Kacak Kazı Sonucu Çıkan Altınlar.

zahide 18 Ağu 2008

1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

181,226
    1,917
    38

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde kaçak kazı sonucu ortaya çıkarılan tarihi ... Ertuğrulköy - Gerenli - Göktepe - Gülçayır - Güvemli - Hamamkarahisar köylerinden yaptıkları kacak kazı sonucu çıkan altınları.

GÜNCELİnternetten tarihi eser kaçaklığı 14 Ağustos 2008 13:24
    Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde kaçak kazı sonucu ortaya çıkarılan tarihi eserleri telefon ve internet aracılığıyla yurt dışına pazarladıkları iddia edilen iki kişi yakalandı.
    Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren İl Jandarma Alay Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ülke genelinde kaçak kazı sonucu ortaya çıkarılan tarihi eserleri, telefon ve internet aracılığıyla yurt dışına pazarlan şüphelilerin olduğu yönünde bilgi aldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, Eskişehir 2. Sulh Ceza Mahkemesinden alınan kararla şüphelilere ait 01 KU 518 plakalı otomobili Sivrihisar - Eskişehir kara yolunun 32. kilometresinde durdurdu.

Şüpheliler, F.U. ile M.Ü'nün bulunduğu otomobilde yapılan arama ve kontrollerde 194 adet altın sikke ele geçirildi. Şüpheli iki kişi, gözaltına alındı. K.S. (69) elebaşılığında suç işlemek amacıyla örgüt kurarak tarihi eser kaçakçılığı yaptıkları iddia edilen 9 kişinin de arandığı bildirildi.

(aa)

2. Ynt: Kacak Kazı Sonucu Çıkan Altınlar.

adamlara bakya kimin malını kime satıyolar be
    ii olmuş
    bilgiler için teekürler eline saglık hala

3. zahide

181,226
    1,917
    38

Ynt: Kacak Kazı Sonucu Çıkan Altınlar.

yaaa baksana bizim köydende kazı yapmıslar şasırdım..belki altını bizim köyde buldular)))

4. cemalettin

cemalettin ÜYE

7
    0
    0

dun jandar malara ben tostyaptım demekı bırsey varmış tostlar jandarmalara helal olsun

5. zahide

181,226
    1,917
    38

evet cemal bizim köyde kazı yapmıslar ve altın bulmuslar eskişehir yolunda yakalanmıslar 01 plakalı araçla.

6. ümitdemirbaş

ümitdemirbaş Guest

0
    0
    0

cemal emmi aman dikkat et 01 pşakalara altınları götürmesinler :D

7. zahide

181,226
    1,917
    38

yavv altınları götürmüsler eskişehir yolunda jandarmalar yakalamıs...

8. burhanettin

burhanettin ÜYE

882
    0
    0

sen korkma umut dek gelırse ben gıderım

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş