İnternet Explorer 9'un İncelemesi, 32 Bit Ve 64 Bit Sürümleride Bulunuyor, Kullanıcılardan Tam Puan

DJF@IK 16 Mar 2011

1. DJF@IK

DJF@IK Cezalı

632
    0
    0

Beta sürümü 2 hafta önce çıkan, 32 bit ve en önemlisi 64 bit sürümleri bulunan İnternet explorer 9 herkesten tam puan aldı.Beta sürümünün en dikkat çeken özellikleri ise şunlar;

Henüz beta sürümü olan İnternet explorer 9′un öncekilere göre hız farkı hemen belli oluyor.Flash ağırlıklı veya javascript yüklü siteler örneğin youtube, gmail vb. siteler hızlı ve sorunsuz bir biçimde çalışıyor.Grafik özellikleri ve yetenekleri de arttırılmış.

İnternet explorer 9 ile gelen bir diğer yenilik küçük metinleri okumak için yeni bir font olması.Gmail’i Chrome da açtıktan sonra bir de İE9 da açarsanız metinlerin gösteriminde anlaşılır derece fark olduğunu ve İE9′un bu konuda bir adım öne geçtiğini görebilirsiniz.

İlk olarak Chrome tarayıcısında gördüğümüz adres satırında aynı zamanda arama yapılabilme özelliği artık İE9′da da bulunuyor.Yazdıktan sonra arama motorunu da seçip enter’a basınca kolayca arama yapabilmeniz mümkün.

Tarayıcıdaki bir sekmeyi tarayıcı dışına sürekler iseniz sekme başka bir internet explorer penceresi olarak açılıyor.Sekmeyi açık olan pencerenin içine sürükleyip eklemek de mümkün.

Tarayıcılar zamanla eklenti bolluğu vb. sorunlar ile yavaşlayabilir.İE9 bu konuda size yardımcı oluyor.Düzenleme yapmak için sizi uyarıp gereksiz eklentileri silmenize yardım ediyor.

Eğer windows 7 kullanıyorsanız işletim sistemi üzerindeki görev çubuğuna bağlantıları ekleyebiliyorsunuz.Eklediğiniz bağlantıyı böylelikle herhangi bir uygulama gibi kolayca kullanabiliyorsunuz.

2. Çok Teşekkür ederim
    Emeklerine sağlık Faik.

3. DJF@IK

DJF@IK Cezalı

632
    0
    0

rica ederim

4. [_ismet_]

[_ismet_] ÜYE

765
    0