Google Filistini tanıdı, GoogLe, Google filistin, Google Filistine el atti, Googleden Atak, Google a

eXCaLiBuR 4 May 2013

 1. eXCaLiBuR

  eXCaLiBuR ÜYE

  507
  0
  0


  İnternet arama motoru Google, Filistin sayfalarındaki ülke kodunu "Filistin toprakları" yerine "Filistin" olarak değiştirdi.
  [​IMG]
  1 Mayıs'ta yapılan değişikliğin ardından, tıklayın www.google.ps sayfasına girildiğinde, Google logosunun altında Arapça ve İngilizce olarak "Filistin" ibaresi yer alıyor.

  Batı Şeria, Gazze ve Doğu Kudüs'ün nihaî statüsü konusundaki belirsizlikler nedeniyle, Filistin için kullanılan terminoloji siyasi olarak tartışmalı bir konu.

  Birleşmiş Milletler (BM), Kasım ayında Filistin'e "üye olmayan gözlemci devlet statüsü" vermişti.

  [​IMG]

  BM Genel Kurulu'nun aldığı bu karara İsrail ve ABD sert şekilde karşı çıkmıştı. Daha önce Filistin Kurtuluş Örgütü, BM'de "sürekli gözlemci" statüsüne sahipti.

  Filistin 2011 yılında BM'ye tam üyelik için başvuruda bulunmuş ancak Genel Kurul'dan yeterli desteği bulamamıştı.Konuyla ilgili olarak BBC'ye açıklama yapan Google sözcüsü Nathan Tyler, "Tüm ürünlerimizde, 'Filistin Toprakları' ifadesini 'Filistin' olarak değiştiriyoruz" dedi.

  Tyler, "Ürünlerimizde ülkeleri isimlendirirken farklı kaynakları kullanıyoruz. Filistin konusunda, Birleşmiş Milletler, İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) ve Uluslararası Standartlaştırma Örgütü (ISO) ve diğer uluslararası kurumların izlediği yolu takip ettik" dedi.
   
 2. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  214,936
  1,963
  38


  paylaşım için teşekkürler,
   
 3. Bulut58

  Bulut58 ÜYE

  3,100
  2
  0


  emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler
   


 4. paylaşım için tskrler
   


 5. Paylaşım için teşekkürler...
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş