Hz. Nuhun Duası Nasıldır, Hz Nur Duasında Allahdan Neler İstemiştir, Hz Nuhun Duasının İçinde Neler

zahide 10 Oca 2011

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  215,054
  1,963
  38  [​IMG]


  Hz. Nuh (a.s.)'ın Duası

  Kuran'da, yıllar boyunca, örnek bir kararlılıkla kavmini tevhid dinine çağıran Hz. Nuh (a.s.)'ın sabrı, övgü ile bildirilmiştir. Hz. Nuh (a.s.), kendisine ve yanındaki müminlere düşmanlık gösteren kavmine karşı kararlılıkla mücadele etmiştir. Hz. Nuh (a.s.)'ın içinde bulunduğu her türlü durumda Allah'a yönelmesi, O'nun yardımını umarak samimiyetle dua etmesi ise müminler için büyük bir örnektir. Bir ayette Hz. Nuh (a.s.)'ın içinde bulunduğu durumu Allah'a bildirdiği ve şöyle dua ettiği haber verilmiştir:

  "Sonunda Rabbine dua etti: "Gerçekten ben, yenik düşmüş durumdayım. Artık Sen (bu kafir toplumdan) intikam al."" (Kamer Suresi, 10)

  Allah, Hz. Nuh (a.s.)'ın bu duasını kabul etmiş ve ileride kopacak olan Tufan'a hazırlık yapmasını emretmiştir. Hz. Nuh (a.s.) yakında herhangi bir deniz veya göl olmamasına rağmen Allah'ın emri üzerine büyük bir gemi yapmaya başlamıştır. Geminin yapımı sırasında kavmi kendisine manevi baskı yapmaya devam etmiştir. Zamanı geldiğinde ise Allah'ın vaadi gerçekleşmiş ve tufan felaketi meydana gelmiştir.
   
 2. Gulay

  Gulay ÜYE

  2,063
  0
  0


  teşekkürler Zahidecim


  [​IMG]
   


 3. paylaşım için teşekkürler ablacıkkk
  ;D;D;D;D

   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş