Gelin Arabasi Seçerken Bilinmesi Gerekenler nelerdir, gelin arabası seçmenin yolları, gelin arabası

nutella 31 Eki 2012

 1. nutella

  nutella ÜYE

  181
  0
  0


  [​IMG]


  Gelin Arabası
  Sırada sizi ömrünüzün o en heyecanlı ve en mutlu gecesine ulaştıracak olan "gelin arabası" seçimi var. Genelde kendi arabanız, bir aile büyüğünün arabası veya arkadaşlara ait ve seçenekler arasında en kaliteli olan bir araba gelin arabası olarak seçilir. Ancak daha iddialı bir seçim olarak büyük oto kiralama servislerinde bulunan bir limuzin de olabilir. Böylelikle, eşinizle yapacağınız ilk romantik yolculuğun keyfine limuzinde yudumlayabileceğiniz şampanya ile varabilirsiniz. Limuzinde beyaz renk mükemmel bir seçim olacaktır. Eğer nostaljik bir hava yaratıp dikkatleri üzerimize çekelim derseniz; antika bir Oldsmobile veya Marlyn Monroe filmlerinden tanıdığımız kuyruklu bir Chevrolet veya İngiliz asilzadelerinin kullandığı eski model bir Jaguarı tercih edebilirsiniz. Hele bir de klasik bir seçim yapmak istiyor ve bir Rolls-Royce bulabiliyorsanız değmeyin keyfinize... Tabii ki son model Mercedes, BMW veya gösterişli bir Amerikan arabası da her zaman tercih edilen seçeneklerdir. Peki ya damadın kullandığı iki kişilik spor bir otomobil? Bu da sıra dışı ve ilgi çekici bir seçim olsa da, böyle bir günde damadın arabayı park etmesi, yol kesen çocuklarla uğraşması vs. sebeplerden dolayı biraz yorucu ve sinir bozucu olabilir. Üstelik içki içmeniz durumunda aracı kullanmanız da zaten olmaması gereken bir durumdur.
  Bir motosiklet aşığıysanız ve en güzel gününüzde sevgili motorunuzun size eşlik etmesini isterseniz bu da ilginç ve sıra dışı bir seçim olabilir. Böyle bir durumda ise duvağınızın ve saçınızın dağılabileceğini unutmayın! Gelin arabasının seçiminden sonra sıra geldi süslemeye. Süsü olmayan gelin arabası olmaz. Bu tamamen sizin zevkinizi yansıtsa da, tavsiyemiz fazla büyük olmayan, zarif bir demet beyaz ya da renkli çiçeğin, arabanın kaputu üzerine tutturulması şeklindedir. Süsleme, çiçeklerin bozulabileceğini düşünerek düğün saatine yakın bir saatte yapılmalıdır ve araç mümkünse güneşte bırakılmamalıdır. Gelin arabanızın seçimini en az bir ay önceden yapın. Böylelikle arabanın bakımı, cilası vs. gerekiyorsa önünüzde zaman olacaktır. Aracı bir şirketten kiralayacaksanız, bu tür araçların her an bulunamayabileceğini düşünüp, yine en az bir ay önceden şirkete başvurun.

  [​IMG]  Süslü bir gelin arabasıyla yola çıktığınızda çocukların hedefi olacağınızı da unutmayın! Önünüzü kesecek onlarca çocuk sizden zarf alabilmek için yarışacaktır. Bu eskilerden kalan bir adet olarak devam etse de, maalesef tehlikeli anlar yaşanabilmektedir. Bazı gelin arabası sürücülerinin, çocukları korkutmak için aracı üstlerine doğru sürmeleri yapılan büyük bir yanlıştır ve bu mutlu günün kederle bitmesine yol açabilmektedir. Yapılacak olan, içi az parayla dolu olan bol bol zarf hazırlamak ve bunları çocuklara dağıtmaktır. Sıkışık yerlerden geçerken gelin arabasının önünde escort gibi giden bir arkadaş arabası da faydalı olabilir. Maalesef zarf aldığı halde ısrarcı olan çocukların varlığı da unutulmamalıdır. Bu durumda öndeki araçtan inen arkadaşlarınız, çocukları sizin aracınızın önünden uzaklaştırabilir.

  [​IMG]
   
 2. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  215,054
  1,963
  38


  çok güzel paylaşımlar ellerine sağlık nutella, neler öğrendik neler)))
   
 3. nutella

  nutella ÜYE

  181
  0
  0


  Rica edrim
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş