Günahlar Hakkındaki Ayetler, YAsaklar Hakkında Ayetler, Günah Ayetleri, Kuranda YAsak olanların Ayet

zahide 10 Mar 2010

1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

211,187
    1,909
    38

Yasak Hakkında Ayetler
    Yasak Hakkında Ayetler

Andolsun, sizden cumartesi (günü) yasağı çiğneyenleri elbette biliyorsunuz. İşte biz, onlara: "Aşağılık maymunlar olun" dedik. (2/65)
    Size yasaklanan büyük günahlardan kaçınırsanız, sizin kusurlarınızı örteriz ve sizi ´onurlu-üstün´ bir makama sokarız. (4/31)

Onlar ki, yanlarındaki Tevrat´ta ve İncil´de (geleceği) yazılı bulacakları ümmi haber getirici (Nebi) olan elçiye (Resul) uyarlar; o, onlara marufu (iyiliği) emrediyor, münkeri (kötülüğü) yasaklıyor, temiz şeyleri helal, murdar şeyleri haram kılıyor ve onların ağır yüklerini, üzerlerindeki zincirleri indiriyor. Ona inananlar, destek olup savunanlar, yardım edenler ve onunla birlikte indirilen nuru izleyenler; işte kurtuluşa erenler bunlardır. (7/157)

Dedi ki: "Ey kavmim görüşünüz nedir söyler misiniz? Ya ben Rabbimden apaçık bir belge üzerinde isem ve O da beni kendisinden güzel bir rızık ile rızıklandırmışsa? Ben, size yasakladığım şeylere (kendim sahiplenmek suretiyle) size aykırı düşmek istemiyorum. Benim istediğim, gücüm oranında yalnızca ıslah etmektir. Benim başarım ancak Allah iledir; O´na tevekkül ettim ve O´na içten yönelip-dönerim." (11/88)

Melekleri görecekleri gün, suçlu-günahkarlara bir müjde yoktur. Ve o gün (melekler onlara) derler ki: "(Size sevinçli haber) Yasaktır, yasak." (25/22)

Kesilip-eksilmeyen ve yasaklanmayan (meyveler). (56/33)

2. arnavutali

arnavutali ÜYE

1,825
    0
    0

allah razi olsun arkadaŞim emeĞİne saĞlik

3. ..::MaViS::..

..::MaViS::.. süper moderatör Süper Moderatör

1,063
    0
    0

SAĞOL zahidem
    - Bir inceliktir 'teşekkür'
    Küçük bir davranış bir inceliktir teşekkür etmek.

Öylesine zahmetsiz ve kolay.

İki kelime eni konu.

Söylemesi öyle kolay; neticesi öylesine büyüktür ki…

4. KAFKASKIZI

KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

52,882
    2,153
    0

emeğine ellerine sağlık Zahide'm güzel paylaşımın için teşekkür ederim,

5. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

211,187
    1,909
    38

Teşekkürler sağ olun,