Davetiyelerde Bunlara Dikkat!, Davetiye Yazılırken Nelere Dikkat Edilmeli, Davetiyelerin Hazırlanmas

..::İLAYDA::.. 30 Mar 2011

 1. ..::İLAYDA::..

  ..::İLAYDA::.. tasarımcı Tasarımcı

  14,164
  3
  0
  Davetiyelerde Bunlara Dikkat!
  Düğün davetiyeniz, davetlilerin, düğününüz hakkındaki ilk izlenimidir. Bu nedenle, davetiyenizin sizi ve eşinizi en doğru şekilde yansıttığından emin olun. Örneğin, sizin ve eşinizin baş harflerini ya da eğlenceli resimlerinizi kullanarak, yaratıcı bir şekilde davetiyelerinizi kişiselleştirebilirsiniz.

  Davetiye hazırlatırken, dikkat etmeniz gerekenler ise şöyle:

  Davetiyelerinizi düğünden 6 ay önce sipariş edin.
  Sakın kişi başına bir davetiye diye hesap yapmayın, çift veya aile başına bir davetiye göndermelisiniz.
  Davetiyelerinizde saati belirtmek için �A.M.� ya da �P.M.� gibi kısaltmaları kullanmayın.
  Eğer düğününüz uzakta ya da karışık bir yerde ise, davetiyenize mutlaka adres krokisi de ekleyin. Gerekirse, adres tarifi için arayabilecekleri bir numara da yazmayı unutmayın.
  Eğer, beğeninize göre bir davetiye modeli bulamazsanız, davetiyelerinizi kendiniz tasarlamaktan da korkmamalısınız. El yazısı ile özenli hazırlanmış davetiyeler her zaman güzel bir ilk izlenim oluşturur. Üstelik bu sayede, davetiyelerden tasarruf da etmiş olursunuz. Yazısı güzel olan bir arkadaşınızdan da size düğün hediyesi olarak, bu konuda yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.
  Davetiyenizi hazırlayan firmaya son onayınızı vermeden önce mutlaka yazdıklarınızı kontrol edin ve kendiniz dışında dikkatli birine daha kontrol ettirin.
  Adres hataları için 25 adet ekstra zarf sipariş edin. Eğer davetli listeniz daha büyükse o zaman sayı 25�i de geçebilir.
  Eğer düğününüze katılanlara ya da size evlilik hediyesi alanlara, kart yolu ile teşekkür etmek isterseniz, davetiyecinizden, düğün davetiyenizle uyumlu teşekkür kartları da hazırlamasını isteyebilirsiniz.


  Davetiyeleri Postaya Verirken
  Davetiyelerinizi, genellikle düğünden 4-6 hafta önce postaya verebilirsiniz, ancak arada bayram ve tatiller varsa 8 hafta öncesinden de gönderemeye başlayabilirsiniz.
  Kare şeklindeki zarfların postalanması dikdörtgen olanlara göre biraz daha masraflı olabiliyor bunu da hesaba katın.   


 2. Paylaşım İçin Çok Teşekkür ederim
  İlaydam
   
 3. ..::İLAYDA::..

  ..::İLAYDA::.. tasarımcı Tasarımcı

  14,164
  3
  0

  yorumlarınız için çok teşekkür ederimm
  goz:goz:goz:


   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş