Çocuklar İçin Kemik Suyu nun Faydaları NElerdir, Çocuklar Kemik Suyu İçerse Ne olur, Çocuklara Kemik

zahide 30 Ara 2016

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  181,322
  1,916
  38


  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  Kemik suyunun faydaları, Yüzyıllardır Annelerimizin kemik suyunu pişirdiği yemekleri çocuklarına yedirerek beslemeye çalıştığı herkes tarafından bilinir. Kemik suyunun en önemli özelliği, kalsiyum deposu olmasıdır. Eğer kemik suyu eklem kemiklerinden elde edilirse besleyiciliği ve faydaları ikiye katlanmış olur. Kemik suyunu elde edeceğimiz kemik yağsız ve kırmızı ilik yani yaşı ilerlememiş bir hayvanın kemiklerinden elde edilmiş olmalıdır.Hayvanın yaşı ilerledikçe kemiğin içindeki iliğin rengi yağlanarak sarıya döner. Böylece yaşlı hayvanın kemiğinden elde edilen kemik suyunun faydadan çok zarar verir. Özellikle yaşlılarda kalp ve damar tıkanıklıklarına ve kolestrolün yükselmesine neden olur bu şekilde elde edilmiş olan bir kemik suyunun bebeklere verilmesi son derece sakıncalıdır. Faydalı olan kemik suyu, İneğin kaval kemiğinin kaynatıldıktan sonra elde edilendir. İçine yaklaşık olarak 5 kaşık elma sirkesi ilave ederek vitamin ve minerali değerleri artırılmış olur.

  .
  Bu şekilde elde ettiğimiz kemik suyunun faydalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Çocukların yemeklerine az miktarda katılarak tüketmesi sağlanırsa gelişimlerine çok faydalıdır .
  • İnsanlarda özellikle de kadınlarda yaş ilerledikçe diz kapaklarındaki sıvılar azalır ve insanlar diz ağrılarından şikayet ederler. Kemik suyu eklemlerdeki sıvıyı tekrardan oluşturur ve ağrıların azalmasını sağlar. Düzenli olarak kullanılırsa diz kapaklarındaki erimeler engellenebilir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirerek özellikle kış aylarında grip ve nezle gibi rahatsızlıklara karşı vücudu direncini artırır.
  • Menepoz döneminde görülen kemik erimesine karşı çok etkili olduğu ve kadınlarda menepoza bağlı olarak görülen sorunların büyük ölçüde azaldığı gözlemlenmiştir.
  • Vücudunun her hangi bir yerinde kırık ve çıkığı olan hastaların düzenli olarak kemik suyu tüketmesi sağlanırsa hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur.
  • kaynak: faydalar. gen.tr
   
 2. S£V®

  S£V® Administrator Site Yetkilisi Administrator

  205,107
  12,559
  40


  ZAHİDE Hanım Emegine sağlık güzel paylaşım için teşekkürler
   
 3. VENOM

  VENOM süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  16,349
  279
  36


  emeyıne saglık harıka paylasım ıcın tesekkurler
   
 4. E b r u

  E b r u ÜYE

  22,728
  778
  38


  emeklerıne yuregıne saglık ablam paylasım ıcın tesekkurler
   
 5. KAFKASKIZI

  KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  57,384
  2,137
  0


  emeğine ellerine sağlık Zahidem güzel paylaşımın için teşekkür ederim,
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş