Hali Sahada yapılan geyikler, Halı Saha Şakaları, Halı sahada söylenen sözler, Halı saha geyikleriyl

'GeyiQ & Muhabbet' forumunda zahide tarafından 12 Tem 2017 tarihinde açılan konu

By zahide on 12 Tem 2017 21:40
  1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

203,646
    1,787
    38

Maçta her zamanki gibi kaleci yoktur.Maçı ayarlayan kişi takım arkadaşlarından birine sorar;

-Kardeşim kaleye geçer misin?

-Abi benim elim sakat ya.

Bu cümleden sonra ya 1 gollüğüne ya da 10 dakikalığına kaleye geçilir.Kaleye geçen arkadaş moralman düştüğü için "her topu içeri alıyımda çıkarsınlar" der. 5 dakikada 8 gol yer maçın içine edilmiş olunur.

2. Çalım Atmak Yok Paslı Oynıcaz.

Maçın başında takımın yaş ortalamasını tek başına fırlatan abimizin söylediği santra düdüğü niteliğinde sözdür.Lakin bu söz 5 dakikadan sonra sallanmamaya başlanır.

Her maçta topu alıp şov yapmak isteyen bir fırlama bulunur ve bu fırlamalar bu abilerle hiç anlaşamazlar.Hatta maç sonunda soyunmada odasında parmakla gösterip "işte bu piç yüzünden yenildik" diye vurgulamayıda ihmal etmez bu abiler.

3. Bir kişi fazlayız nabalım abi ?

Maçta 1 kişi fazladır ve oyunculardan biri öne atılır.

"abi ilk devre bizde oynasın 2. devre size geçsin"

Peki hangi oyuncu bunu kabul edecektir.En futboldan uzak arkadaş seçilir bu kutsal görev için adam zaten bilmiyordur top oynamasını ve kişilik bölünmesiyle birlikte iyice sıçar.

Maç sonu ne galiptir ne mağlup,ne sevinçlidir ne hüzünlü.

Eve gidince "maç noldu oğlum" diye soran babasına "onlar oynadılar ben fasulye oldum" diyecek kadarda mütevazidir bu arkadaşlar.Halı sahanın olmazsa olmazlarıdır.

4. Ben yoruldum kaleye geçiyim.

Maçtan önce kaleye geçmemek için bileklerini kesecek dereceye gelmiş oyuncular maçın sonlarına doğru yorulduklarını söyleyip kaleye geçmek isterler.Bu istek geri çevrilmez ama maçın son dakikalarında kale önü kaleye geçmek isteyen oyuncular sayesinde banka kuyruğuna döner.

5. Kim Para Vermedi ?

Dostlar, dünyanın en büyük halı saha organizasyonunuda yapsalar maç sonu para toplama krizi olucaktır.Adam başı 10 tl dir ama hep 1 kişi vermemiştir.O kişi kimdir.Acaba o kişi tek midir bütün halı saha maçlarına katılıp para vermeyen midir?

Bununla birlikte zaten yenilmiş olan takımın kalecisi(varsa eğer) "ben kaleciyim para vermem" derse eğer zaten yorgunluktan perti çıkmış abiler için şartellerin atma zamanı gelmiştir.Paralar yere atılır,kaleci arkadaş donla kovalanır..

6. Adamın Devam Etti

Topla beraber sakince ilerleyen arkadaş pas atmak için kafasını kaldırır.O sırada kafasına gelen tekmeden haberdar değildir.Ters parende ile yere düşer.Top yuvarlanıp takım arkadaşına gider.O arkadaşıda topu kaptırır.Faule maruz kalan arkadaş yamuk bir ağızla "faul lan faul" diye bağırır.

Karşıdan gelen oscarlık soğukkanlı cevap ise "adamın devam etti" olur.

Ulan böyle spormu olur.!

7. Allahını Seven Defansa Gelsin !!!

Futbolun sadece gol atmak olduğunu düşünenler ve "o kadar para verdik bari bi golde ben atayım" diyen defanslar sayesinde türemiş ve nesilden nesile gelmiş bu söz öbeği hemen hemen her halı sahada duyulur.

Gelen giden olmaz tabi.En güzelide gol yedikten sonra ileride kalan defans oyuncusunun en doğru tabirle "götüm götüm ilerleyerek" pozisyonuna gelmesi ve "abi burdaydım ben" demesidir.
    8. İlk Golü Yiyen Yeleği Giyer

İşte nesillerce aktarılmış ve kurallaştırılmış bir cümle daha.

Yeleği kimse giymek istemez çünkü takım belirlemekten başka hiçbir işe yaramaz.

Hani "ben yelek giyicem sıcak tutar" değil.

Yada "ben bu yeleği çok beğendim kramponumlada uyumlu" değil.

Yelek adamın karizmasını bozar.Belediye işcisi gibi olursun.Çekmişindir üstüne Fenerbahçe formanı altına giymişindir Adidas kramponu niye forsun bozulsunki.

Ama bu kuralda da bir açıklık kalmıştır.Golü yiyen yeleği giyer ama gol skora dahil edilir mi? Bu ilk başta sorun edilmez ama maç sonu tek farklı yenilgi alındıysa."Yelek golünü saymadınız booolüüümm" diye yakınmalar duyulması içten bile değildir.

Yorumlar

'GeyiQ & Muhabbet' forumunda zahide tarafından 12 Tem 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş