Büyü Varmıdır, Muska Büyü Gerçekten etkilimi, Büyü nün zararları nelerdir, Nazarlıkla ilgili yazılar

'Dini Yazılar, Camilerimiz, Dini Fotoğraflar' forumunda zahide tarafından 1 Tem 2017 tarihinde açılan konu

By zahide on 1 Tem 2017 14:40
 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  215,638
  1,964
  38


  Ey Müslümanlar ! Bazı cahil ve değersiz kimselerin yaptığı gibi nazar-lık, muska veya uğur getirsin diye bir şeyler takınmaktan da sakının.

  Memleketimizde ve başka birçok beldelerde bu gibi cahilce işler eksik değildir… Bu cahil ve zavallı kimseler, halkalar, ipler, nazar boncukları , deniz kabukları ve kemikler takınırlar…. Uğur getirsin diye yanlarında çeşitli şeyler taşırlar. Bunları, boyunlarına, bineklerine ve evlerinin kapılarına asarlar.

  Ve inançları da ; bu takındığı şeylerin, kötülükleri ve felaketleri uzak-laştırdığına, sıkıntıları ve belaları ortadan kaldırdığına, nazar edenlerin nazarını ve haset edenlerin hasedini engelleyeceyi yönündedir.

  Ey inananlar ! unutmayın ki bütün bunlar, kişiyi helaka sürükleyen ve mahveden şirk çeşitleridir. Çünkü kendisine sığınılması gereken, isteklerin kendisine yöneltilmesi gereken sadece ve sadece Allah’u Teala’dır. Rabbimiz bu konuda şöyle buyurmaktadır :

  “ Eğer Allah sana bir zarar dokundurursa O'ndan başka onu gide-recek yoktur. Eğer sana bir hayır dokundurursa ; işte O, her şeye gücü yetendir. O, kullarının üzerinde kâhhar olandır . O, hikmeti sonsuz olandır ve herşeyden haberdardır. “
  YUNUS : 107. AY

  Unutmayalım ki bu türden batıl inanç ve hurafeler, hiçbir zaman insanı felaketlerden korumaz. Hastalıklara ve belalara karşı da kimseyi muha-faza etmez. Aksine bunlar, insanın bela ve musibetini artırır. Dolayısıyla bu düşünce ve inançların tamamen terk edilmesi ve bunlarla ilişkinin tamamen kesilmesi gerekir.


  “ … Ukbe b.Amır r.a dan. Rasulullah s.a.v şöyle buyurdular : " Kim bir temime - yani,muska,nazarlık, kemik, boncuk vasaire gibi şeyler takınırsa - Allah’a şirk koşmuştur."


  AHMED : 4 / 156. – 16969.N – HAKİM : 4 / 417 – İBNİ HİBBAN : 1413.N - S.SAHİHA : 492.N  Büyü, en eski cemiyetlerden günümüzün modern toplumlarına kadar câzibe ve gücünden hiçbir şey kaybetmeden gelebilen, nâdir kültür kalıntılarından biridir. Hatta denilebilir ki, din boşluğunun had safhada olduğu günümüz dünyasında, büyünün esirleri, eskiye göre daha fazladır.

  Kızına kısmet bulmak ya da kocasını evde tutmak için büyüye başvuran dünün saf kadını, bugün yerini, rakiplerini alt etmek için "kara büyü" yaptıran işadamlarına bırakmıştır. Büyücünün tipi ve kimliği de değişmiştir bu arada. Artık eskinin külahlı ve süpürgeli sefil büyücüsünün yerine karşınızda şık giyimli, entel tipli ve ağzı bolca laf yapan günümüzün "çağdaş cadıları" vardır. Bunlara meslekleriyle ilgili bir şey sorarsanız, bol latince kelime duyarsınız. Size eskiler gibi "yıldızname" demezler; "astroloji" derler. "Büyü" demezler; "maji" derler. Bakıcı demezler; "klirvoyant" derler. Ancak bunlara bakarak Ziya Paşa'nın

  «Ayinesi iştir kişinin; lâfa bakılmaz
  Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde."

  beytini hatırlamamak mümkün mü? Siz, eşek tersinden, baykuş kanından, yarasa kanadından, kurbağa salyasından ve insan tırnağından büyü yapsanız, adına da sihir veya maji derseniz ne fark eder? Necasetin de her dilde bir karşılığı vardır.

  Büyünün İslâmî hükmüne geçmeden önce, hangi gayelerle yapıldığına bakmakta fayda vardır.


  Muska,büyü ve nazar hepsi de vardır ve hemen hepsi de aynı kapıya çıkar ; LANET KAPISI ..
  Bu işlere bulaşanların günahı diğer günahlara göre çok çok çok büyüktür ..
  Yalnız her zehirin panzehiri de olduğu gibi muska ve büyü konularında da bunları iyi niyetle kullanmaya çalışanlarda olmuştur fakat sebepleri geçerli olmadığı müddetçe onlarında ahiretten nasibi olmaz ..

  Misal ; Biri diyelim ki size büyü yaptı ve siz bunu fark ettiniz .. Gidip bir muskacıya büyüyü bozdurttunuz .. Buraya kadar her şey tamam ama size büyü yapan kişiye siz de aynı şekilde cevap vermeye kalkıştığınız anda o günaha ortak olmuş olursunuz ..

  Bir de diyelim ki sevdiği kişiyi o da kendisini sevsin diye sözüm ona muhabbet büyüsü yaptırtan salaklar var ki onlar da büyüüüüüüüüük bir günah işlemektedirler ..

  Kısacası her şekilde uzak durulması gereken alanlardır hiç bulaşmayın ..


  ALINTIDIR
   

Yorumlar

'Dini Yazılar, Camilerimiz, Dini Fotoğraflar' forumunda zahide tarafından 1 Tem 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş