Diktiğimiz Ağaçların Son Durumu,

zahide 12 Ağu 2009

1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

193,592
    1,393
    38

Bilindiği gibi geçtiğimiz mart ay ında köyümüzün , sivrihisardan giriş yol boyu, mezarlık için ve mezarlıkla yol arası, okul bahçesi, büyük gölün sağ tarafı ve düden mevkilerine 3500 ağaç diktik, hemen hemen hepsini dikenli tellerle korumaya aldık, dikilen ağaçların büyük bir bölümü tutmuş, tabiki kuruyanlar ve hiç yeşermeyenler var, hepsinin tutmasını tabi beklemiyoruz, benim kendi kanımca bu kadarının tutması bile büyük başarı, mezarlık, okul, ve duden damlama sulamasını daha önce yapmıştık, son olarak gölün yanındaki park alanını damlama sulama yaptık, bir tek yol boyu tankerle sulanacak, böylece sulama sorununu büyük bir kısmını halletmiş olduk, seneye yani önümüzdeki martta kuruyan ağaçların yerine yenileri dikilecektir, yine gözlemlediğim kadarıyla köyümüzde akasya ve salkım sögüt daha çabuk tutuyor ve büyüyor bundan sonraki dikimleri bu iki agaç üzerinde yoğunlaştıracağız, üzülerek söylerimki biz köy dısında yasayanlar köyde yasayanlardan daha ilgiliyiz, köyde yasayanlar hemen hemen hiç ilgilenmiyorlar buda beni üzdü acıkcası, bizler bu yola baş koyduk sonuna kadar gidecegiz, ben diyorum biz bu agaçları çocuklara diktik ve bu gerçek, bu agaçlar köyümüzün çocuklarının biz bu agaçları büyütene kadar onlarda büyüyecekler ve biz bu ağaçları onlara teslim ederceğiz, bu yolda bana destek olan herkese teşekkür ediyorum, her seye rağmen umutluyum...

Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ağu 2009
  2. Uckun

Uckun ÜYE

70
    0
    0

Ellerinize Sağlık güzel bir İmece içine girmişsiniz.İnşallah güzel sonuclar alırsınız.Bende köylü olduğum için Ağacın ne demek olduğunu cok iyi bilirim.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş