git
    Al bu kalbi git gidebileceğin kadar uzağa yazarken ben ağladım okurken de sen ağla…

''Gönderilmemiş aşk mektupları''

7. Orhan-38

430
    10
    0

Sana Seni Yazıyorum..

Güneşin başka iklimleri aydınlatmaya, başka gönülleri ısıtmaya gittiği şu saatlerde, kâğıdı, kalemi elime alıp, seninle dertleşmek, yalnızca sana yazmak ve yalnızca seni özlemek geçiyor içimden. Sana yazmak. “Sana Seni Yazmak”.

Seni ve yüreğimde anlam bulan duyguları. sana ait yüreğimin derinliklerinden kopup gelen artçı şokları anlatmak. ve toprağı alnından öperken yağmur taneleri, tüm benliğimle sana yağmak istiyorum.

Bu gece dudaklarımdan dökülen her kelimede sen varsın ve yine sen varsın, yarım kalan sevdamın eksik taraflarında. bomboş ve sessiz kaldırımlarda yürürken seni haykırıyorum sensizliğin inadına. bu sensizlik gecesinde sevdamın en ücrâ köşelerine seni yazıyorum.

Bu gece gene yağmur yağıyor. Yağmur yağıyor gönlümün sensizlikle yanan her yerine. Yağsın, yağsın ki saklasın sensizliğimde döktüğüm göz yaşlarımı. Ve yine saklasın sensiz geçen bomboş hayatı.

İşte seni haykırıyorum sensizliğe alışamamış sine-i püryanıma, işte seni yazıyorum.

Bu gece gene yağmur yağıyor. sen yoksun oysa biliyorum ve üşüyorum sensiz kaldığım saatlerde. göz yaşlarımı efkârıma kattım bu gece. sevdamı, umudumu ve seni kızgın bir sel gibi kalbime akıttım.
    Bu gece yağmurla birlikte göz yaşlarım yağıyor ve ismini yazıyor sensizliğin acısı ile kıvranan kaldırımlara. süzülen her damlada sen vardın ve yine sen vardın gecenin en karanlık anında. O, doya doya bakamadığım gözlerin, gözlerimin içine bir kez daha değseydi ve tebessümünden bir gül açsaydı yanaklarında, yetmez miydi? Bir bakışın bir ömre değmez miydi, ey!

İsmini kazıdığım kaldırımlara sanki sen yağıyorsun yağmurla birlikte ve sevgin yağıyor yüreğime. yalnız ve bomboş odamda sen varsın hâlâ. Hâlâ sensizliğim duruyor yanı başımda.

Bu gece göz yaşlarım yağıyor sensizliğimle birlikte kaldırımlara. Seni arıyorum, erimekteyim. karanlık geceye inat ay bu akşam gökyüzünde.
    Ve gökyüzü, yüreğimde..

8. Güzel paylaşım için teşekkürler...Emeklerinize sağlık...

9. Orhan-38

430
    10
    0

10. emegine yuregine saglik oykum guzel paylasimm...

11. emegine yuregine saglik guzel paylasimm orhan neden baska konu acmadinizz

12. Orhan-38

430
    10
    0

Bitmek, tükenmek ve beklemek.... Sevdalara özne olmuştur, yüklem olmuştur, sıfat olmuştur çoğu zaman...

Bitmek için başlar bazen sevdalar... Kaderler anlaşma imzalar daha masaya oturur oturmaz.... Son durağına bilet alamazsın... Ya hiç binmeyeceksindir sevda trenine yada bir ara istasyonda bırakıp gideceğini kabul edeceksindir....

Gözlerinde kaybolurken umutların, doyasıya bakmak istersin, bir gün hasretiyle yanıp tutuşsanda bakamayacağın o gözlere.... Lanet edersin zamana, tutmak istersin akıp gitmesin diye avuçlarından... En dipsiz kuyulara hapsetmek istersin ayrılıgı, gelip yerleşmesin diye yüreğine acısı...

Olmayacaktır avuçlarında bir gün o sıcak elleri. Bunu bilerek daha sıkı tutarsın ellerini... Acıtır içini her saniye... Bilirsin az zaman kaldıgını...

Yalancı gülüşler aşina olmuştur acıyla ısırdıgın dudaklarına. Gülen gözlerinde yalancıdır içinin nasıl yandıgını söylemeyen yüreğin gibi... Her bakış, her dokunuş yakar kavurur acılardan yorulmuş kalbini.... Tükenirsin yavaş yavaş.... İsyan edersin ayrılıklara.... Öleceği günü bekleyen bir hasta gibi beklersin ayrılıgı...

Umutların kar misali erir gider avuçlarından. Kuramadıgın hayallerin küser birer birer. Sevgiler azar azar yitip gider. Esen her rüzgar yanaklarında kurutur gözyaşlarını...

Sevmek bu kadar zormudur..

Acıtmakmıdır yüreğini amansızca aşkın kuralı...
    Beklemekmidir yaşamak yerine en güzel masalları...
    Her sevda bir ayrılık hikayesi mi olmalı...

Bitmek için başlayan hikayeler vardır alır seni hayatın köşesinden ansızın... Yüreğindeki acılara kendinden de ekler bir kaç hançer yarası. Savurur ayrılıgın kokusunu sardıgı bedenini gökyüzünde. Yıldızlar ortak olur gözyaşlarına. Ve getirir bırakır usulca hayatın başka bir köşesinde...

Usulca çıkar gider hayatından düşünmeden arkasında bıraktıgı acıları... Sevdalar bitmek için başlar, tükenir yavaş yavaş yüreğin ve bekler sessizce batan kabullendiği vedayı...

Dilin lanetlemese de yüreğin lanetler her soluk alışında bitmek için başlayan sevdaları...

13. Orhan-38

430
    10
    0

Ben teşekkür ederim deryanur...kısa sevda yazılarını buraya yazdım ama uygun bir yer olursa orayada yazabilirim derya..mesela buğulu cama ne yazardınız duvara ne yazardınız aşkını sevdanı haykır gibi...inşaallah yanllış yere yazmamışımdır derya..

14. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

211,315
    1,909
    38

merhabalar orhan öncelikle sitemize hos geldiniz, eklediğiniz konular çok güzel, bahsettiğiniz konularıda aşağıda link vereceğim yere açabilirsiniz, takıldığın her seyi sorabilirsiniz,

http://www.goktepeliler.com/forums/duygusallarim-kendinize-ait-f88.html

15. Orhan-38

430
    10
    0

İlgilendiğin için çok teşekkür ederim Zahide..link verdiğiniz konuya duygu kervanı olarak yazmaya devam ederim inşaallah...

16. Orhan-38

430
    10
    0

Ne kir Ne de toz Yıllar birikmiş paçalarımda... Sıralı dağlar ardına koşturduğum senli düşler düşünceler vardı ceplerimde... Her sana ulaşma isteği içimde belirdiğinde ellerime alır serperdim yüzünü yeryüzünün dört bir yanına... Her taraf senin düşlerinle dolardı her düşünce sana varırdı... Yollar sana çıkar gözler sana bakar birikmiş yıllar bir sana söz geçiremezdi... Yıllanmış şarap gibiydin gönül mahzenimde... Kimse bulamasın diye arar gibi yapardım seni... Halbuki ne kadar yakınımdaydın bir nefes üfleyişi kadar... Üç noktalı cümleler biriktirirdim senin için... Konulan her noktaya bir ömür biçerdim ömrünün uzun olmasını dilerdim... Ağırlığın omuzlarımdan başlar ayak parmak uçlarıma kadar inerdi... Bükülürdü belim susardı dilim konuşamazdım sana karşı... Konuşabilseydim eğer yine "Seni Seviyorum" derdim... Hiç bir engel yoktu benim çağlayan ırmağımın önünde... Bir can borcum vardı o da Tanrıya aitti... Bir masalın hiç kaybetmeyen kahramanı gibi hissederdim senleyken... Oysa bir kukla tiyatrosunda ipleri başkasının ellerinde olan oyuncakmışım... -Sola fazla çekme ipi orada yüreğim var!.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş