Kadının En Büyük Düşmanı Yine Kadın, Kadınların DÜşmanları Kimlerdir, Kadınlara Kime Düşmandır, Kadı

..::İLAYDA::.. 28 Ara 2010

 1. Kadının En Büyük Düşmanı Yine Kadın  [​IMG]


  Ailede, iş hayatında, evlilikte ve arkadaşlıkta kadının düşmanı hemcinsi...

  Amerikalı sosyolog Shere Hite, ‘Hite Woman Loving Women/ Kadın Kadını Seviyor’ adlı kitabında kadınların hemcinsleriyle anlaşamama nedenlerini mercek altına aldı. İşte kitaptan ilginç notlar...

  Kız kardeş kavgası: Babalar genellikle erkek çocuk sahibi olmak istiyor. Kız kardeşlerin kavgası babaların gözünde oğulların yerini alma rekabeti yüzünden yaşanıyor. Ailede bir kız diğerine göre daha sempatik. Böyle olunca diğeri daha zeki görünmek için savaşıyor.

  Yaşlı ve genç rekabeti: Kadın yaşı ne olursa olsun güzel görünmek ve dikkat çekmek istiyor. Eğer bir ortamda orta yaşlı bir kadın gençten daha bakımlı ve şık ise rekabet başlıyor.

  Evliler bekarlar: Öncelikleri değişen evli kadın bekarlara ayak uyduramıyor. Diğer bir gerekçe ise evli kadınların eşlerini bekar arkadaşlarından kıskanmaları.

  Kadın yönetici istenmiyor: Kadın yöneticileri alt kadroda çalışan kadınlar kıskanıyor. Kariyerdeki yükseliş erkeklerle ilişkilendiriliyor. Kadın çalışanlar kendi aralarında da uyumsuz. Kadınların karşı cinsle kurduğu iletişim ve kariyer çabaları hemcinsiyle anlaşamama nedenleri arasında gösteriliyor.   
 2. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  212,656
  1,936
  38


  neler varmıs neler hiç bir sye billiyoruz meğerse)))
   

 3. ama cidden bu böyle abla doğa kanunu :):)
  goz:goz:goz:goz:


   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş