Fatcast Portal v2

MaGRuR 9 Mar 2012

 1. MaGRuR

  MaGRuR ÜYE

  8
  0
  0


  Selam;

  Öncelikle sizlere belirtmek istediğim bir konu var. Script çalışmamız kesinlikle ücretsizdir ve çıkar amacı taşımamaktadır. Scriptin teknik detaylarına geçmeden önce bir istirhamım var. Script şu anda beta aşamasındadır ve sürekli geliştirilmek üzere tasarlanıyor, daha kaliteli olması ve daha çok geliştirilmesi için siz dostlarımızın ilgi ve alakasına bağlıdır. Kullanım yaygınlaştıkça çok fazla seçenek yeni özellikler ve yeni temalarla sizlerle buluşacağız. İleriye dönük ücret konusunda zafiyet yaşanmayacaktır ve her zaman ücretsiz olarak kalacaktır. Denemeden uygulamadan karar vermeyelim. Bu script i bağenir ve kullanmak isterseniz yorumlarınızı yazınız ve bizi yönlendiriniz. Gösterilen ilgi ve alakaya dayalı olarak yine burada sizlere yayinlayarak ücretsiz kullanmanızı sağlayacağız.


  Teknik Özellikler;
  Scrip Asp kullanılarak yazıldı, Html5 ve Css3 ile tasarım verildi. Fixed özelliklerle sabit konumlandırma yapılarak 1000px genişlik ve 650px yükseklik verilerek sabit bir stun bloklandırma yapıldı. Sayfa açılış ana sayfa 2.3 ms/dk sonraki sayfa geçişleri 0.2 ms/dk dır. Çok hızlı ve compakt bir tasarım kullanımı kolay ve tam tarayıcı uyumluluyla sorunsuz gezintiler sağlıyor. Tüm ekran modlarını destekleyerek görünüm bozuklukları olmadan doğal bir kalite ortaya koyuyor.

  Özellikler;
  1 ) Arkaplan resimlerden oluşuyor ve jquery ile yapılmış bir slayt gösterim ile zenginleştirildi. Daha sonra her radyo sahibi kendi duvarkağıtlarını seçebilecek.

  2 ) Radyo Jquery ile destekli iframe sistemi ile yayin yapıyor ve kesinlikle site içerisinde gezinirken radyodan düşmessiniz ve aknı sayfa içerisinde hem radyoyu dinlerken hem tüm içerikleri gezebilir tamamen özgür olabilirsiniz. Radyoyu tek tıklamayla gizleyip site içeriklerini görüntüler ve tekrar tek tıklamayla görünür hale getirebilirsiniz.

  3 ) Üyelik sistemi mevcuttur ve tüm işlemler üye kayıtları ile gerçekleştirilmektedir.

  4 ) Yayin sitemi site üzerindeki üyelik sistemi ile yapılmaktadır. Radyo sahibi tek tıklamayla dj yetkisi verdiği üyeler otomatik olarak dj kadrosunda sıralanır ve dj girişine hak kazanır. Dj yetkisi verilen dj SİD ve şifre olmadan flatcast sitesine hiç girmeden özel bir sistem aracılığı ile direkt olarak yayına girer. Dj paneline giriş yapan dj yetkisi almış üye sadece site üyelik bilgilerini girdiğinde otomatik olarak flatcast sunucusundan yayin devralınır. Dj yetkisi olmayan kişiler giriş yaptığında Dj olmadığını belirten bir uyarı sayfası görüntülenir. En önemli özelliklerinden birisi budur. Çünkü SİD kimse tarafından bilmez ve güvenli bir ortam sağlanmaya yardımcı olunur. Bir kişinin dj yetkisini kaldırmak için sürekli yayin şifrenizi değiştirerek herkese şifre dağıtmaniza gerek yok. Yönetim girişinden ilğili kişinin yetkisi alırsınız.
  9
  5 ) İstek paneli mevcuttur. Hemde dünyada eşi benzeri olmayan bir teknolojiyi kullanmaktadır. Yine üye girişi yapan misafiriniz istek paneline giriş yapar ve Youtube, google video, Wimeo vs. dünyanın en büyük video paylaşım sitelerini tarayip size bir liste sunan müzik arama sistemi yapılmıştır. İstediğiniz sanatçı ve ya parçayı ararsınız ve milyarlarca sonuç saniyeler içinde taranır ilgili parçayı ister indirir, ister dinler, isterseniz de yayındaki sunucuya istek olarak gönderebilisiniz ve gönderirken de bir mesaj ekleyerek dostlarınıza armağan edersiniz.FFmpeg.exe adi ile unix sunucular kullanılarak tüm videolari 5 sn. de mp3 çevirerek size indirebileceğiniz bir link sunulur ve sadece tek tıklamayla gönderilen isteği indirebilirsiniz. Bu sistem tüm programlarınızı devre dışı brakicak ve rahatlığın teknolojinin keyfini çıkaracaksınız. İstek paneline gelen mesajları istekleri dj hiçbir işlem yapmadan otomatik olarak görüntüler. Gönderilen istek anında dj tarafından görünür.

  6 ) Üyelik sistemi mail onaylıdır ve rastgele üye olamaz misafirleriniz. Gelen misafirleriniz admin panelinizden an be an takip edebilir. Kaç kişi bağlı ip adresi ne, işletim sistemi ne, tarayıcısını, hangi ülkeden bağlanıyor, son giriş tarihi, hangi sayfadan veya siteden girmiş radyonuza kaç kere gelmiş ve o anda hangi sayfada olduğunu tüm bilgilerini görürsünüz. Sadece tek tıklamayla banlarsınız. Banlanan kişi modemini yenilesede pc ye format atsada birdaha kesinlikle sitenize giriş yapamaz. Guest gelip rahatsiz etmeye son verdik.

  7 ) Sistem de mesajlaşma ve tüm üyelik işlemleri kolayca yapılabilir. Diğer üyeler özel mesaj gönderilebilir. Eğer istenirse mesaj alımını kapatabilir ve profilinizdeki iletişim bilgilernizi gizleyebilirsiniz. Her üyenin profili ve yorum paneli bulunmaktadir.

  8 ) Online destek ve yardım sistemi mevcuttur. Seçmiş olduğunuz Msn adresiniz web sayfasına enteğre edilmiş bir sistem ile tüm misafirleriniz sizinle irtibata geçebilir. Özel msn adresiniz online olarak radyoda yayinlanir ve çevrim içi veya çevrimdışı olduğunuz her dakika görünür.

  8 ) Admin panelinde radyo sahibi duyuru girebilir radyonun ismini detaylarını, kurallar yazabilir ve bir çok özelliği otomatik olarak gerçekleştirebilir.

  9 ) Bu sistem paralı parasız, blog ve benzeri tüm ortamlarda her yerde yayınlanabilir. Sorunsuz şekilde çalışır. Herhangi bir bilgi ve ücret gerektirmeden sadece verilen kaynak kodunu yayınlamak istediğiniz site ve ya blogcu adresinize koymanız yeterlidir.

  Daha detaylarını yazmaktansa mevcut deneme yayini yapan bir radyo adresi vereyim oradan canli canli görün ve test edin. Göremeyeceğiniz kısımların ekran görüntüsüne bakabilirsiniz. Bu sistem şu anda tam olarak halka açılmadı ve herkese ücretsiz olarak sunma fikrini hayata geçirmek istiyorum ve bu başlık altındaki yorumlarınız ve ilginiz alakanıza bağlı olarak yayinlayacağım en kısa sürede. İleride beklenen ilgiyi görür yeterli destek verilirse çok muhteşem özellikler düşnüyorum. Bazıları ; büyük bir forum özelliği ekleyebilirim tema sistemi enteğre ederek tüm kullanıcılar için bir tema havuzu oluşturabilirim ve ayrıca bu sistemi kulanan tüm radyolarda yayinlanmasını ve prestij kazanmanız ve reklam yapmanız mümkün olabilir. Üyelerin aktifliği ve anlanma sayıları paylaşımları yaptığı çalışmalar bir rütbe sistemiyle güvence altına alınır ve kariyer oluşturursunuz. Canli yayinlar yapılabilmesi için online olarak HD ses ve video kalitesiyle yayin imkanı sunulabilir.

  Lafın kısası ilgi olursa Türk imzalı flatcast yapabilir gerekli yatırım ve sponsorluklar sağlanarak Türk bayrağı taşıyan gurur tablosu bir sisteme imza atabiliriz. Kullandığımız alman bir şirket değil Türk yapımı ücretsiz bir sistem olur..

  örnek radyo ;www.yozgatınsesifm.com

  Aşağıdaki resimde giriş yapan kullanıcılar gözüküyor..

  [​IMG]
   
 2. 38erciyes

  38erciyes ÜYE

  283
  61
  1


  2.gif
   
 3. 38erciyes

  38erciyes ÜYE

  283
  61
  1


  bu sitemden bende isterim
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş