İnternette istenmeyen reklamlar nasıl engellenir, Google Chrome İstenmeyen Eklentiler Nasıl Silinir,

zahide 30 Oca 2018

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  211,783
  1,930
  38


  İstenmeyen reklamlardan kurtulma, gereksiz sevilmeyen reklamlardan nasıl kurtulurum? Web siteleri dolaşmak istediğiniz zaman karşınıza istemediğiniz uygunsuz reklamlar çıkabilir. Eskiden bu reklamlar sitelerde yer alırken artık bu tür reklamalar virüs, malware gibi casus yazılımlardan kaynaklanmaktadır.

  Sisteminize yani internet tarayıcınıza yerleşen bu casus yazılımlar siz hangi web sayfayı ziyaret ederseniz edin karşınıza uygunsuz istenmeyen reklamlar çıkartmaktadır. İnternet tarayıcınızın eklentiler arasında Vid-Saver, AddictThing, Browser Companion Helper, Browse To Save, Continue To Save, CouponDropDown Plugin, DropinSavings, I Want This, SaveAs, SaveByClick, SaveIt, SsaaveE! NoWW, YTD Toolbar gibi eklentiler yer almaktadır.


  Bu zararlı yazılımların bilgisayara bulaşma nedeni kullandığınız web tarayıcısı (Internet Explorer, Chrome, Firefox vb.) olabilir. Zararlı yazılımlar bir eklenti olarak web tarayıcısına kuruluyor ve böylece “uygunsuz” reklamlar, ziyaret ettiğiniz bazı sitelerde karşınıza çıkıyor. Bu durumdan kurtulmak için web tarayıcınızın ayarlar menüsünden, eklentiler bölümüne girerek, tanımadığınız tüm eklentileri silmeniz gerekiyor.


  Google Chrome İstenmeyen Eklentiler Nasıl Silinir

  Google Chrome’de eklentileri kaldırmak için tarayıcınızı açın ve menüden Araçlar buradan da Uzantılarseçeneğine tıklıyorsunuz. Eklentileriniz liste halinde sıralanacaktır. Eklentinin son kısmında çöp tenekesi simgesine tıkladığınızda eklentiler silinecektir. (çöp tenekesi simgesinin üzerine geldiğinizde Chrome’dan kaldır yazısını göreceksiniz.)


  Internet Explorer İstenmeyen Eklentiler Nasıl Silinir

  Internet Explorer’dan eklentileri kaldırmak için tarayıcınızı açın ve Araçlar, Eklentileri Yönetbölümüne gelip ihtiyacınız olmayan eklentilerin üzerine tıklayıp devredışı bırak butonuna tıklamanız yeterlidir.


  Firefox İstenmeyen Eklentiler Nasıl Silinir

  Firefox’tan eklentileri kaldırmak için tarayıcınızı açın ve Araçlar, Eklentiler sekmesine tıklayın ve Eklentiler bölümünde etkisizleştir veya kaldır seçeneklerini kullanabilirsiniz.
   
 2. S£V®

  S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  189,608
  3,077
  36


  ZAHİDE Hanım Emegine sağlık güzel paylaşım için teşekkürler,
   
 3. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  211,783
  1,930
  38


  tesekkürler sağ olun,
   
 4. KAFKASKIZI

  KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  52,882
  2,154
  0


  emeğine ellerine sağlık Zahide'm güzel paylaşımın için teşekkür ederim ederim can,
   
 5. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  211,783
  1,930
  38


  teşekkürler sağ olun
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş