Enerjimizi nasıl yükseltiriz, Enerjimi yükseltmek istiyorum, Enerjimin düsmeni istemiyorum ne yapmam

'Bunları Biliyormusunuz?' forumunda zahide tarafından 8 Kas 2017 tarihinde açılan konu

By zahide on 8 Kas 2017 20:45
 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  195,737
  1,492
  38

  Bu 10 neden yüzünden hep düşük enerjiyle dolaşıyorsun. Enerjinizi yükseltmek istiyorsanız bu 10 nedeni mutlaka öğrenin. Nedenler ve çözümleri yazımızda keşfedin.
  Kararsızlık
  Enerjinizi en çok tüketen nedir derseniz bu maddeyi söylerim. Kararsız olduğunuz her olayda yoğun bir enerji harcasınız ta ki karar verene kadar. O halde önemli olan seçim yapmak ve kendinize güvenmektir.
  Kaygılar
  Bunun içinde sürekli takılı olaylar var. Bir olayda veya duyguda takılı kaldığınızda sürekli olarak ona enerji yollarsınız ve sonunda enerjinizi tüketirsiniz. Hayatta önce kendinize güvenin ve başarılı olacağınıza inanın. Korkularınızı değil umutlarınızı besleyin.
  Yoğun Düşünceler
  Bir konu veya olaylar hakkında düşüncelere takılı kalmak kadar kötü bir durum yoktur. Sürekli olarak düşünen zihin haliyle enerjinizi de bitirecektir. Bunun için meditasyon ve olumlama yaparak yoğun düşünmeyi azaltmalısınız.
  Sonraya Attığınız İşler
  Ertelediğiniz her iş ve olay enerjinizi düşürecektir. Bundan bir an önce kurtulmalı ve bitirmeniz gereken işleri bitirmelisiniz.
  Zorunlu Kaldığınız İşler
  Birilerinin ricalarıyla zorunlu olarak yaptığınız işler enerjinizi yerle bir eder. İstemeyerek yapılan işler sizin enerjinizi iki katı fazla düşürür.
  Başarısızlık Düşüncesi
  Hayatta enerjinizi düşüren bir diğer eylemde başarısız olacağınız düşüncesidir. Buna umutsuzlukta eklenir. Yapmanız gereken en önemli adım farkındalıktır. Şunu anlamalısınız ki başarısızlık yoktur denemeler vardır. Her deneme bir tecrübenin kapısını aralar.
  Keşke Psikolojisi
  En büyük hatamız keşkelerdir. Hayatta keşke diye bir şey yoktur. Bir şey yaşandıysa bu olması gerektiği için yaşanmıştır. Keşke ile başlayan her cümleyi hayatınızdan çıkarmalısınız.
  Olumsuz Düşünceler
  Bizi bitiren en büyük durum olumsuz düşüncelerdir. İnsan beyni olumsuz düşünmeye göre ayarlanmıştır. Bunu değiştirecek olan sizsiniz. Olumlama yaparak ve olumlu düşünceye farkındalık yaparak ulaşabilirsiniz.
  Negatif Ortamlar
  Enerjiniz düşükse bunun bir sebebi de bulunduğunuz ortamlardır. Gün içerisinde yaşadığınız iş ortamının gerginliğini parkta yarım saat yürüyüşle veya evinizde bir köşe yapıp oturarak ve sevdiğiniz bir aktiviteyi yaparak geçirebilirsiniz.
  Kendinize Zaman Ayırmamak
  En büyük eksiğimiz bu. Telefona vakit ayırıyoruz. Arkadaşlara da öyle. Çoğu zaman işe mesai saatleri dışında vakit ayırıyoruz. Ama kendimize vakit ayırmıyoruz. Kendinizi şımartın. Sevdiğiniz bir tatlıyı veya meyveyi alın bir süre telefonu kapatın. Sessiz bir ortamda kendinizle baş başa kalın. Göreceksiniz düşük enerjiniz değişecektir
   

Yorumlar

'Bunları Biliyormusunuz?' forumunda zahide tarafından 8 Kas 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş