Facebook devrimi, GPS cihazlarının yolunu açtı, Kişi Takip Cihazı Nasıl Çalışıyor, Kişileri Takip ed

İSADAMİ 4 Mar 2011

 1. İSADAMİ

  İSADAMİ tasarımcı Tasarımcı

  56,425
  11,390
  0


  [​IMG]
  CeBIT Hannover 2011’de Arvento Mobile Systems tarafından geliştirilen ve araçların iPad ve iPhone üzerinden izlenmesini sağlayan sistem büyük ilgi görüyor.

  YERLİ araç takip sistemleri şirketi Arvento Systems Genel Müdürü Özer Hıncal, Ortadoğu'da yaşanan siyasi değişimlerin teknoloji açısından da yeni pazarlar açtığını söyledi.

  Hannover'deki CeBIT Fuarı'na katılan Arvento'nun Türkiye'de ürettiği cihazları 18 ülkeye ihraç ettiğini belirten Hıncal, "Mısır'da Mübarek döneminde ulusal güvenlik kaygıları gerekçe gösterilerek, araş takip ve GPS sistemlerinin kullanılması yasaktı. Ama şimdi bu yasağın kalkması gündemde ve pazarda bir serbestlik dönemi başlayacak" dedi.

  GSP teknolojisine dayalı takip sistemlerine, dünyada daha çok hırsızlık gibi suistimallerin yüksek oranda yaşandığı yerlerde ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Hıncal, "Bu yüzden Mısır ve Suriye gibi ülkelerde takip sistemlerine olan talep daha da artacaktır. Mısır'da yasak kalkmak üzere, Suriye'de ise direkt yasak yok yalnız, güvenlik gerekçesiyle GPS sistemlerinin yasal prosedürleri çok uzun" diye konuştu. CEBIT'te dünyada bir ilk öolam özelliği taşıyan iPhone ve iPad cihazları üzerinden araç takip ve filo yönetim hizmeti sağlayan yeni uygulamalarını tanıtan Arvento'nun Genel Müdürü Özer Hıncal, Türkiye’deki 200 bin adetlik araç takip sistemleri satışının yüzde 50’sine hakim olduklarını belirtti.

  Araç takip sistemlerinin Pazar lideri markası Arvento Mobile Systems, iPhone ve iPad cihazları üzerinden araç takip ve filo yönetim hizmeti sağlayan yeni uygulamalarını görücüye çıkardı. iPad ve iPhone uygulamaları sayesinde, Arvento web/ desktop programını kullanan Arvento kullanıcıları, masa başında ya da ofis dışında oldukları saatlerde iPhone ve iPad cihazlarından sisteme bağlanarak araçlarını takip ve kontrol edebiliyorlar. “Araç takip sektöründe bir ilke imza attık” diyen Arvento Genel Müdürü Özer Hıncal, uygulamalara Apple Store üzerinden ulaşılabileceğini ve ilk bir yıl için ücretsiz kullanım olanağı sağladıklarını söyledi.

  Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen CeBIT Bilişim Fuarı’na 3’üncü kez katıldıklarını belirten Özer Hıncal, Türkiye’nin yanı sıra 17 ülkede faaliyet gösterdiklerini ve geliştirdikleri en yeni ürünleri Hannover’da dünya pazarına tanıttıklarını söyledi. Arvento’nun aynı zamanda dünyada mobil takip sistemleri alanında donanımı ve yazılımı bir arada üreten sayılı firma arasında yer aldığına dikkat çeken Özer Hıncal, Türkiye’deki 200 bin adetlik araç takip sistemleri satışının yüzde 50’sine hakim olduklarını ve, Türkiye’de 7 milyon aracın takip sistemine ihtiyacı olduğunu ifade etti.

  Geliştirdikleri IPad ve IPhone üzerinden araç takip sistemi ile dünyada bir ilke imza attıklarını vurgulayan Hıncal, mobil çalışan yöneticiler için can simidi olabilecek bir yazılım geliştirdik. Arvento web ve desktop yazılımları kullanıcıları, istedikleri zaman Iphone ve Ipad cihazlarından da Arvento sistemine bağlanarak araçlarını takip ve kotrol edebilecek. Kullanıcılar araçlarını takip ve kontrol etmenin yanı sıra alarm ve uyarı mesajları alarak, güncel ve geçmişe yönelik raporları da görebilecekler. Bizim işimiz şirket yöneticilerinin hayatlarına esnek çözümler sunmak…Bu ürün ile şirket yöneticileri ofis dışında oldukları saatlerde de şirket araçlarını takip ve kontrol edebilecekler” dedi.Mobil teknolojiler üretmek amacıyla yüzde 100 yerli sermaye ile Türkiye’de kurulan Arvento Mobile Systems, CeBIT Fuarı’nda Treyki Mini Takip Sistemi, imt.14 Araç Takip Cihazlarının tanıtımını da yapıyor.
  [​IMG]

  Kişi takibi artık çok daha kolay…

  Treyki Kişi ve Nesne Takip Sistemi de Arvento’nun CEBIT standında dikkat çekici ürünler arasında yer alıyor. Özellikle, ilgiye ve bakıma ihtiyaç duyan kişilerin güvenliği ve takibi göz önüne alınarak geliştirilmiş bir kişi ve nesne takip sistemi olan Treyki ise yaşlıların, çocukların, Alzheimer hastalarının güvenliği ve takibinde, arama-kurtarma operasyonlarında, kıymetli eşyaların taşınmasında, doğa sporlarında ve evcil hayvanların izlenmesi gibi çok sayıda farklı alanda kullanılabiliyor. Treyki; küçük ebatları ve hafifliği ile çantada, cepte hatta bir klips ile üstte kolayca taşınabiliyor. Sadece 55 gram ağırlığındaki Treyki, tek bir butona basarak önceden tanımlanmış numaralara Acil Durum (SOS) sinyali gönderebilir, aranabilir veya tek bir tuş ile önceden tanımlanmış bir numarayı arayabilir ve handsfree özelliği ile sesli görüşme yapılabilir, tanımlanabilir butonlar sayesinde tek bir tuş ile önceden tanımlanmış kişi veya kişilere SMS veya e-posta gönderebilir ve Entegre G-Sensör sayesinde çarpma, düşme gibi durumları algılayabilir.

  Araç takibinde en gizli ve en güvenli yöntem Arvento’da

  Arvento’nun 2010 yılı sonunda pazara sunduğu araç takip cihazı imt.14, teknolojisi ile dünya pazardaki diğer araç takip cihazlarından ayrılıyor. GSM ve GPS antenleri ve alıcıları entegre tek bir ünite olan imt.14, ek anten ve benzeri ekipman ihtiyacı olmadan araçta görünmeyen gizli yerlere kolayca monte edilebiliyor. 50 kanal GPS alıcısı ve Assist GPS özelliği ile mümkün olan her koşulda ve en hassas şekilde konum tespiti sağlayan bu cihaz, akü bağlantısı kesilse bile kendi bataryası ile en az 7 saat çalışabiliyor. Genişleme portları ile birçok ilave sensör bağlanabilen cihazı değiştirmeye gerek kalmadan birçok ilave özellik eklenebiliyor. Entegre G-Sensörü, araç kaza yaptığında, izinsiz hareket ettiğinde veya çekici ile çekildiğinde alarm mesajı gönderiyor, ayrıca hatalı GPS sinyalleri nedeni ile yanlış sinyal vermiyor. Firmware uzaktan güncellenebilir, tüm parametrik değerler uzaktan değiştirilebilir. Cihazın içinin açıldığını algılayan sensörde, GPS Jammer algılama ve benzeri güvenlik özellikleri bulunuyor.

  Türkiye sınırları Arvento’ya emanet

  Anvento tarafından geliştirilen ‘imt. 52’ cihazı ise besleme ve montaj imkanı olmayan projeler için geliştirildi. Gümrük Müşteşarlığı, Türkiye sınır kapılarından giriş ve transit geçiş yapan bütün şüpheli araçları, imt.52’nin yer aldığı Arvento Araç Takip Sistemi ile takip ve kontrol ediyor. Bu sistem sayesinde gümrüklerdeki yasadışı ticaretin ve kaçakçılığın önüne geçilmesi konusunda önemli aşamalar kaydedildi. Mıknatıslı sistem sayesinde araçlara kolayca tesis edilebilen bu cihazın aracın üstüne bırakılması yeterli. Standart bataryası ile sürekli çalışma modunda (dakikada bir konum bilgisi) en az 350 saat kesintisiz çalışır, IP67 standardında tasarımı ile suya, toza, düşmeye dayanıklıdır. Her türlü dış hava koşulunda kullanılabilir, cihazın altına entegre sensör sayesinde araca takıldığını ve araçtan söküldüğünü algılayarak uyarı mesajı gönderir, cihazın izinsiz olarak kapatılması yazılım yoluyla engellenebilir.
   
 2. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  216,246
  1,977
  38


  paylaşım için teşekkürler,
   


 3. faydalı bilgiler paylaşım için teşekkürler
  ;D;D;D;D


   
 4. sisi06

  sisi06 ÜYE

  1
  0
  0


  güzel yazı olmuş elinize sağlık :)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş