İNSAN ETİNİ RESMEN YİYEN VE ÇÜRÜTEN EN TEHLİKELİ UYUŞTURUCU KROKODİL ile ilgili yazılar

M.Kemal Bektaş 19 Ağu 2017 1. İNSAN ETİNİ RESMEN YİYEN VE ÇÜRÜTEN EN TEHLİKELİ UYUŞTURUCU KROKODİL - MUSTAFA KEMAL BEKTAŞ
  Uyuşturucuda yeni belanın adı Krokodil!Krokodil. Bonzaiden daha tehlikeli bir uyuşturucu türü olup Çocuklarımızı, yakınlarımızı bu tehlikeden uzak tutun.
  Gaz, tiner gibi uçucu maddelerin kaynatılmasıyla ev yapımı olarak kolayca elde edilebiliyor. Damardan enjeksiyonla ilk uygulamada bağımlılık yapan yeni tür ölümcül uyuşturucudur.Rusya'da 2.5 milyon bağımlısı var.Rusya ile Türkiye arasında her anlamdaki ilişki yoğunluğu bu belanın kısa sürede Türkiye'de yaygınlaşma ihtimalinin olduğunu da gösteriyor.Uyuşturucuyla mücadele millî güvenlik sorunu olarak ele alınmalıdır.Sorun yasal, zorlayıcı ve cezalandırıcı tedbirlerle önlenemeyecek boyutlardadır. Uyuşturucuyla top yekûn bir mücadele dönemine geçilmelidir.Tehdit ihmale gelmeyecek kadar büyüktür!

  KROKODİL UYUŞTURUCU NEDİR?
  Desomorfin, yürüyen ölüm, krokodil, krok, zombi uyuşturucu adıyla da bilinir. 1932 yılında ABD de bulundu. Bir morfin türevidir.
  Yatıştırıcı ve ağrı kesici özelliği vardır.Morfinden yaklaşık 8 ile 10 kat daha güçlüdür. Eroin için ucuz bir alternatiftir. Her bir enjeksiyon dozu 6 ila 8 ABD dolarıdır.
  kırmızı fosfordan kolayca elde edilir
  Madde kodein, iodin, çakmak gazı, endüstriyel temizlik sıvıları, tiner, benzin ve kırmızı fosfordan kolayca elde edilir.
  Desomorfinin bu şekilde üretilmesi maddaye hayli kirli bullaşıcı, çürütücü etkiler kazandırır. Madde eroin bulmaya maddi güçleri yetmeyen bağımlılar arafından kullanılmaktadır. Madde çok uygun fiyata piyasadan sağlanabilmektedir
  Sibirya'da ve Doğu Rusya da 2002 tarihinde görüldü. Maddenin kullanımı Rusya'da hızla yaygınlaşmaktadır.
  Kodein tabletleri Rusya'da reçetesiz olarak alınabilmektedir. Sibiryada ve Doğu Rusya da 2002 tarihinde görüldü. Maddenin kullanımı Rusya'da hızla yaygınlaşmaktadır. Rusya şuanda Kodein tabletlerinin satışına sınırlama getirme aşamasındadır.
  Madde nörotoksit olduğundan beyne hasar verir. Adını da aldığı pullcilt görüntüsü kullanıcıların ciltlerinde görülür. Ağrılı doku bozukluklarına sebep olmakla bilinir. Filibit ve kangren uzun zamanlı kullanıcılarında bazen kol ve bacak kayılarna sebep olur. Böbrek ve karaciğer gibi organlara hasar verir. Dokular üzerindeki etkileri o kadar büyüktür ki bağımlılar2-3 yıl içinde hayatlarını kaybederler.


  KULLANIM ŞEKLİ:
  madde el, kol, bacak ve kasık gibi bölgelerdeki damarlara enjekte edilir. Enjekte edilen bölgede bir kabarcık oluşur, bölgede pullanma cilt rengi değişikliği ( kırmızı, siyah, kahverengi, yeşil, gri) görülür. Derideki pullanma artar, dokular çürür, kötüleşmeye başlar ve dökülür. Kol ve bacak gibi uzuv kayıplarına sebep olur.
  Bu eroinin vücuttan atılımı 1 hafta ile 10 gün arasıdır, bu süre desomorfin için 1 aydır. Rusya'da krokodil veya buna benzer ev yapımı uyuşturucu kullananların sayısının 1.000.000 olduğu sanılmaktadır.
  ÇOÇUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ÇOCUKLARIMIZI BU UYUŞTURUCULARDAN UZAK TUTUN.


  Mustafa Kemal Bektaş
   
  KAFKASKIZI bunu beğendi.
 2. KAFKASKIZI

  KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  57,606
  2,133
  0


  emeğine yüreğine sağlık Mustafa kardeşim güzel paylaşımın için teşekkür ederim,
   


 3. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KAFKAS KIZI
   
 4. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  192,139
  1,916
  38


  m.kemal bey ne güzel konular paylaşmıssınız elleriniz dert görmesin
   


 5. Çok Teşekkürler Zahide Hanım dediğim gibi uzun yıllardır farklı konularda yaptığım çalışmaların ürünü. Binlerce kitaptan.. İnşallah herkes faydalanır
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş