Depresyonu Kendimiz Yenebilirmiyiz, Depresyonu Doğal Yollarla geçirmek nasıl olur, Depresyonda nasıl

zahide 9 May 2017

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  202,270
  1,711
  38


  Ruh haliniz sürekli kötü mü? Depresif misiniz? Ya da içinizden hiçbir şey yapmak gelmiyor mu? Basit bir depresyon geçiriyor olabilirsiniz ve muhtemelen atlatmak için ilaca ihtiyacınız yok. Çok daha iyi hissetmenize yardımcı olacak doğal ilaçları keşfetmek için okumaya devam edin.
  Sarı Kantaron ve Mabet Ağacı
  Sarı kantaron olarak bilinen Hypericum perforatum, hafif depresyonların tedavisine ve anksiyeteyi kontrol etmeye yardımcı olmada demlenerek kullanılır. Etki mekanizmasının nasıl meydana geldiği bilinmese de, sarı kantaron kullanan kişilerde görülen neşe gibi olumlu etkiler sebebiyle, bilimsel çalışmalar bu bitkinin doğal bir antidepresan olarak kullanılabileceğini destekliyor.

  Depresyonu doğal yollarla yenmek için mabet ağacı kullanılabileceğine dair de bilimsel kanıtlar mevcuttur. Antidepresan ilaç tedavisine yanıt vermeyen bir grup hastayla 1993 yılında bir çalışma yapılmış ve bu hastalara günde üç kez 80 mg mabet ağacı özü verildiğinde iyi sonuçlar alınmıştır. Görünüşe göre bu öz, beyindeki serotonin seviyesinin artmasına yardımcı olmuş ve iyi hissetmeyi sağlamıştır.
  Depresyonla Savaşan Besinler
  Kötü hissettiğinde buzdolabına saldırmaya karar verenlerden misiniz? Bazı yiyecekler neşelenmenize yardımcı olabilir. Bunlardan bazıları şunlardır:
  Muz – Genellikle kan şekeri düşünce insanın ruh hali kötüleşir ve olumsuz düşüncelere kapılır. Muz bol miktarda şeker ve triptofan içerir. Triptofan, “mutluluk hormonlarından” biri olan serotoninin bir ön-maddesidir.
  Çikolata – Çikolatanın içindeki şeker ve kakao yağı, triptofanın vücut tarafından daha kolay emilmesine yardımcı olup serotonin üretimini arttırır. Ayrıca, sinir sistemi üzerinde uyarıcı etkiye sahip feniletilaminler içerir. Yüksek miktarda kalori içerdiği için, ölçülü olarak tüketilmesi tavsiye edilir.
  Sert kabuklu yemişler ve badem – Bu kuruyemişler omega-6, omega-3 yağ asitleri ve polifenoller içerir. Bu maddelerin sinir sistemi üzerinde oldukça olumlu etkileri vardır. günün herhangi bir saatinde, yemeklerden ayrı olarak veya salatalarla birlikte tüketebilirsiniz.
  Daha İyi Hissetmek için Yaşam Tarzınızı Değiştirin
  Olumsuz düşüncelerden kurtulmak ve depresyona karşı savaşmak için yapabileceğiniz daha birçok şey vardır. Daha iyi hissetmenizi sağlayabilecek bu basit ipuçlarına odaklanın:

  Biraz hareket edin. Egzersiz yapın, dans edin, yürüyüşe çıkın veya parkta koşu yapın. Tüm bunlar depresyon için mükemmel doğal ilaçlardır. Fiziksel aktivite, muhteşem hissetmenizi sağlamak için beyinde çalışan bir madde olan endorfinin salgılanmasını sağlar.
  Açık hava aktiviteleri. Güneş ışığı ile doğrudan temas etmenin, vücuttaki serotonin seviyelerini arttırdığı kanıtlanmıştır. Güneşten faydalanmak için, sabah erkenden veya akşamüstüne doğru açık hava aktiviteleri yapın. UV ışınlarının zararlı etkilerine karşı daima tedbir almayı da ihmal etmeyin.
  Mümkün olduğunca çok gülün. Gülmek de bol miktarda endorfin salgılanmasını sağlar, rahatlatır ve stresi yok eder. Eğlenceli filmler izleyin, arkadaşlarınızla dışarı çıkın ve gülebildiğiniz kadar çok gülün. Bu çok daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.
  Hayatta hepimiz bazen kötü dönemlerden geçebiliriz. Zihinsel durumunuzu düzeltmek için bu basit ipuçlarını uygulayın. Ancak semptomlar geçmezse ve uzun bir süre boyunca üzgün hissederseniz, kronik depresyon geçiriyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda derhal doktorunuza danışmalısınız.
  kaynak: sağlığa bir adım
   
 2. ASİ-MELEK

  ASİ-MELEK süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  5,784
  739
  0


  Emeginize saglik abla güzel paylaşım ııcn tskrler...*
   
 3. D.A.M.L.A

  D.A.M.L.A ÜYE

  19,759
  1,022
  0


  ABLACIM emeğine sağlık güzel paylaşım için teşekkürler
   
 4. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  202,270
  1,711
  38


  teşekkürler sağ olun,
   
 5. S£V®

  S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  167,074
  2,738
  36


  ZAHİDE Hanım Emegine sağlık paylaşım için teşekkürler
   
 6. *sivaslii..

  *sivaslii.. süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  6,158
  469
  38


  Emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler
   
 7. KAFKASKIZI

  KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  47,779
  1,725
  0


  çok güzel bilgiler emeğine ellerine sağlık Zahide'm güzel paylaşımın için teşekkür ederim can,
   
 8. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  202,270
  1,711
  38


  teşekkürler sağ olun
   
 9. selin34

  selin34 süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  6,482
  1,367
  0


  Emegine saglık Zahidem paylasım icin tskr ederiz
   
 10. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  202,270
  1,711
  38


  teşekkürler sağ olun,
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş