İlginç Vasiyetler, Değşiik farklı vasiyetler, Vasiyetlerle ilgili ilginç yazılar, Değşiik farklı vas

zahide 23 Tem 2012

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  181,322
  1,916
  38


  CENAZESİNDE DİK DURMAK İSTEYEN ADAM

  Angel Pantoja’nın ölmeden önce sürekli dile getirdiği bir isteği vardı. O da kendi cenaze töreninde gözlükleriyle birlikte ayakta durabilmek... San Juan’da köprü altında ölü bulunan Pantoja’nın 3 gün sonra da cenaze töreni oldu. Ancak onun cenaze töreni tüm zamanların en ilginciydi, çünkü kendi törenine şapkası ve güneş gözlükleriyle beraber ayakta durarak katılmak istedi ve acılı annesi de bu isteği kıramadı.

  HELMSLEY: KÖPEĞİNE 12 MİLYON DOLAR BIRAKTI

  Kimileri Leona Helmsley’i dünyanın en cimri kadını zannedebilir, ancak eminiz ki köpeği bunun tam aksini düşünüyordur. Torunlarına karşı bile oldukça cimri olan ve vasiyetinde onlar için servetinden sadece 5 milyon dolar ayıran Helmsley, köpeğine 12 milyon dolar bırakarak onun lüks içerisinde yaşamasını istedi. Torunları ise bu ilginç vasiyete itiraz ettiler.

  BRATT: 5 SİGARA VE 330 BİN POUND

  Hayatı boyunca sigaraya karşı eşi, Samuel Bratt’e tek bir sigara bile içirmemiştir. Buna karşılık Bratt eşine oldukça ilginç bir vasiyet bırakmıştır. 1960 yılında ölen Bratt eşine 330 bin poundluk servetini ancak günde ancak 5 sigara içmesi koşuluyla bıraktı.

  T M ZINK: KADINLARA YASAK KÜTÜPHANE VASİYET ETTİ

  Iowa’da avukat olarak yaşayan T.M Zink, kadınlardan büyük zulüm çekmiş olmalı ki; tüm vasiyetini kadınsız bir kütüphane inşa ettirmek için bağışlamıştır. Öyle ki, bu kütüpahneye ne kadınlar girebilir , ne de kütüphanede kadın yazarlar tarafından yazılmış kitaplar yer alabilir. Vasiyette ayrıca Zink kendi öz kızına sadece 5 dolar bırakmıştır. Vasiyete sinirlenen Bayan Zink ise mücadele edip tüm vasiyeti alıp böyle bir kütüphanenin inşasına karşı çıkmıştır.

  HEİNE: EVLİLİK VARSA PARA DA VAR

  1841 yılında, şair Heinrich Heine, bilgisiz, cahil ve sıkıcı Eugenie Mirat ile evlenmiştir. Şair 1856 yılında ölmeden önce ise tek bir şartla mirasını eşine bırakacağını açıklamıştı. Şart, eşinin yeniden evlenmesiydi. Bu şartın nedeni de, Heine’nin ölümünden sonra arkasından onun için üzülen birilerini görebilmek içindi.

  YAKILIP, KÜLLERİNİN UZAYA SAVRULMASINI VASİYET ETTİ

  Star Trek’in yartıcısı Rodenberry, bilim kurguyu ve uzayı oldukça fazla sevmiş olsa gerek ki, ölümünden sonra yakılıp küllerinin uzaya serpilmesini istedi. Rodenberry’nin külleri 97 yılında uzaya gönderilen İspanyol uydusu tarafından uzaya serpildi. 10 yıl sonra ise eşi aynı şekilde Rodenberry’e kavuştu.

  ENGELLİ GENÇ ADAM HAYAT KADINIYLA BERABERLİK İSTEDİ

  22 yaşındaki Wallis’in oldukça garip bir isteği vardı. 30’lu yaşlarında ölmesi muhtemel genç, ölmeden önce cinsel birliktelik yaşamak istiyordu. Aslında bir hayat kadınıyla aşk yaşamayı tercih eden Wallis, rahatsızlığı yüzünden böyle bir şey yaşayamayacağından emindi. Bir hayat kadınıyla beraber olma isteğini kendi de mide bulandırıcı bulan genç aynı zamanda işin en zor kısmının bu isteğini ailesine açıklamak olduğunu da biliyordu. Wallis en sonunda bu arzusuna kavuştu.

  BENNY: ÖLDÜKTEN SONRA EŞİNİ GÜLLERE BOĞDU

  Jack Benny, doğru zamanda doğru şeyi yapmayı her zaman bilirdi. Ölmeden önce eşiyle pek de örnek bir evlilik hayatı sürmese de; ölümünden önce eşine mirasından oldukça büyük bir kısım ayırdı. Benny’nin cenaze töreninden bir gün sonra da eve bir çiçekçi gelip tek bir gül getirdi.

  Ancak bu ilk ve son değildi! Günler geçti ve güller gelmeye devam etti. En sonunda Benny’nin vasiyetinde sırf bu iş için büyük miktarda fazla para ayrıldığı ortaya çıktı.

  MS EDWARDS: KÖPEĞİNE KALP PİLİ TAKILDI

  En ilginç vasiyetlerden biri de Bayan Edwards’a ait. Kalp rahatsızlığı bulunan ve kalp piliyle yaşayan Edwards vasiyetinde bu pilin köpeğine bırakılmasını istedi.

  Yetkililer böyle bir şeyin mümkün olamayacağını söyleseler de en sonunda gerçekleştirilen başarılı bir ameliyatla pil köpeğe

   
 2. ::ÇisiL::

  ::ÇisiL:: ÜYE

  22,250
  12
  0


  Paylaşım adına teşekkürler emeğine sağlık cnmm...
   


 3. Güzel paylaşım için teşekkürler ablacım emeklerine sağlık...
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş