Kadınların Hassas Olmasının Sebepleri Nelerdir, Kadınlar Neden Daha Hassastır, Kadınlar Dahamı Duygu

..::İLAYDA::.. 4 Nis 2011

 1. Kadınların hassas olmasının sebepleri  Kadınlar erkeklere kıyasla daha hassas bir yapıya sahiplerdir. Erkeklerin gözünde basit görülen, uğruna üzülmeyecekleri şeylere kadınlar kolayca yıpranır ve üzülürler. Peki bu hassaslığın sebebini hiç merak ettiniz mi? İşte uzmanların araştırmaları :

  Kadınlar duygusal anlamda erkeklere göre neden daha hassas? Bunun cevabı, beyin üzerine yazılan bir kitapta saklı. Rita Carter tarafından kaleme alınan �The Brain Book� (Beyin Kitabı) insan beynini masaya yatırarak açıklanması zor sorulara cevap arıyor.

  depresyonYetişkin insan beyninde 100 milyardan fazla sinir hücresi olduğunu ve bunların karmaşık süreçler yarattığını söyleyen kitap,* beyinde acıyı hisseden bölgenin büyüklüğü ve barındırdığı sinir hücresi kişiden kişiye değiştiği için, kişilerin acı eşikleri de farklı olduğunu söylüyor.
  Kalp krizi öncesi kolda uyuşma ve acı duyma da beyin tarafından kişiye bir uyarı göndermek amacıyla yapılıyor.

  NEDEN KORKU FİLMLERİNDEN KORKARIZ?

  Vücudun kendini koruma hissi, korku filmi izlerken korkmanın en büyük nedeni aslında. Görülen korkunç durum bir tehdit olarak algılanıyor ve suratın şekli de buna göre bir hal alıyor. İnsan, tehlikeyi daha iyi görebilmek için gözlerini �faltaşı� gibi açıyor, tehlikeye hazır olabilmek için refleksler hazır hale geliyor.

  KADINLAR NEDEN DAHA DUYGUSAL?

  Kadın beyninin duyguları, konuşma ve sanat yeteneğini kontrol eden sağ bölümü erkeklere göre daha iyi çalışıyor. Bu kadınları daha fazla empati sahibi, duygusal ve daha iyi konuşmacı yapıyor. Erkeklerin daha az konuşmasının ve duygularını konuşarak ifade ederken zorlanmasının sebebi bu.

  ASLA HİÇBİR ŞEYİ UNUTAMAZSINIZ

  Anılar ve yaşanılanlar insan beyninin içine hükmeder. Bunlardan biri unutulsa bile, diğerleri hep kalır. Ancak şiddetli bir çarpma ve büyük bir yaralanma sonucunda hafızayı yitirmek mümkün.

  �BU BANA DAHA ÖNCE DE OLMUŞTU�

  Dejavu, benzer hissi ya da olayı tekrar yaşamak anlamına gelir. Yaşanılanlar sanki daha önce de yaşanmış gibidir. Carter�a göre, �deja vu� da beynin bir oyunu. Buna göre beyin daha önce yaşanan bir olaydan küçük bir parça da bulsa o olayı hatırlayıp, aynısı olduğu yanılgısını hissettiriyor.
  Rita Carter�ın kitabı Amerika�da şu sıralar çok satanlar arasında yer alıyor   


 2. Ne Kadar Cahilim
  Kadınların Hiç bir Kötü yanı
  Yokmuş
  )))))))))))))))))))))))))
  :mad::mad::mad:
   


 3. yorum için çok teşekkür ederim güzel gönlünüze sağlık
  goz:goz:goz:

   
 4. [_ismet_]

  [_ismet_] ÜYE

  765
  0
  0


  paylasim icin tesekkürler ilayda
   


 5. yorumlarınız için teşekkürler ellerinize gönlünüze sağlık
  goz:goz:goz:

   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş