Evde Yapılan Acı Biber Turşusu İspanyol Biberi ( Yalaperos) Turşusu, İspanyol Acı Biber Tursusun, Ha

zahide 6 Eki 2011

1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

211,734
    1,930
    38

Evde Yaptığımız Acı biber ( Yaleperos) biberi turşusu nasıl yapılır onu tarif etmeye calısacam, Kışın her yemeğin yanında garnitür olarak kullanacağınız bir turşudur, ayrıca iştah acıcı özelliği ve kolestrolü düsürdüğü söyleniyor,

Malzemeler,

Bir kilo Yaleperos Biberi (ispanyol Biberi) pazarlardarahatlıkla bulabilirsiniz
    tuz, sarımsak, sirke

Yapılışı,

Acı biberleri halka halka doğrayacaksınız, ayırabildiğiniz kadar çekirdekleri ayırın,

doğradığınız biberleri kavanozlara basarak sıkı sıkıya doldurun, eldiven giymek tavsiye edilir, biberler acı olduğu için elleri yakabilir,

Kavanozlar iyice dolunca içine bir yemek kaşığı kuz attığınız sirkeyi kavanoz dolana kadar doldurup ağzını sıkıca kapatın, kışın yemek için bir yere kaldırın,

2. zahide

211,734
    1,930
    38

kışın tarhana tursununu yanında ikram ederiz demi))))

3. MaSuMCaDı

MaSuMCaDı ÜYE

8,738
    0
    0

zahidemmmm o ellerini sakın gözlerine götürme :)) yanarsın sonra bize kim süsler yapacak :))

4. MaSuMCaDı

MaSuMCaDı ÜYE

8,738
    0
    0

ellerine kollarına saglık cnm güzel paylasım

5. Üffffff süper bunlar... Yaaa ama ben burada nerde bulacm :((( neyse yarin bi dolanirim bakalim belki bulurum .. Ellerine saglik canimmm

6. zahide

211,734
    1,930
    38

yıldızım kesin vardır, sizlerde daha güzelleri var))) fransada pazara çıktım biraz farklı ama sizdede sebze çok.

7. zahide

211,734
    1,930
    38

cadım eldiven giydim))))

8. mayhos

mayhos ÜYE

299
    0
    0

himmmmm ne desem ki acaba

9. sevilay63

sevilay63 ÜYE

7,622
    0
    0

yaaaaaaaaaa
    karnim acikdii ahh sicak bir tarhanaylaa iii gider buyrunn hep beraber olsun

10. Carsi pazar dolasacam yarin Zahidemmm, gec gelirsem siteye senin sucun :)))))))))))))))

11. zahide

211,734
    1,930
    38

tamam yıldızım))) hadi bakalım kimin turşusu güzel olacak)))

12. sevilay63

sevilay63 ÜYE

7,622
    0
    0

of ellerine emeklerine saglik tarhanin yanidaa harika olurrr hic usumez insannn

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş