Eskişehir Sporun Tesis İnşaatları, Es Es Tesisleri Göz Kamaştıracak, Es Es Antreman Sahaları Yenilen

zahide 23 Mar 2010

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  204,664
  1,800
  38


  Tesislerimiz göz kamaştıracak…

  Şu an adeta bir şantiyeyi andıran Eskişehirspor Tesisleri’nde gerçekleştirilen yenileme çalışmalarını siz Eskişehirspor taraftarları için yerinde inceledik.

  Çalışmalar tamamlandığında Anadolu’daki en iyi tesislerden biri olacak olan Eskişehirspor Tesisleri’nde bugünlerde hummalı bir çalışma yürütülüyor. Spor-Toto Teşkilat Müdürlüğü’nün sağladığı kaynak ve Eskişehir İl Özel İdaresi’nin gerçekleştirdiği kontrol ve ihale süreciyle tesislerimizde devam eden düzenleme çalışmalarını sizler için mercek altına aldık.

  Antrenman sahaları yenileniyor Tesislerdeki çalışmalara eski antrenman sahalarının sökülmesiyle başlandı. Bu iki saha, toprağın yağışa doyduğu kış mevsiminde su tutmaması ve zemindeki gerekli geçirgenliğin sağlanması için drenajlı hale getirildi. Bunun için sahalarımızın bulunduğu alanda zemin tesviyesi yapıldıktan sonra kanallar açılarak drenaj boruları döşendi. Bunun üzerine, geçirgenliğin kaybolmaması için 3 tabaka halinde ve farklı ölçülerde kalın kum döküldü. Yakın zamanda da sahanın en üst katmanına toprak yayılarak üzerine çim serilecek. Ayrıca hem bu iki antrenman sahası, hem de inşası devam eden sentetik sahanın ışıklandırılması da yapılarak tesislerimizde akşam antrenmanlarının yapılması da sağlanacak. Antrenman sahalarındaki kalan çalışmaların yaklaşık 30-45 gün içinde tamamlanması öngörülüyor.

  Sentetik saha yapım aşamasında Altyapıdaki oyuncularımızın ve onların yanı sıra, özellikle kış mevsiminde diğer antrenman sahalarının kullanılamadığı durumlarda A takımımızın da kullanabileceği bir sentetik sahanın yapımına da başlandı. Şu an altyapımıza tahsis edilen eski tesis binamızın yan tarafına inşa edilen ve mevzuata uygun standartlarda olan sentetik sahamız da, tıpkı antrenman sahalarında olduğu gibi drenajlı olacak. Ayrıca tel örgülerin de tamamen yenilendiği bu alanda önümüzdeki dönemde, altyapıda çocukları olan anne babaların, gelip bir yandan çocuklarının maçlarını izlerken bir yandan da soluklanabilecekleri bir kafeterya da inşa edilecek.

  Altyapı tesisleri ve kapalı spor salonu Eskiden A takımımızın kullandığı, fakat yeni tesislerin inşa edilmesiyle altyapının kullanımına sunulan ve aynı zamanda içinde kapalı spor salonunu da barındıran binanın yenileme çalışmaları da şu an itibariyle projelendirme aşamasında bulunuyor. Projenin kesinleştirilmesinin ardından bu alanda da kaynak arayışına girilecek. Ancak şu anki haliyle altyapının kullanımında olan binada çalışmaların önümüzdeki yılın yaz döneminde başlayacağı düşünülüyor.

  Çevre düzenlemesi yapılacak Bu arada tesislerimizin girişinde Eskişehirspor ürünlerinin yer aldığı bir mağaza da açılacak. Bu şekilde takımımızın antrenmanlarını izlemeye gelen taraftarlarımızın aynı zamanda takımımızın kullandığı forma vs. ürünleri satın alabilmeleri de sağlanacak. Tesislerimizde tüm bu çalışmalar tamamlandıktan sonra çevre düzenlemesi de yapılacak ve böylece tesislerimiz binalarından sahalarına kadar baştan sona yenilenmiş olacak.

  kaynak: Eskişehirspor Dergisi
   
 2. arnavutali

  arnavutali ÜYE

  1,825
  0
  0


  ELİNE YÜREĞİNE SAĞLIK,ARKADAŞIM GÜZEL PAYLAŞIMDI[​IMG]
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş