Flatcast Radyo Temaları Nasıl Yapılır, Photoscape İle Radyo Teması Yapmak, Resimili Anlatımla Radyo

..::İLAYDA::.. 5 Oca 2011

1. PHOTOSCAPE İLE TEMA NASIL YAPILIR RESİMLİ ANLATIM

Sizlere elimden geldiğince tema nasıl yapılır bunu resimli olarak anlatmaya çalışacağım şimdiden herkeze kolay gelsin

not: yaptığınız temaları sitemizde yayınlayabilirsiniz..

NOT: Öncelik Photoscape Proğramı Pc nize Kurmanız Gerekiyor, google "photoscape" yazarak pc indirin bedava bir proğramdır ve türkcedir kullanımıda çok basittir takıldığınız yerleri sorabilirsiniz,

1.İlk olarak düzenle yazısına tıklıyoruz

2.Karşımıza çıkan ekrandan menü ardındanda yeni foto tıklıyoruz.

3.Çıkan ekranda temamızın arka planı ve boyutunu ayarlıyoruz resimdeki boyut ve renk asıl tema boyutudur.Ardından nesne butonuna tıklıyoruz.

4.Çıkan menüde ilk kare şeklini sonra sayı olan kısmını ve sonra renk kısmını ayarlıyorsunuz buda bizim temada çerçeve ve buton yapmamızı sağlayacaktır.

5.Benim yapacağım temada bu ölçüler ve renk uygun olduğu için bu şekilde yapıyorum genelde bunu tavsiye ederim.Ayarlarınızı yaptıktan sonra mausunuzla tema yapacağınız yere geliyorsunuz tıklayıp hiç bırıkmadan ne boyut istiyorsanız çekiyorsunuz.

6.Çerçeveleri yaptıktan sonra butonlarıda yapıyoruz.Burada belirtmek istediğim bir konuda resimde görünen artı ve çarpı işaretleri çarpı resmi siler artı resmi çoğaltır.

Burada önemli bir husus çoğaltma ve küçültüp büyütme işleminin nasıl yapıldığıdır,

Şimdi çizdiğimiz çerçeve varya onun üzerine çift tikliyoruz ve nokta nokta seçili oluyor ve sağ üstte artı işareti sol üstte çarpı işareti olması lazım aşagıdaki resim gibi,

Sonra artıya tıkladığımız zaman çerçevenin aynısından bir tane daha olacak onu mausla ortaya çekerek köşelerden karşılıklı ok işareti olunca küçülterek butonları yapıyoruz aşağıdaki resimdeki gibi,

Yani büyük çerçeveyi köşelerinden ok işaretiyle oynatarak istediğimiz büyüklükde butonlar yapıyoruz,

chat yeri misafirler butonlarınıda yapıyoruz

7.Nesne butonuna tıkladıktan sonra alttaki resimde göründüğü üzere ilk dağ görüntüsü olan butonu tıklıyoruz ardından foto tıklıyoruz.Foto tıklamamızdaki amaç temada kullanacağımız resmi bilgisayarımızdan seçmemizdir.

8.Çıkan ekranda kullanacağınız resmin üzerine tıklıyorsunuz mavi olduğu zaman tamam tıklıyoruz ve resim direk olarak yapmış olduğumuz temaya geliyor gelen resmin kenarlarından ok işaretiyle ufaltıp büyültebilirsiniz ve en uygun yere resmi yerleştirebilirsiniz.2 resmi inceleyiniz

<A href="http://www.goktepeliler.com/vt22/view.php?filename=645tema12.jpg][​IMG][/URL]" target=_blank>[​IMG]

9.Şimdi sıra geldi yazılarımızı yazmaya.Alt tarafta T yazan yere tıklıyoruz ve sıralama ya göre istenilenleri yapıyoruz

1Yazı şekli

2Yazı boyutu

3Yazı rengi

4Yazınızı yazacağınız yer

5İşlem bittikten sonra tama tuşu

10,Ben yazı stilimi seçtim giris yazısını yazdım ve butonun ortasına yerleştiriyoruz bu bütün butonlar bitene kadar devam ediyor.

<A href="http://www.goktepeliler.com/vt22/view.php?filename=557tema14.jpg][​IMG][/URL]" target=_blank>[​IMG]

11Şimdi sırayla kayıt etmeyi göstereceğim

Bu Alttaki yazı her zaman çıkmaz eğer eklenen resim vs çerçeveden taşmıssa çıkar onada hayır tıkladınmı sorun yok,

Evet sonunda temamız bitti:)Hepinize güzel tasarımlar diliyorum umarım anlatabilmişimdir , Yinede Takıldığınız yerleri buradan sorabilirsiniz,

Saygılarımla İLAYDA

2. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

215,720
    1,964
    38

ilaydam harika bir anlatım olmuş dahada anlamayan olursa sorsunlar))))) ellerine gözlerine yüreğine sağlık canım

3. Rica ederim ablam nedemek seninde ellerine sağlık ortak bir çalışma oldu resimleri çeken sensin :):) beğenmene sevindimm
    goz:goz:goz:goz:goz:

4. zahide

215,720
    1,964
    38

esas emek sennin ben fazla bir sey yapmadım, ama güzel bir çalışma oldu insallah faldalananlar olur,, bununla bence herkes tema yapar)))) hadi bakalım görecez, aslında yapanlar burada sergilesin demi))) ilk fisko baslasın)))) fiskoooooooo hadi görelim marifetini))))

5. nidayz

nidayz ÜYE

2
    0
    0

Tema sorunu

selam anlatım ıcın cok tesekkur ederım ama bı sorun var dedıgınız gıbı herseyı aynı sekılde o programdan yaptım ama temayı radyo arka palana alınca resım cok bugulu cıkıyor . Net cıkmıyor. Acaba bunun nedenı ne olabılır bır turlu bulamadım.

6. hmm eğer resimse net olmayan resminizin kalitesi düşüktür daha kaliteli resim kullanmanızı öneririm eğer yazılarsa evet bazı renkler radyoya alındığında yazılar bulanıklaşıyor ona bizde birşey yapamıyoruz malesef
    umarım yardımcı olabilmişimdir saygılar
    acaba:acaba:

7. nidayz

nidayz ÜYE

2
    0
    0

Evet hem yazılar hem resım hepsı kotu cıkıyor acaba dedım ayarlardan yada boyutundanmı olabılır dıyeee ama resımlerıde burdan aldım :)))))))

8. şöyle yapalım ozaman siz o resimleri buraya bir ekleyin birde o resimlerden ben tema yapayım bakalım sorun hangisinde

9. zahide

215,720
    1,964
    38

genelde kaliteli resim yüklüyoruz bende merak ettim hangi resim))))

10. sevemedim_45

sevemedim_45 ÜYE

66
    0
    0

butonları cogaltamıyorum ben biryerde terslikvarama anlayamadım:(((

11. butonu çoğaltmak için butonu yaptıktan sonra üzerine tıklayın yanında artı ve çarpı işaretleri beliriyor artı olana basarsanız buton çoğalır çarpıya basarsanız silinir umarım anlatabilmişimdir takıldığınız yeri sorarsınız yardımcı olurum
    acaba:acaba:acaba:acaba:acaba:

12. ilk olarak butonu yapıyoruz nesneler de dağ şeklindeki butona tıklıyoruz ve sonra temanın boş kısmına tıklıyoruz bu işlemi yaptıktan sonra yeniden butona tıkladığımızda artı ve çarpı işaretlerinin geldiğini göreceksiniz kolay gelsinn

13. tmm güzelde :) bir sorum var ftohosp programınıda versenız cok makbule gecerdı tskurler sımdıden :)

14. Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Oca 2011
  15. SeSSiz_

SeSSiz_ ÜYE

3
    0
    0

Öncelikle anlatım için çok teşekkür ediyorum,sayenizde hiç bilmediyim ama öyrenmeyi çok istediyim konunu öyrendim. Ama benim bir sorunum var, ben radyoda açinca radyoda yazı yazdığımız buton var ya onunla misafirler için ayırdığım yer üst-üste düşüyor. Yardımcı olurmusunuz lütfen?

16. zahide

215,720
    1,964
    38

sessiz onu fcp yaparken ayarlıyorsun... konunun ustası ilayda o bugün yok ama kesin sana cevap yazar.. ama bildiğim kadar fcp yaparken o yerleri ayarlaman gerekiyor.. sana diğer arkadaslarda yazarlar, burasını takip edin,

17. Sen_Yoktun_o_gun.

Sen_Yoktun_o_gun. tasarımcı Tasarımcı

192
    0
    0

Arkadasim Onu Arkaya Gecerek Düzenliyebilirsin Sonrasi Kaydet
    Tusuna Basarak Sorunu Giderirsin Anladigim Kadariyla Temayi Oynamisiniz Düzeltmek Istiyorsunuz Uzaktan Yardim Programi Varsa
    Gerekli Numarayi Bura Yazin Ben Pcnizde Göstereyim
    Program Acik Kalsin Aksi Halde Bazi Seyler Anlatarak Örenilcek Bir Olay Degil 20 Dakkaya Kadar Beklerim Cevabinizi Bekliyorum​

18. SeSSiz_

SeSSiz_ ÜYE

3
    0
    0

Sorumu cvpladığınız için teşekkür ederim. Ama Mehmet arkadaşım her defa size gelibde yardım edib yaparmısınız diyememki,ben kendim öyrenmek istiyorum. Sorunu kendimin hall etmeyimin daha doğru oldugunu düşünüyorum,en azından öyrenmişde olurum lütfen yanlış anlamayın.

Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Oca 2011
  19. SeSSiz_

SeSSiz_ ÜYE

3
    0
    0

Ben o temayi yeniden yapsam o yanlışlık düzelirmi peki?

20. Sen_Yoktun_o_gun.

Sen_Yoktun_o_gun. tasarımcı Tasarımcı

192
    0
    0

Sorun Temada Degil Fcpde Design Tool Tiklayin
    Herseyi Yerine Yerlestirin Girisi Kalini Cet Alani Konuklar Vesayre
    Hersey Yerli Yerince Olunca Yukarda X Isaretin Yanindaki
    Kayit Yerini Tiklayin Acilan Pencereden OK Tiklayin
    Sorun Gider
    Eger Temayi Cikarmak Baskasina Yollamak Istiyorsaniz
    Yani Fcp Olarak
    Presetden Iceri Giriyoruz
    Export To FilesTiklayp Acilan Pencereden
    Unselect All Tusunu Tiklayip Bütün Temalarin X
    Isaretini Kaldirip Sadece Cikarcagimiz Temayi
    X Yapiyoruz Sonra Export Yapip Nere Indirceksek Secip Ismini Yazip Okeyliyoruz Bukadar...
    Umaramim Anlasilir Sekilde Izah Etmisimdir
    Basarilar

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş