Hadim Dini İslami yazılar kıssadan hisseler, Anlamlı ders alınacak yazı örnekleri,

EFSANE GENC 11 Tem 2019

1. EFSANE GENC

EFSANE GENC ÜYE

224
    1
    0

HÂDİM

Abdurrahman bin Avf Hz. leri bir gün şunları anlattı :
    -Ömer’den acayip bir şey gördüm. Eğer hayatta olsaydı anlatmazdım , ama şimdi söyleyebilirim : Biliyorsunuz Ömer’in halifeliğinde her gece onunla şehri dolaşırdık. Mahallenin birinde bir ev vardı , oraya gelince :”Sen dur ve burada beni bekle!...” der, gider, bir müddet sonra da dönerdi. Niçin gittiğini , kiminle görüştüğünü sormaya cesaret edemezdim. Vefatından sonra bir gece o mahalleye giderek o eve vardım. İhtiyar bir kadın vardı. Kendi kendine konuşuyordu :
    -Ömer’e ne oldu da gelmedi acep?...
    Kapıyı tıklattım ,
    -İzin var mı valide , gelebilir miyim ?... dedim.
    Yaşlı kadın :
    -Buyur evladım , gel , dedi.
    -Ey valide Allah sana ömür versin , Hz.Ömer bu dünyadan göçtü , dedim. Kadın çığlığı bastı , kendinden geçti. Ayılınca ellerini kaldırarak
    -Yâ Rabbi!... bana yardımda bulunan Ömer’i affet. O’nu cennet ve cemalinle mükafatlandır, diyerek dua etmeye başladı.
    Kadına sordum .
    -Ömer sana ne gibi bir yardımda bulunuyordu?...
    -Bütün temizlik işlerimi yapar , yemeklerimi pişirirdi , dedi yaşlı kadın.
    -Ey valide!... Ben Ömer’in arkadaşıyım , o vefat ettiyse işlerini ben yapayım, dedim.
    -Ah evladım!... O’nun yerini kim tutabilir ki?... Eğer O’nun dostu isen duan ile bana yardım et , dedi, şöyle niyazda bulundu :
    -Ey Rabbim!... Ey Aziz ve Celil olan Allah!... Ben hastalığımı Ömer’in yardımı ile çekiyordum. Madem ki O gitti , benim de ruhumu al ve O’na kavuştur!...
    Allah , kadının duasını kabul etti, kısa bir süre sonra O’da ebedi âleme göçtü.

2. S£V®

S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

185,375
    2,961
    36

Ali paylaşım için teşekkürler,

3. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

210,117
    1,889
    38

Ellerine sağlık ali birbirinden güzel anlamlı yazılar,