Kadınlar Günde Kaç Kalori yakarlar, Kadınlar normal hayatlarında günde kaç kalori yakarlar,

zahide 12 Eyl 2019

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  215,732
  1,977
  38  Erkeklere oranla daha fazla yağ ve daha düşük kas yüzdesine sahip kadınlar, gün boyu daha az kaloriye ihtiyaç duyar ve doğru orantılı olarak daha az kalori yakar. Bir kadının günlük olarak yaktığı kaloriyi tam olarak belirleyebilmek için metabolizma hızının, yaşının, kilosunun, boyunun ve gün boyu yaptığı aktivite oranının bilinmesi gerekir. Yaklaşık olarak bir rakam vermek gerekirse bir kadın günde 1800 ile 2200 kalori yakar.
  goktepeliler kadın.jpg
  İlerleyen yaşlarda enerji ihtiyacı, metabolizmanın yavaşlamasıyla birlikte düşer. 50’li yaşlardan sonra alınması gereken kalori miktarı ve gün boyu yakılan kalori azalır. Ancak orta derecede aktif, 30-50 yaşları arasında bir kadının vücut fonksiyonlarının yerine getirilebilmesi için günde yaklaşık 1800-2200 kalori alması gerekir.
  Hareket oranı arttıkça yakılan ve alınması gereken kalori miktarları da artar. Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız ekstra egzersizlerle yakılan kaloriyi aldığınız kalorinin altında tutarak bunu başarabilirsiniz.

  Her gün vücudun çalışması için gereken enerjiyi beslenme yoluyla tam olarak alırsanız kilonuzu korursunuz. Yakılan kaloriden daha fazla kalori tüketmek kilo almaya, daha azı ise kilo vermenize neden olur.
   
 2. S£V®

  S£V® Co Admin Site Yetkilisi Co Admin

  207,037
  3,199
  36


  ZAHİDE Hanım emegine sağlık paylaşım için teşekkürler,
   
 3. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  215,732
  1,977
  38


  teşekkür ederim.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş