Fotoğrafları Satma Site Adresleri, Çektiğim Fotoğrafları Nası Satarım, Fotoğrafaların Parayla Satıld

zahide 25 May 2012

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  215,732
  1,977
  38


  Fotoğraf çekmeyi seviyormusunuz? Hobinizle para kazanmak artık mümkün.Medya ve iş sektörünün sürekli büyümesi nedeniyle yayıncılar yazdıkları makalelere uygun fotoğraf ihtiyacını gidip çekme yerine bir tık ötesinde fotoğraf satan sitelerde kolayca satın alabiliyor.Fotoğraf sitelerine üye olmak basit ancak çektiğiniz fotoğrafların para edecek konularda çekmeniz lazım.Bunun için fotoğraf satan siteleri iyice incelemelisiniz.Çekeceğiniz fotoğrafları 25 cent’ten 100 dolara kadar hatta daha fazlasına satmanız mümkün.

  İnternet sitesi ise sizden %10 ile %60 arası bir komisyon kesiyor.Ödemeler ise genellikle 100 dolara ulaştığında paypal aracılığıyla yapılmakta.

  Çektiğiniz fotoğraflarda başınızın ağrımamasını istiyorsanız çektiğiniz kişilerden yazılı bir izin almalısınız.18 yaşından küçük birisinin resmini çekmek için ebeveynlerinden imzalı onay almalısınız.

  Fotoğrafta markayı hatırlatacak logo veya şekil gibi unsurlar gözükmemeli.Elinizdeki fotoğraf makinesi başlangıçta orta kaliteli birşey olmalı.İnternetten ücretsiz olarak photoshop öğrenirseniz, çekitiğiniz fotoğrafların satılma şansı dahada artacak.

  Fotoğraf satışı yapabileceğiniz siteler ise;

  Fotolia.com

  Fotolianın ülkemizde temsilciliğinin olması ve Türkçe olması onu diğer sitelerden ayırıyor.Yüklediğiniz fotoğraflardan %20 ile %63 arası komisyon alıyorsunuz.

  Dreamstime.com

  Türkçe desteği olmayan siteye yüklediğiniz fotğraflar ne kadar çok indirilirse komisyon oranınız o kadar çok artıyor.Örneğin başlangıçta yüklediğiniz fotoğraflar

  ilk indirildiğinde %25 olan komisyon

  1-4 arası indirildiğinde %30

  5-9 arası indirildiğinde %35

  10-24 arası indirildiğinde %40

  24-49 arası indirildiğinde %45

  50+ indirildiğinde %50

  komisyon alıyorsunuz.Eğer profesyonel fotoğrafçı olarak seçilirseniz komisyon oranınız seviye farkı olmadan direk %60 oranına çıkıyor.

  Shutterstock.com

  Yeni başlayan stok fotoğrafçılara ödediği yüksek komisyonlarla bilinen site

  Bigstock.com

  Sattığınız fotoğraflardan elde etiğiniz gelirler 30 dolar a ulaştığında paypal aracılığla aldığınız site.

  123RF.com


  Ortalama bir stok fotoğraf sitesi
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş